Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat Samusung DSB-S305G brak EPG

03 Sty 2007 20:41 19450 28
  • Poziom 11  
    Witam Wszystkich
    Od jakiegoś pół roku jestem posiadaczem zestawu do odbioru Cyfrowego Polsatu. Od kilku tygodni mam problem z funkcją EPG tzn. nie działa prawidłowo na niektórych kanałach, a w szczególności są to kanały TVN, TVN7-po prostu dziś jest a jutro już EPG na tych kanałach nie ma. Muszę zrobić restart dekodera(wyciągnąć zasilanie z sieci i wszystko wraca do normy, ale nstępnego dnia jest to samo. Co jest ?? Ma ktoś jakiś pomysł?
    Dodam, że sygnał mam na 75-80% przy zamontowanej antenie dostarczonej razem z dekoderem.
    Dzwoniłem na infolinię Polsatu, facet powiedział, że to wina sieci energetycznej(skoki napięcia) i sprawę powinna załatwić listwa przepięciowa. Kupiłem taką listwę i dalej jest to samo. Więc co jest??
    Będę wdzięczny za każdą radę.
  • Poziom 29  
    Nie pozostaje nic innego, jak zadzwonic raz jeszcze i powiedzieć, że te rady nic nie dały.
    Możesz także zareklamować nieprawidłową pracę tunera - najlepiej w punkcie, w którym go kupowałeś.
  • Poziom 14  
    prawdopodobnie jest to spowodowane bledami w oprogramowaniu,
    serwisowanie dekodera nie wiele pomoze bo wgraja takie samo oprogramowanie jak masz, pozostaje czekac az samsung poprawi to oprogramowanie
  • Poziom 29  
    W takim razie może domagac się wymiany na inny model (np. innej firmy), który nie pasiada takich usterek.
  • Poziom 14  
    innej firmy to jest echostar, to ja wolalbym juz tego samsunga bez epg ;-)
  • Poziom 19  
    Przyłączę się do tematu i proszę o porady.Dziś zamontowałem antenę polsatu .Na dekoderze DSB-S5305G nie mam wogóle sygnału.Dodam iż owy dekoder jest nówka ze sklepu na abonament w polsacie.Nie znajduje również żadnych programów.Po wprowadzeniu ustawień fabrycznych nic.Satelita którą przeszukuje to Hortbid 1-6.
    Na innym dekoderze sygnał mam 65% i wszystkie programy chodzą dobrze.Nie wiem czy jest coś specjalnego w ustawieniach dekodera DSB_S305G?.Strasznie zastanawia mnie ten brak sygnału.Jeszcze to jest ciwkawe że po włączeniu go do sieci po starcie uruchamia się menu tylko i wyłącznie.Proszę o jakieś rady.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Od kilku tygodni mam problem z funkcją EPG tzn. nie działa prawidłowo na niektórych kanałach, a w szczególności są to kanały TVN, TVN7-po prostu dziś jest a jutro już EPG na tych kanałach nie ma.

Tez mialem podobny problem. Na infolinii Polsatu powiedzieli mi, ze nalezy poprawic ustawienie anteny, co tez zrobilem i dziala poprawnie.
    Mozesz powiedziec czym mierzyles sygnal podczas ustawiania anteny? Jesli na wskazania z dekodera, to jak w banku da sie to jeszcze poprawic. Podlacz najprostszy miernik sygnalu - taki piszczacy ze wskazowka (do kupienia za ok. 40zl albo do pozyczenia od kogos :D ). Tylko w ten sposob znajdziesz najsilniejszy sygnal.

Z tego, co wiem, to transpondery, z ktorych ida TVN-y maja najslabszy sygnal i stad sa takie jaja. Raz mialem nawet sytuacje, ze odbieralem wszystkie pozostale kanaly oprocz TVN-ow a poziom sygnalu pokazywalo 40-50% (jestem dosc mocno wysuniety w kierunku NW).

Cytat:
    Na innym dekoderze sygnał mam 65% i wszystkie programy chodzą dobrze.Nie wiem czy jest coś specjalnego w ustawieniach dekodera DSB_S305G?.Strasznie zastanawia mnie ten brak sygnału.

A jaki masz ustawiony numer transpondera?
    Prawidlowo powinien byc jeden z ponizszych:
    12.188 GHz, polaryzacja V
    12.284 GHz, polaryzacja H
  • Poziom 11  
    Ja u siebie mierzyłem miernikiem satelitarnym typu satfinger a później innym dekoderem, zarówno jakość sygnału jak i siłę sygnału mam 80%. Myślę, że to niezły wynik jak na standardową antenę którą daje polsat z dekoderem, a niestety z EPG jest to samo.
    Ustawienia transportera 12.188 GHz, polaryzacja V.
    Co robić?
  • Poziom 19  
    W moim przypadku winien był dekoder.Już wymienili go na nowy.Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 12  
    Witam!! Heheheh widze wszystkich dotyka ten sam problem!! Ale z tego co widzę jest kilka rozwiązań. Ciekaw jestem, które jest tak w 100% trafne?!!?!? Też mam gubiącego EPG Samsunga :)
  • Poziom 14  
    mjulek napisał:
    Witam!! Heheheh widze wszystkich dotyka ten sam problem!! Ale z tego co widzę jest kilka rozwiązań. Ciekaw jestem, które jest tak w 100% trafne?!!?!? Też mam gubiącego EPG Samsunga :)

Ja również jestem członkiem klubu poszukiwaczy zagubionego EPG ;)
    EPG to nie jest jedyny problem występujący w moim dekoderze, otóż co jakiś czas urządzonko mi się zawiesza tzn. nie mogę sterować pracą dekodera. Jedynym przetestowanym przeze mnie sposobem na usunięcie usterki jest (znane z klubu poszukiwaczy EPG) odłączenie zasilania dekodera. Czy macie podobny problem i czy jest jakiś inny sposób na eliminację uterki?
  • Poziom 12  
    Jak do tej pory tylko raz mi sie zawiesił i to właśnie w momencie włączania podglądu EPG. Na ekranie na ułamek sekundy wyświetlił mi sie komunikat "Brak EPG" i to był koniec: zawiesiło się :( (wtyczka z kontaktu i wróciło do normy) :)
  • Poziom 10  
    powiedzcie co mam zrobic mam identyczny problem,,,kupilem listwe i to samo...jesli chce epg to musze odlaczyc z sieci na chwilke dekoder i ponownie go wlaczyc...jest to troche meczace...tak szukac tego kabla 3-4 razy w tygodniu....pomocy!!!!!!!!
  • Poziom 12  
    Niestety naszego wołania o pomoc nikt nie słyszy. Nie pomaga ani ponowne ustawienie anteny, ani listwa!!!
    Może jak poprawią oprogramowanie to coś zmieni. Póki co nic nie pomaga!
  • Poziom 14  
    No nie wiem czy mam rację ale sami popatrzcie. Szukałem po necie bo też nie mam EPG i proszę looknąć co jest w opcjach tego tunera:
    http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,150

Dane techniczne odbiornika:
    - 4000 kanałów, 100 satelitów, 1300 transponderów
    - 7 dniowe EPG ( przewodnik po programach)- funkcje sortowania i grupowania kanałów
    - cyfrowe , optyczne wyjście dzwięku audio S/PDIF
    - aktualizacja oprogramowania przez satelitę (OTA)
    - teleegazeta
    - wyjście wizji gniazda Scart dla TV oraz VCR
    - diseqc 1.0 , Tone Burst
    - wymiary 290x240x60
    - waga 1,7 kg
  • Poziom 14  
    dominik_ryka napisał:
    No nie wiem czy mam rację ale sami popatrzcie. Szukałem po necie bo też nie mam EPG i proszę looknąć co jest w opcjach tego tunera:
    http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,150

Dane techniczne odbiornika:
    - 4000 kanałów, 100 satelitów, 1300 transponderów
    - 7 dniowe EPG ( przewodnik po programach)- funkcje sortowania i grupowania kanałów
    - cyfrowe , optyczne wyjście dzwięku audio S/PDIF
    - aktualizacja oprogramowania przez satelitę (OTA)
    - teleegazeta
    - wyjście wizji gniazda Scart dla TV oraz VCR
    - diseqc 1.0 , Tone Burst
    - wymiary 290x240x60
    - waga 1,7 kg

Moim zdaniem 7 dniowe EPG oznacza, że "odbiornik" wyświetla program z 7 następujących po sobie dni. W moim przypadku jest to 4 dniowe EPG (z dnia wczorajszego, z dzisiaj, no i z dwóch następnych dni ) :( .
  • Poziom 11  
    Może jednak 7-dniowe oznacza, że co 7 dni przestaje działać?mMój Samsung gubi EPG stopniowo - najpierw znikają TVN-y a reszta działa, a dzień lub dwa później znika wsystko. Co dziwne - po ostatnich problemach z odbiorem niektórych kanałów, kiedy w CP musieli coś tam resetować EPG działało nieco dłużej bez zakłóceń.
  • Poziom 1  
    Witam Klubowiczow,

mialem ten sam problemik z EPG u samsunga. Nawet jak wylaczylem z sieci na caly dzien to i to brakowalo mi EPG na tvn i tvn7 a calosc znikala po paru godz. Musze tez przyznac ze przy instalacji satelity duzo tez po przestawialem w menu nie majac pojecia co robie! Ale sygnal ustawilem na 80 %. Po paru miesiacach znowu grzebalem w menu i postanowilem ze przywroce ustawienia fabryczne wtedy jeszcze raz wylaczylem z sieci i od 2 tygodni EPG chodzi jak zegarek. To samo zrobilem tez u rodzicow i i tez sie sprawdzilo. Tak ze moze i wam pomoze
  • Poziom 11  
    problem w tym ze fabrycznie w samsungu brakuje sporo transponderow i po wprowadzeniu ustawien fabrycznych trzeba je znowu dodawac recznie. ale powyzsza opinia moze swiadczyc o tym, ze w tym samsungu epg siada wraz z obciazeniem dekodera informacjami - im wiecej kanalow, transponderow tym gorzej dziala epg. czy ktos ma moze ustawione tylko kanaly polsatu i ma problemy z epg?
  • Poziom 12  
    Wiem że temat całkiem nie podobny ale nie chciałem zakładać nowego postu.

Witam mam dość dziwny problem, odebrałem dzisiaj dekoder polsatu cyfrowego samsung, zrezygnowałem z cyfry plus. Problem w tym tkwi ze dekoder cyfry plus po włączeniu zagłusza kanał nie ważne jaki to był, obraz i dźwięk. Można oglądać bez problemów kanały na cyfrze plus. Natomiast dekoder polsatu podpiąłem do satelity i konwertera cyfry, znajomy mi mówił że będzie działało i działa sygnał odbioru ok 80%. Problem w tym tkwi że dekoder polsatu po włączeniu zagłusza tylko obraz ale dźwięku nie, słychać program z pod spodu i jednocześnie dźwięk z dekodera. I nie wiem co z tym zrobić, czy to wina ze podpiąłem sie pod sprzęt cyfry, czy telewizor gdzieś trzeba ustawić lub dekoder polsatu. Ustawienia samsunga są fabryczne. I na dodatek jeśli wezmę "MUTE" w telewizorze to powinien całkowicie wyciszyć dźwięk ale zostaje wyciszony dźwięk z dekodera polsatu a dźwięk z kanału pod spodem nie. Poratujcie.
  • Poziom 39  
    A jak telewizor przełączysz pilotem od niego na AV to też masz taki sam efekt?

Pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 29  
    Fajurka napisał:
    Natomiast dekoder polsatu podpiąłem do satelity i konwertera cyfry, znajomy mi mówił że będzie działało i działa sygnał odbioru ok 80%. Problem w tym tkwi że dekoder polsatu po włączeniu zagłusza tylko obraz ale dźwięku nie, słychać program z pod spodu i jednocześnie dźwięk z dekodera. I nie wiem co z tym zrobić, czy to wina ze podpiąłem sie pod sprzęt cyfry, czy telewizor gdzieś trzeba ustawić lub dekoder polsatu. Ustawienia samsunga są fabryczne. I na dodatek jeśli wezmę "MUTE" w telewizorze to powinien całkowicie wyciszyć dźwięk ale zostaje wyciszony dźwięk z dekodera polsatu a dźwięk z kanału pod spodem nie. Poratujcie.

Nie jest to wina anteny i konwertera Cyfry. Jeśli na dekoderze Cyfry jest ok, to i na dekoderze Polsatu powinno być ok, chyba, że Samsung ma jakąś usterkę.
  • Poziom 12  
    Dzisiaj będę w sklepie to się zapytam kolesia, czy będzie wiedział o co chodzi.

No nic, nie pomógł, tylko powiedział żebym zadzwonił do tych co przyjeżdżaja i montują polsat cyfrowy.
  • Poziom 39  
    A jakim kablem masz podłaczony dekoder do telewizora? Jeżeli kablem euro-euro (scart) to problem jest w nieprawidłowym (automatycznym lub ręcznym) przełączaniu tv na AV i napewno nie jest to wina anteny i konwertera. Może kabel euro nie pod te wyjście w dekoderze podłączyłeś? Podłącz pod drugie i sprawdź. Ewentualnie dla próby mógłbyś odłączyć we wtyczce dwa kabelki z pinu 1-go i 3-go.

Pozdrawiam
    Adam

PS Czy pod pojęciem: "zagłusza kanał pod spodem" chodzi Ci o to (dzwięk i obraz) co tv odbiera z anteny naziemnej :?:
  • Poziom 12  
    tak, nawet jeśli odłącze antenę naziemną to słychać szum pustego kanału. Mam podpiętym kablem euro, mam podpięte pod dobre wyjście, pod drugim wyjściem jest na magnetowid, podpiąłem tam i jest mniejszy szum ale za to sa blade kolory podchodzące pod zielony. Nie wiem jakie jest przełączanie na AV. A kabel mam jednolity to nie mam jak odpiąć pinów. Jak znajdę jakiś kabel z możliwością rozbioru wtyczki to sprawdzę. Ale to juz chyba po świętach.

Pozdrawiam, Wesołych Świąt.
  • Poziom 10  
    nie wiem jak u Was ale u mnie juz gdzies z miesiac funkcja EPG dziala bez zarzutu...moze jakos przez satelite zminili mi oprogramowanie :D...jakos nie chce mi sie wierzyc :P ,... ale serio juz od miesiaca nie mam z tym najmniejszych problemow <zadowolony>
  • Poziom 10  
    Witam, i także wstępuje w szeregi poszukiwaczy EPG, a żeby bylo weselej to niekiedy przy przełączaniu kanalow samoczynnie włącza pełna fonie, a co do zawieszania to tez się już parę razy zdarzyło i chyba tez bede reklamował.
    Pozdro.:lol: