Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo 480 1,7 '89r

02 Sty 2007 22:13 3008 7
  • Poziom 21  
    Mam pytanie czy ktoś wie gdzie znajduje się złącze diagnostyczne, sterownik podgrzewania szyby tylnej i lusterek czy to może jest sterownik ten po lewej stronie na przednim nadkolu? Ponieważ mam przypuszczenie że on nie działa, bezpieczniki OK, włącznik też , nic nie było ruszane szyba grzała i przestała i oczywiście nie świeci kontrolka. Schematy jakieś mam ale nie mam umiejscowienia poszczególnych elementów oprócz skrzynki bezpiecznikowej i przekaźników obok wycieraczki na podszybiu.Pozdrowienia dla wszystkich i z góry dzięki!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    niestety mogę udzielić pomocy tylko w sprawie złacza diagnostycznego
    volvo 480 1,7 '89r
  • Poziom 21  
    Niestety złącza tam nie znalazłem a może nie ma go? czy to możliwe? W innych np 440 jest tam gdzie pokazuje rysunek.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no to poszukaj przy lampie obok skrzynki z bezpiecznikami lub przed wajchą zmiany biegów
    volvo 480 1,7 '89r
    volvo 480 1,7 '89r
  • Poziom 21  
    Niestety w tym typie skrzynka jest na podszybiu i tam nic nie ma, a co do stron które podaje "ryskil" to ściągają się z błędem i nie można ich otworzyć. Na tej stronce też nie ma nic co mnie interesuje, więc bardzo dzięki chłopaki za podpowiedzi-ja nadal stoję z usterką.
  • Poziom 12  
    Witam. Za szybę odpowiada ten właśnie moduł po lewej stronie nad nadkolem. Nazywa się to CEM. Najprawdopodobniej upaliła się noga przekaźnika. W sieci (@mule) jest w miarę kompletna dokumentacja techniczna ze schematami włącznie. Jeśli zaś chodzi o złącze diagnostyczne - zależy jaki masz silnik. Jeśli B18E ,B18ED - przepustnica dwugardzielowa - to nie ma czegoś takiego jak złącze diagnostyczne. Tester fabryczny podłącza się pomiędzy wtyczkę ECU i sam komputer sterujący. Z autodiagnostyką więc słabo. Reszta silników miała złącza jak na rysunku wyżej. Jeśli będę mógł w czymś pomóc... GG 2620617
    PS. Fajny samochodzik, jeździłem 480--tką prawie dwa lata więc się jej troszkę nauczyłem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Ok. dzięki wszystkim za pomoc ale niestety już nie mogę tego sprawdzić bo już nie mam auta i na tym zakończę temat, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.