Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz Sony CDX-F5500

03 Sty 2007 23:12 1439 3
  • Poziom 16  
    Problem jest następujący:
    po włożeniu płyty albo radio czyta ja natychmiast i gra bez zarzutu, albo wyskakuje ERROR na wyświetlaczu i po kilku(-nastu lub -dziesięciu) próbach płytę wczytuje. nie ma znaczenia czy to płyta mp3 czy audio CD. jeśli już zaskoczy to nie ma żadnego problemu, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dodam jeszcze że laser był "rzekomo" wymieniony. pisze rzekomo, bo oddałem go do wymiany, jednak spotkałem się z chamstwem serwisanta, który na uwagę, że radio z "nowym" laserem po tygodniu nie działa odpowiedział, że "mogło się zepsuć". Co może być w nim uszkodzone? Może jakiś mechanizm wyszukujący pierwszą ścieżkę? Pomocy..
  • Moderator
    proponowałbym na początek przeczyscic soczewke sprężónym powietrzem i al,koholem propynylowym. oczywiści ze soczewka mogła byc nie wymieniona a jedynie przeczyszczona i to nie do końca.
  • Poziom 16  
    a jesli czyszczenie nie pomaga? co moze byc przyczyna? laser do wymiany? czy moze cos innego?
  • Moderator
    Trzeba by sprawdzić jak działa laser tzn. pod oscyloskopem sprawdzic czy laser wyłapuje TOC jak pracuje silniczek napędu itd.