Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Holiday 80 - coś zaśmierdziało...

03 Sty 2007 19:37 2754 7
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Mam krótkie pytanko : przy programie na 60 stopni - poczułem smrodek (palenia) .
    Pomyślałem - pasek się ślizga - więc go naciągnąłem.
    Ale nie to. Pralka chodzi ale nie grzeje - chyba grzałka - ale czy na pewno ?
    Czy ktoś wie jaki ma symbol do tego modelu ? Moc 2000W ?
    czy taka będzie dobra : http://www.argedo.com.pl/index.php?pid=927&cid=104&p=
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator
    Wystarczy sprawdzić miernikiem grzałkę i będziesz miał asny obraz sytuacji.Ale moze byc to również przekaźnik sterujacy tę grzałkę.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    dzimi napisał:
    Wystarczy sprawdzić miernikiem grzałkę i będziesz miał asny obraz sytuacji.Ale moze byc to również przekaźnik sterujacy tę grzałkę.

No pewnie - dzięki. Aż wstyd że o tym nie pomyślałem :bye:

------------------------------------------------------------------------------------------------

Hmmm , dziwne....
    Przejścia w grzałce w zasadzie nie ma (dla pewności porównałem ze sprawną grzałką która pozostała mi ze starej pralki)
    Czyli wszystko niby wskazuje że to grzałka.....
    Ale jedno nie daje mi spokoju :
    Przecież gdyby temperatura wody nie osiągnęła określonego poziomu - to cykl prania by się zatrzymał.... - a u mnie cały cykl (np.na 40stopni) prania dochodzi do końca....:?::?:
    Czyli : gdyby padła grzałka to cykl zostałby zatrzymany - przynajmniej tak mi się wydaje... może się mylę :?:

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem. Proszę używać na przyszłość przycisku "zmień"!

• Poziom 15  
    Bo w starszych typach , bez NTC programator przesuwał się niezależnie czy pralka grzała czy nie, według swojego diagramu.
    Jedyną przeszkodą był termostat 30 jeżeli był zwarty (uszkodzony) pralka wykona cały cykl bez grzania.
  • Poziom 11  
    Rozumiem że mam ten starszy typ - termostat z kapilarą.
    Z tego co wyczytałem na tym forum - termostat t30 uruchamia cykl prania po wstępnym nagrzaniu wody. U mnie nie ma przerwy na wstępne ogrzanie wody - program idzie dalej bez grzania.
    Czyli to sprawa tego termostatu ? - jeżeli tak , to czy możliwe że padły dwie rzeczy : grzałka (mierzyłem miernikiem - ma za duży opór) i ten termostat t30 ?
    Czy to jest ten termostat pod maskownicą - przy pokrętle regulacji temperatury ?
  • Poziom 15  
    W dolnej częsci zbiornika, zazwyczaj koło grzałki (BEZ kapilary)
  • Specjalista AGD
    Jeżeli mierzyłeś miernikiem grzałkę i jest uszkodzona to ją wymień i zobaczysz jak pralka się zachowuje po wymianie.
  • Poziom 11  
    Wymieniłem grzałkę - i to było to !!!!
    Grzałka była wręcz nadtopiona i z tego prawdopodobnie był ten "smrodek".
    Dla wszystkich którzy będą wymieniać ją w tym modelu - pasuje zamiennik ZEROWATT 1500W.
    Swoją drogą potwierdzam skuteczność Calgonu - pralka ma prawie 8 lat - a grzałka była od nowości.....:D

Dziękuję wszystkim za pomoc !!!:D