Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc gniazdko telefoniczne ?

03 Sty 2007 15:36 14980 7
  • Poziom 9  
    Mam gniazdko telefoniczne z dwoma wejsciami: jednymi takim starym z 5 bolcami oraz drugimi zwyklym RJ11. Do starego jest podlaczony telefon, do RJ byl kiedys podciagniety internet poprzez modem. Teraz do RJ chcialbym podlaczyc telefon (sluchawka+stacja) zeby oba telefony dzialaly rownoczesnie. Jak mam podlaczyc kabelki w gniazdku w takim razie ?
    Obecnie jest tak:

Dwa czarne kable na dole ide ze sciany :) Reszta z RJ.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    z gniazdka RJ11 musisz podpiąć przewody: czerwony i zielony do linii.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Dwie możliwości
    1. kabelek czarny ze ściany znajdujący się na rysunku po prawej stronie przenieś na zacisk tam gdzie jest czerwony ( czerwonego nie odłączaj)
    Powinno działać, nie będzie tylko zastępczo włączał się kondensator gniazdkowy ( jeżeli taki jest)
    2.Inna możliwość to przenieś czerwony na lewy dolny zacisk ( razem z czarnym ze ściany ) a ten czarny od rj ta odłącz - niejest to konieczne.
    Pierwsza kombinacja powinna wystarczyć
    Pozdr.J.
  • Poziom 18  
    prawie_mgr napisał:
    Mam gniazdko telefoniczne z dwoma wejsciami: jednymi takim starym z 5 bolcami oraz drugimi zwyklym RJ11. Do starego jest podlaczony telefon, do RJ byl kiedys podciagniety internet poprzez modem. Teraz do RJ chcialbym podlaczyc telefon (sluchawka+stacja) zeby oba telefony dzialaly rownoczesnie. Jak mam podlaczyc kabelki w gniazdku w takim razie ?
    Obecnie jest tak:

Jeżeli kolegów podpowiedzi nie wypalą to zamień kable miejscami.
    Dwa czarne u dołu z lewej strony tam gdzie jest czerwony u góry po prawej a czerwony w miejsce po dwóch czarnych u dołu po lewej.
    Wyjdzie nie wyjdzie pokombinować zawsze warto.
  • Poziom 32  
    Faktycznie .... Tak dużo kombinacji .... Dobrze, że jest to Forum...

O rany :cry: ...

Tylko patrzeć jak rozgorzeje burzliwa dyskusja ... Tak trzymać . Można zmienić nazwę z Elektroda na Piaskownica :| .
  • Poziom 15  
    Panowie! Wiem że kolega pytający sie teraz załamie, ale jest jeszcze prawidłowy (wg mnie) sposób podłączenia kabelków! Otóż, kable ze sciany winny być podłączone na prawą stronę gniazdka (pod zielony i czerwony przewód). To powinno załatwić sprawę telefonu dodatkowego. Natomiast pierwszy telefon, jeśli jest starego typu ("kręciołek" typu Tulipan czy Bratek) powinien nadal działać (i dzwonić), ponieważ we wtyczce jest zworka łacząca górny prawy bolec gniazdka z dolnym lewym. Jeśli takowej zworki niema, to nalezy ja wykonać i będą oba telefony działać.
    O ile to nie są jakieś aparaty angielskie czy niemieckie lub podobne...:D
  • Poziom 18  
    prawie_mgr napisał:
    Obecnie jest tak:

A czy przypadkiem ten drugi telefon na RJ nie jest przywieziony z niemiec jak kolega słusznie zauważył?
    Jeżeli tak to przeróbkę musisz zrobić we wnętrzu tego telefonu. Ponieważ w niemczech wykorzystuje sie dwa zewnętrzne piny jako sygnałowe, a w polsce dwa wewnętrzne. Jeżeli to telefon z niemiec to są dwa sposoby:
    1) Lepszy i trudniejszy - rozkręć obudowę telefonu i sprawdź czy dwa piny środkowe gniazdka w telefonie są do czegoś podłączone (prawdopodobnie tak). Przetnij ścieżki prowadzące do dwóch środkowych pinów i zlutuj lewy skrajny pin z tym środkowym który jest najbliżej niego, wystarczy troszkę cyny, i to samo robisz z prawym pinem lutujesz go z tym drugim środkowym. Gorzej jeżeli druk jest dwustronny, można zrobić dokładnie tak samo pod jednym warunkiem że przetniesz ścieżki tylko tych dwóch srodkowych pinów po obu stronach płytki, bardzo dokładnie sprawdź, najlepiej przez jakąś lupę, czy dwa środkowe nie mają z niczym połączenia i są wolne, zlutuj lewy skrajny pin z tym środkowym który jest najbliżej niego, wystarczy troszkę cyny, i to samo robisz z prawym pinem lutujesz go z tym drugim środkowym . Teraz mamy polski telefon. I jeżeli wcześniej nie mieszałeś z kablami jak Ci radziliśmy to będzie sygnał.
    2) Gorszy ale łatwiejszy odcinasz pin na końcu kabla i odcinasz dwa śodkowe kabelki, wkładasz dwa skrajne które Ci pozostały do nowego wtyku RJ ale do dwóch środkowych i zaciskarką zaciskasz RJ-ta. Gotowe ale jak ci się kiedyś przerwie kabel pomiędzy telefonem a gniazdem w ścianie i założysz typowy polski kabel to będzie głucha cisza, tak samo jak podłączysz go odwrotnie. Taka przeróbka ma swoje wady: działać będzie tylko na tym jednym przerobionym kablu i w taki sposób że ten wtyk który przerabiałeś bedzie podłączony do gniazdka w ścianie a nie w telefonie, i jak założysz typowy polski kabel to będzie głucha cisza.

Osobiście radzę tą pierwszą wersję przeróbki działa na wszystkich polskich kablach niezależnie którą stroną go podłączysz do telefonu.
    Oczywiście zakładając że to telefon z niemiec.

Bo jeżeli on był już używany i ma dwa wyjścia środkowe z telefonu łączące się z wtykiem na polskim kablu też z dwoma środkowymi to już inna sprawa.

Napisz co to za telefon (model, marka, nazwa) czy wcześniej już działał i skąd go masz, czy nie z niemiec? Jeżeli z niemiec to zrób pierwszą przeróbkę jak wyżej.
  • Poziom 18  
    prawie_mgr - Zaczoł temat a teraz coś nam ten osobnik zamilkł.
    nawet na moje pytanie nie odpowiedział jaki to telefon.
    Chyba kupił sobie w sklepie nowy Polski telefon i teraz mu działa :-) .