Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki alarm do samochodu aby nie naruszyć umowy gwarancyjnej.

01 Wrz 2003 22:18 1845 19
  • Poziom 2  
    Kupując nowy samochód jesteśmy niejako zmuszeni nabyć jedynie słuszny (nie tani) alarm u danego dealera. Czy ktoś z Was poradził sobie z tym problemem (nie chce strać gwarancji). - Samochód Opel.
    Pozdrawiam
    Berek
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 20  
    Jedyna możliwość to jakiś znajomy w ASO Opla który wbije do książki
    pieczątke potwierdzającą montaż....nie jest to uzależnione od typu alarmu.
  • Poziom 34  
    trzeba instalować alarm nie psując instalacji, tzn starać sie nie rozwalać zbytnio plastików itp
    wymyśl swój alarm, możesz zastosować czujniki zbicia szyby bez ingerowania w instalację samochodu, centralkę możesz umieścić np pod siedzeniem, zasilanie z kostki od radia itd ;)
    wtedy to nie są przeróbki które powodują stratę gwarancji,
    jeśli nie chcesz podjeżdżać z tym do serwisu to możesz szybko zdemontować cały alarm. jest to nowy samochód więc zjazd do serwisu nie powinien mieć miejsca
    po tym okresie zainstalujesz pełny alarm ;)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 15  
    A syrenę i krańcówkę od alarmu pod maską najlepiej przywiąż sznurkiem,to nie stracisz gwarancji na blachy...
    Pzdr Michał
    PS.Miej to w d.... jak zrobisz dokładnie i nie narobisz szkody to nikt nie będzie wnikał!
  • Poziom 34  
    syrenę można przymocować obejmą zamiast wiercić dziury, nie widzę problemu, wystarczy pomyśleć

jakbyś pracował w serwisie opla i miał z tego kasę to już byś nie popuszczał takim przeróbkom

chyba zawsze należy robić aby samochód nie wygladał jak po przejściu tornada :) , czym mniej dziur w samochodzie tym dłużej potrzyma i łatwiej sprzedać

PS historia z życia: miałem robione blachy prze podobnego fachowca do Ciebie (bez obrazy), pojechałem na badania, gościu powiedział że jest walnięta geometria, wróciłem do blacharza a on na to że przecież wszystko jest ok i czego się czepiają w serwisie, jednym słowem mam się kłócić u tamtego gościa.
    Wtedy zapytałem go czy jakby to było jego auto to kłóciłby się aż do zabrania dowodu czy szybko poprawiłby blachę.
    Zgadnij co odpowiedział!
    Dlatego uważam że przed daniem rady MIEJ TO W ... trzeba się postawić na czyimś miejscu
    _______
    do poniżej: bez urazy ale znałem już takiego gościa w kablówce, on zakładał na lewo gniazda bo i tak pracuje sam w firmie i on przychodzi na kontrolę i wie co wolno a czego nie, 3 miesiące później wypadł z balkonu jak zakładał komuś talerz.
    Zebyś widział jaki połoch zrobił się na osiedlu jak zatrudnili drugiego. ;)
    człowiek człowiekowi nie równy
  • Poziom 15  
    Tak się niefortunnie składa że akurat do nasej firmy trafiają ople na przegłądy instalacji alarmowej,a są to dwa duże salony.
    Niewiem jak U was ale w naszym mieście elektrycy nie potrafią nawet dobrze osłużyć Tech-a,chociaż(bez urazy) szkolenia macie w jednym miejscu..,tak że nie pouczaj mnienie co można a czego nie bo nawet na kodowanie kluczyków auta są przsyłane do nas. mam więc prawo wyciągać pewne wnioski co do ELEKTRYKÓW z opla.
    PS.Krańcówki też przypinasz na opaski???
  • Poziom 14  
    a luty wkonujesz bezprzewodowo.

A czy bez pozwolenia ASO możesz jeżdzić tym samochodem.

Nikt ci niezabroni montować alarmu w inym zakładzie pod warunkiem że zakład posiada certyfikat od przedstawicielstwa (od alarmów)
  • Poziom 20  
    Acula - twoja koncepcja może być trafna aczkolwiek zamiast cz.zbicia szyby
    lepiej zastosować czujnik ruchu przecież nie trzeba chyba wybijać szyby aby wejść 'nocą' do auta.Pozostaje jeszcze kwestia syreny - mocować ją wewnątrz to bezsens.Jeszcze kwestia odcięcia pompy paliwa etc. tego nie wykonasz bez cięcia przewodów(teoretycznie) ani też krańcówki dzwi nie podepniesz bez ściągania izolacji(chyba że wciskać gdzieś w konektory odizolowane przewody).

A jesli już to chyba lepiej zamocować go gdzieś pod deską opaską zaciskową - przecież śruby osłon nie są plombowane można je odkręcać.

Może lepiej zastosować blokade pedałów......hmmm :wink:
  • Poziom 34  
    do Pio17soft:
    może Ty tak, ja jednak preferuję luty normalne, spójrz na luty w radiu, jedynym stykiem takiej instalacji alarmowej może być np gniazdo zasilania radia, ja nie widzę w tym problemu

lucky: nie trzeba stosować od razu wszytkich czujników,
    nie pisałem że syrana ma być wewnątrz,
    a co do gołych przewodów zamiast krancówek to są inne sposoby rozpoznawania otwarcia drzwi
  • Poziom 20  
    pio17soft - nie wiem czy aso opel jest tego samego zdania - chyba zadzwonie jutro i zapytam - a może jakiegoś prawnika też tutaj mamy
  • Poziom 20  
    a może alarm wpinany do gniazda zapalniczki ???
  • Poziom 15  
    No i właśnie przez takich snobów jak Ty,ci biedni ludzie są zmuszeni do montażu alarmów za 1500 zl.
    Nie przejmuj się i tak Cię nie docenią,rotacja jest ogromna...
    Pozdrawiam Michał.
  • Poziom 20  
    Uważam że jeśli motować alarm to jak należy (dobrze schowany z wszystkimi funkcjami aktywnymi szczególnie jakieś odcięcie co z tego że wyje jak i tak mało kto dziś na to zwraca uwagę - właściciel jedynie chyba).

Mógł tez nasz szczęściwy posiadacz Corsy przed sfinalizowaniem zakupu
    poszantażować sprzedawce że jak nie zamontują mu alarmu w dobrej cenie
    to idzie gdzie indziej(NIE JEDEN SERWIS OPLA W KRAJU).
    Wielu ludzi tak robiło i wyszło...
  • Poziom 34  
    Mich@el napisał:
    Tak się niefortunnie składa że akurat do nasej firmy trafiają ople na przegłądy instalacji alarmowej,a są to dwa duże salony.
    Niewiem jak U was ale w naszym mieście elektrycy nie potrafią nawet dobrze osłużyć Tech-a,chociaż(bez urazy) szkolenia macie w jednym miejscu..,tak że nie pouczaj mnienie co można a czego nie bo nawet na kodowanie kluczyków auta są przsyłane do nas. mam więc prawo wyciągać pewne wnioski co do ELEKTRYKÓW z opla.
    PS.Krańcówki też przypinasz na opaski???

Jak wyzywasz od snobów to osobowo!!
    Ja założyłem bez salonów, bez kodowanych kluczyków itp.
    Cała instalacja wyszła mi 200zł i jest niepowtarzalna.
    Alarm zakładałem dla siebie a nie na pokaz. Najważniejsze jest działanie a nie szyld salonu. Jakby pytający miał na Twój salon to dawno założyłby u dealera. Chyba że te wszystkie bajery zakładasz za 500zł??
    Ja nie mam układów w Oplu więc muszę robić tak aby nie było śladów a o to chyba chodziło w pytaniu.

PS DLaczego wyśmiewasz inne pomysły i twierdzisz że tylko twoja robota jest dobra?? Chyba w tym forum chodzi o coś innego. Poczytaj regulamin
  • Poziom 20  
    Teraz zauważyłem że kolega berek to z chorzowa
    mam akurat znajomego który pracował w chorzowskim ASO Opla(czy gdzieś w okolicy)
    jutro zapytam czy nie uda się wbicia w książkę załatwić....
  • Poziom 14  
    Jak elektryk z ASO zobaczy wpięcie do zapalniczki alarmu to się nieżle uśmieje .

Dobre alarmy zaczynają się od 650 PLN (Kraków) W skład wchodzi centralka, czujnik rozbicia szyby, syrena bup, roz. zapłonu, zabezpieczone wszystkie dzwi i klapy, no i montaż.

Proponuje żeby wypowiadali się zawodowcy a nie amatorzy-praktycy-druciarze.

Jeszcze jedno pytanie czy w karcie gwarancyjnej masz wpisane że alarm musi montowac ASO. Czy pisze że alarm musi być oplowski.
  • Poziom 20  
    Myśle że w karcie jest wpis że "jakakolwiek ingerencja w inst elektryczną samochodu poza ASO grozi utratą gwarancji" - czyż nie
  • Poziom 34  
    a ja proponuję aby snoby też nie wypowiadały się na forum ;)
    sam pewnie jesteś druciarzem i to cię boli
    forum jest po to aby wszyscy mogli się wypowiadać
    ja nie zakładałem tego alarmu dla kogoś za piwo ale napisałem jak zrobiłem u siebie wg własnego pomysłu, zamiast w sprzęt władowałem energię w myślenie
    To żeby zadowolić Pio17soft zaproponuję namierzanie satelitarne
    (berek wyda na to kupę forsy ale nie wyśmiejecie mnie że nie zszedłem poniżej tysiącia za alarm do własnego samochodu, ale chyba nie po tym odróżnia się druciarza ;) )

dlaczego tak szybko osądzasz ludzi, może mi odpiszesz co tobie we mnie nie pasuje
    a)mam na co wydawać pieniądze i na alarm przeznaczyłem 200zł a nie 1500zł?? bo i Twój i mój samochód tak samo wyjedzie na lawecie
    b)nie chcę ingerować w instalację samochodu na gwarancji bo nie mam niepotrzebnej kasy na ewentualne bezsensowne kłótnie z serwisem (swoją drogą to ciekawe jakbyś miał np przerobić gniazdo w swoim sprzęcie na gwarancji to najpierw pomyślałbyś nad przejściówką, czy zrywał plomby gwarancyjne, bo przecież dla serwisu jesteś najwyższym autorytetem i masz prawo grzebać)

ja poprostu zawsze zastanawiam się zanim wezmę wiertarkę do ręki i nie uważam że samochód jak nie ma odcięcia paliwa to musi trafić na złom,

PS1 taki zawodowiec w alarmach i nie wie co jest napisane karcie gwarancyjnej??
    PS2 z drugiej strony to jestem ciekawy jak szybko rozbraja się taki standardowy alarm opla, tylko nie piszcie że to niemożliwe bo padnę ze śmiechu;
    karkowi jako prawdziwemu "fachowcowi" rozbrojenie alarmów za 1000zł zajmie jedno walnięcie z główki w szybę i po radiu ;), ale mi pozostało chociaż troszkę kasy w kieszeni.
    Ja wolę AC, wrócą za radio ,za szybę i ewentualnie za resztę jak w coś się przywali ;) lub za całość jak zwiną
  • Poziom 14  
    "a ja proponuję aby snoby też nie wypowiadały się na forum
    sam pewnie jesteś druciarzem i to cię boli"

jeżeli to domnie pijesz to się grubo mylisz jak czytam posty typu podepnij pod zapalniczke, poprowadz kable do żarówek kierunk., nie lutuj niewim może użyj szybkozłączek itp. to jak to mam nazwac jak nie druciarstwem :D

W jednym się zgodzę niema alarmu który by zabezpieczał , alarm traktuje się jako straszak. A osobiście radzę pilnowac pilotów-kluczyków w serwisach.

A żeby zadowolic proponuje założyć ukryty wył. zapłonu z funkcją serwisową (większa komplikacja dla złodzieja i ASO się nie rzuca)

A co do karków- radio przykręcić od tyłu i dorzucić do alarmu syrenkę piezo 105dB w środku samochodu.
  • Poziom 20  
    Wszyscy się wypowiadają tylko nie właściciel......