Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik kotła i problem z wyświetlaczem.

03 Sty 2007 18:39 1892 2
  • Poziom 33  
    Witam.
    Stopieniu uległa obudowa sterownika do kotła z nadmuchem SP-05 firmy KG-Elektronik.
    Uszkodził się również czujnik.
    Po wymianie czujnika i obudowy sterownik działa, ale nie wyświetla 1 i pół pierwszej kolumny na wyświetlaczu typ WC-1602A.
    Płytka sterownika nie jest uszkodzona, nie widać żadnych przypaleń itp.
    Elementy te, które mogłem sprawdzić sprawdziłem.
    Czy uszkodzeniu mógł ulec sam wyświetlacz czy raczej procesor AT89S52?
    Jeżeli sam wyświetlacz to czy go należy w jakiś sposób programować?
    Czy ew. da się zczytać program z istniejącego wyświetlacza?
    Jak sprawdzić sam wyświetlacz?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wyświetlacza nie programujesz w dokładnym tego słowa znaczeniu . Można co prawda wpisać do pamięci wzory narodowych znaków , np. ą , ę itp. ale to się robi z poziomu programu sterującego . A jak sprawdzić ? Kiedyś w jakimś numerze EDW był cały artykuł o wyświetlaczach tekstowych . Był tam też (o ile pamiętam) jakiś prosty układ do testowania tych wyświetlaczy . Zapytam moją pociechę , ma wszystkie numery tego pisma , więc pewnie znajdzie w wolnej chwili . Ja osobiście stawiałbym na wyświetlacz , one nie lubią zbyt wysokich temperatur .

EDIT:
    Pociecha nawet nie szukała :D .
    Zerknij na tą stronę http://www.edw.com.pl/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=68&meid=20 .
    Cztery pierwsze od góry . W czwartym jest coś czym od biedy można sprawdzić wyświetlacz .
  • Poziom 33  
    Dzięki zapytaj.
    Skoro się nie programuje i nie lubi on podwyższonych temperatur to go zamówię.

Ale mimo wszystko chciałbym go sprawdzić.