Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu LPG - raz jeszcze

Przem127 03 Sty 2007 19:55 17676 10
    Przem127
    Poziom 2  
    Wiem, że temat wałkowany, ale w archiwum nie znalazłem nic, co by nadało się do sensownego zastosowania. W internecie znalazłem jednak coś takiego:

http://www.ase11.republika.pl/lf-8.html

Czy ktoś ma pojęcie, czy ich "czujnik" to np hallotron? Jeśli tak to w jaki sposób przełożyć jego wskazania na np. sygnał nadający się do podania na czujnik poziomu Pb? W 90% przypadków wskanik na desce rozdzielczej sterowany jest stałym + i zmiennym sygałem masowym z czujnika (w nim jest w uproszczeniu potencjometr.[/url]
  • Relpol przekaźniki
    elmer2
    Poziom 28  
    Jest tam czyjnik magnetyczny regujacy na wskazowke umieszczona na butli
    Przem127
    Poziom 2  
    Ok, Ale jaki (z załączonej instrukcji wynika, że to jednak hallotron) i w jaki sposób zamienić jego sygnał na ten podobny do sygnału z czujnika?
    bruns
    Poziom 31  
    Przem daj sobie na luz ! Wielu próbowało i nikomu nie wyszło . Temat przerabiany na wielu forach .Też byłem zainteresowany bo ganiam na LPG . Nie ma szans na wiarygodne wskazania ! Najlepszy jest jednak licznik dziennych przebiegów . Tankujesz , zerujesz i wiesz ile kilosów możesz przejechac .
  • Relpol przekaźniki
    Przem127
    Poziom 2  
    Może i fakt, ale licznik dzienny działa tylko jak fura spala przewidywalne ilości LPG. W przeciwnym razie...

A co do wskaźnika - człek coś sprzedaje, czy to możliwe, zeby to aż tak nieprecyzyjne. Może...
    chomika
    Poziom 15  
    BRUNS niemasz racji ze wielu próbowało ale nikomu sie nie udało ja naprzykład zrobiłem wskazanie ilości gazu w butli w fabrycznym wskaźniku w liczniku poprostu jade na benz pokazuje ile mam benzyny jak jade na LPG pokazuje z dużą dokładnością LPG i działa nawet orginalna kontrolka rezerwy
    jak to wykombinowałem poprostu zakupiłem orginalny wskaźnik ilości gazu 0-90om malejący (są też rosnące) znaczy ilość gazu maleje to rezystancja spada , rozebrałem znajduje sie w nim potencjometr składający się z ok 20 rezystorów smdi obrotowej blaszki skracającej droge napięcia o kolejne rezystorki wylutowałem te rezystorki i wlutowałem własne takie aby rezystancja pasowała z tą jaka znajduje się w baku paliwa (zatankowałem do pełna zmierzyłem rezystancje jaką podaje pływak w baku i wyjeżdzając paliwo notowałem tę rezystancje i położenie wskazówki aż do kontrolki rezerwy) rezystancje w baku mierzyć przy odłączonych kablach aby wskaźnik nie fałszował wskazania) miałem mały problem gdyż w moim aucie 0omów to pełne wskazanie a ok 170 omów to rezerwa ale trza było zamienić kolejność moich rezystorków smd we wskażniku wskazania na butli.
    Następnie sygnał podałem pod wskażniczek w liczniku przecinając kabel od pływaka w baku i wstawiając tam przekażnik który jak jade na paliwie to jest bez napięcia i przesyła do licznika sygnał od baku a jak jade na lpg to przecina sygnał z baku i podpina z mojego wskażnika z butli
    elmer2
    Poziom 28  
    chomika a jakie masz auto ?
    ja mam Felicie 1,3 tez na gaz i tez ozwazam czesto jak to zrobic zeby wskazania gazu byly na wskazniku analogowym od benzyny. Na przyklad ma tak zrobione moj wujek w Lagunie 1,8 94rok i powiem, że dziala to dobrze.

Gdzie mozna kupic taki orginalny wskaznik ilosci gazu?
    Skad wiadomo czy ma byc malejacy czy rosnacy do danego auta ?
    Jaka jest orientacyjna cena ?
    Poprosze schemat ideowy wpiecie i odciecia od plywaka w baku

Pozdrawiam
    chomika
    Poziom 15  
    mam astre 1,6 i orientacyjna cena orginalnego czujnika pełnego wskazania gazu to ok 45zł kupisz w churtowni gazowej u gazowników i na allegro wszyscy wzasadzie sprzedają malejące i musi wskaźnik taki dedykowany być pod konkretnego producenta wielozaworu
    skad wiadomo czy ma być rosnący czy malejący to wyniknie z pomiarów rezystancji pływaka od pełnego baku do rezerwy i niestety o schemacik swojego aytka musisz udać sie w odchłań zasobów elektrody a jak podłączyć to wszystko t jak popatrzysz w schemat będziesz wiedział ja schematu jak podłączyć przekaźnik nawet nierysowałem podłączyłem i już z pamięci
    elmer2
    Poziom 28  
    Ok, dzieki za odpowiedz :) .
    cukras
    Poziom 17  
    Witam,to może być dobre rozwiązanie na ten wskażnik....
    pzdr
    piotr899
    Poziom 10  
    Witam wszystkich mam pewien pomysł na wskazanie ilości gazu w butli jak nie macie takiego ;p zacznę od początku mam w swojej astrze założony gaz z firmy autronic al700 i on nie ma wskazania ilości gazu tylko ma taki czujnik przy butki i pokazuje samą rezerwęi to strasznie niedokładne ;/ i dostałem od kolegi grugi komputer do gazu z wskaźnikiem i czujnikiem przy butli a jest on z firmy Landi Rezo cos takiego :

i chce podłączyć ten drugi komputer tylko do wskaźnika gazu a reszte nie potrzebnych kabli odciąć i tu się pojawia problem ;/ ale już wmiare wszystko podłączyłem a mianowicie z wtyczki od komputera odchodzą 4 kable do wskaźnika i są to piny 10, 11, 22 , 21 i to pozostawiam bez zmian i 2 kable do + jeden czerwony a drugi czarno czerwony jeden ma być cały czas podłączony do akumulatora a drugi ma być do stacyjki że po przekręceniu kluczka dopiero wtedy wysyłany jest prąd i to są piny 19, 20 i czarny z pinem 8 to jest masa, to jest do zasilania jeszcze zostaje biały czyli pin 3 a ten kabel ma iść do czujnika do butki a drugi kabel od tego czujnika ma iść na masę, i wszystko chodzi wskazuje ilość gazu w butli 4 diodami i 5 to jest rezerwa i nawet dokładne Smile lecz jeszcze mam taki problem a mianowicie czy ten komputer nie bedzie obciążała akumulatora bo to już bedzie drugi od gazu i cz ten kabel co mam być cały czas podłączony do akumulatora to nie rozładuje mi akumulatora ??? i nie muszę jeszcze jakiegoś kabelka czasem podłączyć ??? może ktos już coś takiego robił i wie i i jak to niech napisze z góry dziękuje bo może i komuś to pomoże bo może i inni cos takiego założą do swojego auta ;p