Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opinia na temat odkurzaczy Zelmera

Arturo_B 09 Jun 2007 16:40 95230 38
Ochrona Domu
    misiek2642
    Level 12  
    Witam :D Uzytkowałem Zelmera model Magnat przez 7 lat i pewnego pięknego majowego dnia zrobił sobie po cichu "bzzzz" i wyszła z filtra kupa dymu... :/ Zajrzałem do środka i spalone były łożyska, szczotek nie było (autentycznie nie wiem gdzie sie podziały) i wirnik. Daliśmy sobie spokój, gdyż ten odkurzacz i tak już swoje przeszedł, z resztą w serwisie krzyknęli mi 150 zł za nowy silnik. Dziś zakupiliśmy nowego Zelmera Syrius (fakt faktem 365 zł w mediamarkt...) ale po pierwszym odkurzeniu mieszkanka pełnego dywanów jestem zadowolony. Silniczek ładnie pracuje, a przy zwiększeniu mocy słychać dynamiczne brzmienie silniczka :D Gwarancja jest na 4 lata. Warto kupić, polecam i pozdrawiam.
  • Ochrona Domu
    Tajoka
    Level 20  
    Możliwe, że temat już dawno nieaktualny. Ale mam przestorgę, moja mama kupiła sobie dwa lata temu odkurzacz w Hipernovej Zelmera model Admiral za bodajże 220zł. Moc maksymalna 1400W. Dziś szlag go trafił. Zaczą nierówno chodzić i sypał iskarami. Rozebrałem, wymieniłem łożyska, wyczyściłem szczotki i komutator. I nic, dalej jak charczał tak charczy. Próbowałem docierać szczotki przez 1 godzinę na trafie 50V (mnijesze obroty) i nic nie dało. Moje spostrzerzenia są takie, plastikowa obudowa badziewnie cienka. Uszczelki po dwóch latach sparciałe. Silniczek malutki. Mam porównanie bo wcześniej też mieliśmy bardzo podobny model Zelmera ale z jakimś medalem czy cuś. Tamten a ten to niebo a ziemia. pożądny duży silnik nie grzał sie jak ten :/ Ale co tu dużo mówić pewnie trafiły do Hyper jako niezbyt udana partia tej serii. Dodam, że odkurzacz był używany tylko na weekend na 4 pokoje po 20m^2. Pozdrawiam!
  • Ochrona Domu
    czacha01
    Level 21  
    U mnie kilka lat szaleje Zelmer Cobra2010 i złego zdania nie mogę powiedziec.
    Tylko wysiadła mi wtyczka,ale starą obciąłem i kupiłem nową i wszystko hula.
    maryann
    Level 37  
    Silnik (bo u Tajoka padł silnik, a konkretnie wirnik) w skrócie mówiąc psuje się zazwyczaj z brudu np. kurzu z rozerwanego worka.
    Masz rację, to częsta usterka Zelmerów, ale nie tylko Zelmerów. W każdym razie każdy, który w takim stanie przyszedł nosił dowody takich właśnie zaniedbań.
    elektronikk
    Level 20  
    witam
    Tylko ZELMER, słusznie zauważyli koledzy że zawsze można go napawić , idzesz do sklepu prosisz część i tyle , do chińskiego dziadostwa często nie ma sie nawet jak dostać , jak widze chińskie urządzenia to mnie po prostu cofa, ja osobiście wole serwisowac używane zelmery niż kupowac nowe wynalazki o mocy 3000W , mam właśnie alfe K2 klienta 1966 rok :) wymieniam łożyska , życzył też sobie zeby wypiaskować i pomalować mu z natrysku obudowe, taki ma gośc sentyment , ja sie nie dziwie bo sam mam taką , zrobiłem z nią to samo używam w serwisie , koszt papierowego worka to uwaga !! - 50 gr , są ludzie którzy cenią nawet starsze modele zelmera i kupują odemnie używane, bo wola je niż te nowe chińskie wynalazki za 80 zł z pólki hiperdzadowskiego marketu
    pozdrowienia
    emer
    Level 19  
    Mam Syriusa HQ (z elektroszczotką) - kupiłem po electroluxie ...
    W Electroluxie padło łozysko - powinno wymienic sie to łozysko razem z ... silnikiem - paranoja .... Jakos wygrzebałem to ustrojstwo z bebechów i okazało sie że jest kompletnie nietypowe i dodatkowo jakieś stozkowe zewnetrznie ...

Teraz mam se Syriusa, elektroszczotke, Hepa ilestam (duzo) i wszyscy w domu happy ... (mamy go ok 3 miechy)
    maryann
    Level 37  
    Ja kiedyś zachwyciłem się Elektroluxem silencer; prawie nie był zepsuty. Ale cichutko pracuje. A ciągnął... no nigdy takiego nie miałem na stole!
    Ono666
    Level 2  
    BATT wrote:
    Moje zdanie jest takie-może być Zelmer.Nie popełnij tego samego błędu co ja kiedyś (ale później go naprawiłem) i zdecydowanie kup odkurzacz wodny.Odpadają worki, czyste powietrze w mieszkaniu a jak zobaczysz co wylewasz do kibelka to się załamiesz jaka to gnojówka -nawet jeśli w domu masz idealny porządek.
    Pozdrawiam.

Tu nie zgodzę sie z przedmówca - posiadam Zelmera Wodnika model z filtrem z możliwością montowania worków papierowych.
    1) W ogóle nie spełnia funkcji odkurzacza piorącego - zalewa dywan i ma zbyt mała siłę ssania jak na odkurzacz piorący
    2) To jak kolega napisał nie ma kłopotu z workami - faktycznie z workami nie ale za każdym razem trzeba wylewać brudna wodę i myć gruntownie odkurzacz - gdyż potrafi się zaśmierdzieć w wyniku procesu rozwoju bakterii.
    3) Bardzo droga eksploatacja szybko zużywają się filtry w odkurzaczu których jest 4 rodzaje a ich cena jest niemiarodajna do materiału z jakiego sa wykonane
    4) Ponadto jak ktoś zauważył bardzo głośna praca (pomimo sprawnych łożysk)
    5) Duże wymiary a mała pojemność - nie sugerować się wielkością zbiornika wodnego - który w wyniku przepełnienia się brudem potrafi przelać mimo zabezpieczeń czego skutkiem jest zalany silnik i wydostająca sie woda z tylnej części odkurzacza.
    6) W przypadku odkurzania bez wody - z workiem papierowym - moc ssąca jest mała - worek szybko sie przepełnia - cena worka 2.5zł /szt.
    Lukas Vancesco
    Level 2  
    Witam ja najlepiej to lubie starsze odkurzacze predom zelmer mam aż 2 i niestety z roku na rok sie psuja ale bede je naprawial. dokladnie to mowie o takich dlugich prostokatnych odkurzaczach