Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partycja zmieniona w wolne miejsce co robić?

starter55 04 Sty 2007 02:05 1149 4
  • #1 04 Sty 2007 02:05
    starter55
    Poziom 24  

Witam
    Wczoraj chcialem zmienic oprogramowanie karty graficznej nvidia.Odinstalowałem stary sterownik zresetowalem komputer i po resecie zalączyla sie plansza systemu (win xp) a po dlugiej przerwie wylanczal sie monitor i otrzymywałem komunikat ze nie ma sygnalu na monitor i zebym wrocił do ustawien 1280*1024*60Hz.
    Nie moglem wejsc do trybu awaryjnego lub uruchonienia z ostatniej dobrej konfiguracji poniewaz za kazdym razem mialem tablice śmierci i tytuł STOP 0x0000007B
    Udalo mi sie uruchomic z LIVE CD i odrazu zauwazylem brak jednej partycji, na poczatku myslalem ze to wina BART PE poprzerzucalem wazne rzeczy z partycji c i przystapilem do nowej instalacji windy
    Wtedy zauwazylem ze faktycznie jest brak tej partycji i jest ona zaznaczona jako miejsce niepodzielone na partycje :cry:
    W zakladce zarzadzanie dyskami jest jako wolne miejsce
    Mam juz "testdisk-6.5.win" ale nie bardzo wiem jak z niego korzystac.
    Moze ktos zaproponuje jakis inny dobry i sprawdzony program.

System plików na partycji to NTFS dysk to Segate Baracuda 250Gb Sata

Prosze o pomoc bo tam znajdują sie wazne dla mnie schematy elektro
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 04 Sty 2007 02:43
    zarazek12
    Poziom 16  

Witam.
    Zainstaluj system na innej partycji i spróbuj odzyskać dane za pomocą programów specjalnie do tego napisanych, nie pamiętam nazw, ale napewno znajdziesz w necie.

0
  • #3 04 Sty 2007 08:35
    starter55
    Poziom 24  

mam np. testdisk-6.5.win ale nie umiem sie nim poslugiwac a nie chcem aby cos znowu zknocić dlatego pytam na forum
    Ewentualnie czy mógłby ktos cos innego polecić wraz z jakąś instrukcją?
    system zainstalowany od nowa na partycji na której był poprzednio.
    czy mam doinstalowac sp2 tak aby cała powiezchnia dysku była rozpoznawalna (sata 250 gb)

0
  • #4 04 Sty 2007 15:04
    MarekPPN
    Poziom 35  

Jeżeli chodzi o odzyskiwanie danych to zainstaluj program Get Data Back, Data Recovery,

0
  • #5 08 Sty 2007 14:59
    starter55
    Poziom 24  

Dziekuje za odpowiedzi w temacie dalej ciesze sie danymi

0