Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szumy karty TV. Dźwięk jest zakłócony różnymi szumami.

MiL999 03 Jan 2007 10:16 909 5
 • #1
  MiL999
  Level 26  
  W komputerze jest zainstalowana karta tv, ktora dziala dobrze ale jest problem z dzwiekiem. Otóż dzwiek zaklócany jest roznymi szumami i przydzwiekami. W duzej mierze zalezne jest to od tego co jest aktualnie wyswietlane np. duza ilosc koloru bialego i czerwonego powoduje glosne buczenie. Zupelnie jak w starych telewizorach :)
  Dlaczego tak sie dzieje?
 • #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Witam. Podaj podstawowe informacje: producent i model karty TV. Z jakiego źródła sygnału korzystasz (antena, sieć TVK)? Czy masz napewno dobrze dostrojone programy? Spróbuj użyć funkcji "dokładnego dostrojenia".
 • #3
  MiL999
  Level 26  
  Karta to AverMedia z chipem bt878 (czy jakos tak podobnie). Sygnał pochodzi z kablówki i jest dobrej jakosci, obraz jest idealny, gorzej z dzwiekiem. Szumi caly czas bardziej lub slabiej ale najbardziej podczas wyswietlania kontrastowych kolorow.
 • #5
  MiL999
  Level 26  
  Model karty nie ma zadnego znaczenia, zreszta dokladnie nie wiem jaki to jest. Poza tym nie uzywam sterownikow do kart TV bo programy do ogladania TV same sobie je obsluguja. Instalacja sterownikow nie poprawia sytuacji, tak samo zmiana programu ja obslugujacego.
  Chyba ze poziom sygnalu w kablówce nie jest taki dobry ale telewizor odbiera elegancko a i obraz na karcie TV tez jest bardzo dobry. Problemem jest to buczenie zmieniające sie razem z wyswietlanym obrazem.
 • #6
  tronic1
  IT specialist
  Sygnał może być za silny, przesterowuje głowicę.Sprawdź stosując tłumik lub zwierając sygnał antenowy oporniczkiem do masy.Sprawdź ręczne dostrojenie poszczególnych kanałów.