Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SV2042H - problem z głowicami?

03 Sty 2007 20:18 843 1
  • Poziom 17  
    Witam!
    Otóż mam problem z dyskiem Samsung SV2042H

W noc sylwestrową został zabrany do innego komputera, tam podobno chodziło wszystko dobrze. Niestety nie wiem co się działo z dyskiem przez te parę godzin, wszystko wskazuje na to, że spadł...

Po włączeniu dysk 4x próbuje prawdopodobnie z pozycjonować głowicę, po tym napęd się zatrzymuje. Sygnalizuje błąd, jak w każdym dysku Samsunga, czyli przez kontrolkę 1 długi i 3 krótkie, co by odpowiadało:
    13 Head Unlatch error
    Dysk oczywiście nie jest wykrywany w BIOSie

Nie pomogła praca z MHDD. Wszelkie operacje dostępu do dysku kończą się niepowodzeniem. Dysk w ogóle się nie rozpędza, cały czas sygnalizując błąd 13.

Chodzi mi głównie o odzyskanie danych. Uszkodzenie wygląda mi na typowo mechaniczne, więc raczej podmiana elektroniki z innego dysku odpada, czy może jednak problem może być po stronie elektroniki (np. firmware dysku), jednak wtedy by nie zgłaszał błędu? Wizualnie wszystko wygląda OK.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Odizoluj styki preampa od elektroniki , ( podpięcie tylko do silnika ) i tak zmontowany dysk podepnij do zasilania i uruchom .
    Jak silinik będzie kręcił cały czas , to czeka cię wymiana głowic , aby odzyskać dane .

Pozdrawiam .