Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR JVC HR-J245EK - czy tuner ma III zakres TV?

02 Sty 2007 22:19 1262 7
 • Poziom 33  
  Witam

  VCR JVC HR-J245EK - czy tuner w tym magnetowidzie ma III zakres TV? Czy ktoś zna ten model i odpowiedź na pytanie? Nie mam oryginalnego pilota, ale udało mi się z uniwersalnego UET-507 wejść w menu Manual channel set i nie mogę wpisać kanału poniżej 21-ego. Wszystko powyżej wchodzi bez problemu. I jeszcze jedno pytanie: Jak najlepiej przestroić fonię (modulator i p.cz.)?


  Remeknapr
 • Poziom 33  
  Mówi się trudno... Masz może resztę od tego pdf'a? Chodzi o schemat, bo tuner i modulator są zrobione trochę nietypowo, a chciałbym mu dorobić fonię 6,5MHz.


  Pozdrawiam Remeknapr
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Niestety, nie mam schematu, ale na czym zrobiona jest p.cz. może coś dobierzemy z innego modelu.
 • Poziom 33  
  W tym sprzęcie są dwie puszki. Na jednej większej są dwa gniazda we/wy antenowe, takie jak zwykle są na modulatorze. Wnętrze wygląda ewidentnie na tuner. Obok jest druga mniejsza ze scalakiem LA7565B. Wygląda to na pośrednią, bo są w niej elementy typowe - filtr SAW i dwa ceramiki 6.0 MHz. Nie widać nigdzie odrębnego modulatora. Z sygnału pobieranego przez gniazdo antenowe obraz jest zakłócony jakimś zdudnieniem podobnym do tego jakie występuje w połączeniu szeregowym dwóch urządzeń np. tunera SAT i magnetowidu kablami antenowymi przy zbliżonych częstotliwościach modulatorów. Zakłócenie znika po wyjęciu przewodu antenowego z gniazda IN magnetowidu. Po AV jest dobrze. Fonii oczywiście nie ma za wyjątkiem odtwarzania z kasety i połączeniu przez AV. Wymieniłem te dwa ceramiki w mniejszej puszce F6,0MHz na FCM 5,5/6,5MHZ i T6,0MHz na T6,5MHz, ale bez efektu. Fonii jak nie było tak nie ma. Mimo, że mam spore doświadczenie w naprawie TV, nie mogę tego układu rozszyfrować, a w VCR nie jestem mocny.


  Pozdrawiam Remeknapr
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Spróbuj tuner przestroić np. fonią równoległą MJM ale 6.0MHz, co do modulatora będę szukał podobnego schematu.
 • Poziom 33  
  Witam

  W p.cz. wymieniłem F 6.0 MHz na FCM 5.5/6.5 MHz, wyciąłem T 6.0 MHz i mam obie fonie. W D/K (6.5 MHz) na niektórych stacjach są niewielkie zakłócenia ( do zignorowania ) wynikające jak sądzę z parametrów Filtru SAW. Nie mogę kupić 38,9 MHz z dwustandardową fonią, więc nie wiem, czy było by to skuteczne. Teraz jest fonia, ale tylko przez AV, ponieważ jeszcze pozostał modulator. Tego już nie mogę ugryźć. Zastosowałem dodatkowy modulator Sharp ( od magnetowidu ) i jest fonia również przez wejście antenowe. Napisałem powyższe, bo może ktoś skorzysta z mojej metody. Z przestrajaniem przy pomocy "wynalazków" typu fonia równoległa, RYMI, czy konwerter nie mam dobrych doświadczeń. Ten temat nie jest do końca dopracowany.


  Remeknapr
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Przejrzałem trochę podobnych schematów do Twojego modelu, ale na wszystkich te moduły narysowane są w formie blokowej.