Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie mocy. Wzmacniacz małej mocy i zestaw wielokrotnie większy.

03 Sty 2007 12:44 2050 7
  • Poziom 20  
    Witam!Czy jest dopuszczalne(chodzi mi tu o jakość dżwięku)napędzanie wzmacniaczami o małych mocach np 10 W zestawów o mocach wielokrotnie większych np. 500 W.Jakie niekorzystne zjawiska mogą występowac przy tego rodzaju ,,niedopasowaniach"?
  • Poziom 31  
    w taki sposob spalisz wzmacniacz. a take wzmacniacze nie sa w stanie wysterowac kolumn o takiej mocy. dzwiek bedzie mizerny i cichy. nie polecam
  • Poziom 20  
    Nie spale wzmacniacza bo zakładam ,że impedancja bedzie dopasowana.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W tym przypadku o mocy (którą odbiorą twoje uszka) zadecyduje sprawność zestawu.
    Przy dopasowaniu impedancji, żadne uszkodzenia nie nastąpią i efekt może być bardzo zadowalajacy.
    Jako przykład: masz wzmacniacz 500W + kolumny 500W.
    Ale przecież nie słuchasz tego cały czas na 100% głośności. Przy skręceniu głośności na 10% słuchasz "delikatnej" muzyczki. A przecież potencjometr ma ch-kę wykładniczą więc te "10%" na potencjometrze oznacza własnie parę wat.
  • Poziom 20  
    Tak ,ale czy te parę watów odtwarzanych przez dużo mocniejszą kolumnę nie będzie brzmiało żle.Czy głośniki o dużych mocach mogą odtwarzać muzukę z dobrą jakością przy cichym słuchaniu?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mogą. Przemyśl na spokojnie przykład który podałem wyzej.
  • Poziom 20  
    Gdzieś wyczytałem,ze głośnik ma pewien obszar jeśli chodzi o moc i w nim uzyskuje swoje optymalne parametry.,,Nie lubi"pracować przy mocach nie wielkich i tych bliskich maksymalnej.Jak to z tym jest?
  • Użytkownik usunął konto