Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark C 752 - Error 107 (printhead error)

tito 03 Jan 2007 21:46 2634 2
    tito
    Level 18  
    Proszę o podpowiedź na rozwiązanie problemu jak w temacie. Jeżeli ktoś posiada Service Manual do tego Lexmarka to proszę o udostępnienie.

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że w trybie serwisowym drukuje testy, natomiast purpura i żółty jest troszkę przesunięty do pozostałych, o jakiś 1mm.
    a_pawel
    Level 27  
    Zrobiłem już kilka drukarek serii C (najczęściej C762) z tym lub podobnym błędem i zawsze pomagało wyczyszczenie laser skanera. Numer pokazuje o który konkretnie kolor chodzi. W twoim przypadku problem tkwi w purpurowym skanerze. Musisz rozebrać drukarkę i dokładnie go wyczyścić. Co do rozjechanych kolorów, to powinna pomóc kalibracja dostępna w menu serwisowym.
    A oto mała pomoc w sprawie błędu 107:
    http://support.lexmark.com/cgi-perl/knowledge...0:409:0:0&framed=&docid=ENUS21582&relevance=1
    Pozdrawiam
    andrzej103
    Level 13  
    Witam , widzę , że kolego a-pawel jest obeznany w tych lexmarkach . Mam problem z Lexmarkiem 762 . Drukarka drukuje wydruk kilkudziesięciostronicowy i w trakcie wydruku nagle pokazuje błąd 34 Niewłaściwy nośnik . Po zignorowaniu błędu i pchnięciu drukarki dalej wydruk jest drukowany tylko na połowie strony i do tego bardzo blady . Trzeba drukarke wyłączyć i włączyć ponownie , żeby znowu poprawnie wydrukowałe kilka - kilkanascie stron i błąd wraca . Podejrzewam uszkodzenie/ zabrudzenie jakiegoś czujnika , który sprawdza format/przeźroczystość nośnika , tylko nie wiem , gdzie go szukać . Mogę prosić o jakieś sugestie ?

pozdr. Andrzej.