Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

po wybraniu restartu z menu start komputer się wyłącza ...

@marcin@ 03 Sty 2007 17:32 1190 21
  • #1 03 Sty 2007 17:32
    @marcin@
    Poziom 9  

Witam,
    Mam duże problemy z moim komputerem, objawy: co jakiś czas wiesza się kursor - towarzyszy temu pisk z głośniczka systemowego.
    Brak możliwości restartu, po wybraniu restartu z menu start komputer się wyłącza po czym nie uruchamia się ponownie sam(monitor czuwa, komp włączony) pomaga dopiero reset. Dodatkowo ostatnio zauważyłem brak wygładzania obrazu (ząbki). Reinstalacja win i sterowników nie pomogła. Co może być przyczyną?

Win XP, P4 2.0, 512 ram, GF ti4200 8x, zasilacz 350w (no name)

Pozdrawiam Marcin

0 21
  • #2 03 Sty 2007 17:49
    adamjur1
    Poziom 39  

NA początek - ram lub grafika.
    jak masz możliwość podmiany to spróbuj.
    Pozdr.J.

0
  • #3 03 Sty 2007 17:51
    bubu321
    Poziom 24  

jesli to komputer starszy to moga być także kondensatory na płycie głównej.

0
  • #4 03 Sty 2007 17:57
    GALILEO
    Poziom 18  

według mnie jest podkrecony i to ostro, daj defult biosu, lub zbadaj wewnątrz naocznie czy działaja wszystkie wentylatory , procka , karty , zasilacza itp , potem zobacz temp procka w biosie ile ma, a wygładzanie ząbków :) to ustawia się na standardowe wygładzane czcionki ekranowej lub clear type i zobaczysz po resecie różnicę

0
  • #5 03 Sty 2007 18:19
    @marcin@
    Poziom 9  

Komputer ma 4 lata, kondensatory i wiatraki na oko wygldąją ok, żaden z elementów nigdy nie był podkręcany.temp procka to 38*.
    Jakiś czas temu był wymieniany zasilacz, czy może to być jego wina?

0
  • #6 03 Sty 2007 18:28
    GALILEO
    Poziom 18  

raczej nie , zasilacz wątpię spróbuj przełozyc pamięć do innego slotu , i daj na karte starsze sterowniki , i anuluj zrzut pamięci i ustaw pamięc kontolowaną przez system a niejak narzuca window ok 300 do 700 mB, powinno pomóc chyba ze jakiś element walniąty a formaty to niech robia czytelnicy komputer świata :) bo to tam piszą o tym w kółko jak coś ci nieidzie to format , tylko że najgorsze jak jakaś cześć walnięta to te formaty można robic cały rok aż się będą śniły ,:)- taka mała dygresja bo co nieotworze problemy z kompami to tylko format i format

0
  • #7 04 Sty 2007 09:16
    @marcin@
    Poziom 9  

Co ciekawe po zmianie ustawie w biosie na "best performance setting" nie pojawia się już problem z wieszaniem kursora i braku restartu. Pozostaje dalej brak wygładzania krawędzi. Co o tym myślicie, jak się pozbyć tego problemu?

Pozdrawiam

0
  • #8 04 Sty 2007 09:34
    K!lleR
    Poziom 39  

Czy próbował kolega z inną kartą graficzną ? Miernikiem cyfrowym niech kolega sprawdzi napięcia z zasilacza.

0
  • #9 04 Sty 2007 14:37
    GALILEO
    Poziom 18  

juz napisałem wyżej , w ustawieniach czcionki !
    kolega czyta

0
  • #10 04 Sty 2007 15:12
    K!lleR
    Poziom 39  

GALILEO napisał:
    juz napisałem wyżej , w ustawieniach czcionki !
    kolega czyta

Czytam z uwagą i nie widzę nic o podmianie karty a tym bardziej o napięciach zasilacza :!:

0
  • #11 04 Sty 2007 15:19
    @marcin@
    Poziom 9  

zmaina ustawień czcionki nic nie pomoga

0
  • #12 04 Sty 2007 15:37
    GALILEO
    Poziom 18  

zasilacz zostawmy w spokoju :)i to napewno , jeżeli jest to efekt wizualny to 2 rzeczy , no moze 3 , karta , monitor, lub oprogramowanie / drivery/

0
  • #13 04 Sty 2007 15:43
    cypherius
    Poziom 14  

zobacz, moze pod radiatorem na grafice pasta termoprzewodząca dala ciała ? mialem taka sytuacje, po posmarowaniu nową było ok

0
  • #14 04 Sty 2007 15:54
    GALILEO
    Poziom 18  

ja bym na to nieliczył a raczej dał defult ustawień sterownika karty , zapomniałem a monitor może lcd? jezeli lcd ,a nieważne daj tez defult i ustaw od nowa , może przesunniecie pionowe masz dodane za dużo lub poziome

0
  • #15 04 Sty 2007 17:32
    @marcin@
    Poziom 9  

cypherius napisał:
    zobacz, moze pod radiatorem na grafice pasta termoprzewodząca dala ciała ? mialem taka sytuacje, po posmarowaniu nową było ok

Dokładnie pasta dała ciała (skamieniała i pokruszona) jutro kupie paste i dam znać. Monitor to nie lcd. Z różnymi sterami i ustawieniami próbowałem i to napewno nie to.

p.s Ile kosztuje taka pasta i gdzie się ją kupuje?

0
  • #16 04 Sty 2007 18:20
    GALILEO
    Poziom 18  

pasta jest niedroga w sklepach elektronicznych lub typowo komputerowych w granicach 10 zł

Dodano po 1 [minuty]:

pasta jest niedroga w sklepach elektronicznych lub typowo komputerowych w granicach 10 zł

0
  • #17 05 Sty 2007 16:40
    @marcin@
    Poziom 9  

nałożyłem paste, zresetowałem monitor- niestety bez efektu :(

0
  • #18 05 Sty 2007 22:18
    GALILEO
    Poziom 18  

he bo gdyby to była pasta i grzało by procka to by sie wieszał i raczej na grach 3d i mocniejszych aplikacjach karty, mysle ze to juz problem wina i sterów czcionki a te czcionki to wszystkie czy tylko oposy ikonek , a jak w wordzie np, czy innych na necie przegladarce też ?

0
  • #19 06 Sty 2007 06:49
    @marcin@
    Poziom 9  

Problem widoczny jest już w momencie uruchamiania systemu, logo windows jest całe "poząbkowane", na pulpicie.W wordzie i w necie jest chyba trochę lepiej, ale też widać.

0
  • #20 06 Sty 2007 10:59
    GALILEO
    Poziom 18  

a jak w dosie ? albo na biosie ?
    lub panelu startowym ?

0
  • #21 06 Sty 2007 12:07
    @marcin@
    Poziom 9  

W panelu startowym też, napis Energy cały kwadratowy. Media Playrze Battery całe kwadratowe.

0
  • #22 06 Sty 2007 12:16
    GALILEO
    Poziom 18  

wiec masz 2 możliwości , wymienić karte na inną i spróna innej lub monitor nawala :( więcej nie masz co kombinować szkoda czasu i głowy, a z drugiej strony stawiał bym na karte skoro pasta była pokruszona itp , to mogło podgrzać ostro procka na karcie i kiszka , wymień z jakimś kolega na chwile i bedziesz widział

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo