Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kotłem Buderus Logamax U124

04 Jan 2007 10:50 6041 4
  • Level 12  
    Witam!
    Panowie czy miał moze ktoś stycznośc z takim przypadkiem:
    na UBA wyświetla bląd 6C - "sygnał jonizacji pomimo pomimo braku płomienia"
    Kocioł po resecie uruchamia się i pracuje normalnie.Temperatura na ERC ustawiona 17.5 stp (w trybie ręcznym) i po jakimś czasie znowu bląd 6C.
    Kiedy ustawiłem temperaturę na 19-20 stp (ERC) to kocioł pracuje bez zastrzeżeń. Znowu kiedy poniżej np.18 stp to za jakiś czas złapie 6C.
    Wynika z tego ze im częsciej załącza się kocioł w tryb grzewczy w celu utrzymania zadanej temperatury to nie łapie błedu.
    Po resecie uruchamia sie i pracuje ok.
    I tak:
    1. Palnik, elektroda zapłonowa i elektroda jonizacyjna - czysta
    2. Prąd jaki zmierzyłem w czasie trybu grzewczego od 150 do 200uA
    3. Napięcie stałe na armaturze gazowej 22V DC.

Czy jednak pomimo wartości z elektrody joznizacyjne > 2uA moze powodować że pojawia się błąd 6C?
    Dodam jeszcze że problem pojawił się po tym jak w domu "wyrzuciło" mi zabezpieczenie po zwarciu w lampkach choinkowych.
    Moze jakieś przepiecie poszło na UBA i cos strzeliło?
    Nie mierzone było cisnienie w poszczególnych punktach kontrolnych z instrukcji konserwacji.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 33  
    Sprawdź jeszcze czy na przewodzie ochronnym nie masz przypadkiem napięcia, albo odłącz ten przewód na jakiś czas (na czas testów).
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 12  
    Na przewodzie ochronnym brak napięcia, ale odłączyłem.Zobaczymy
    Dodatkowo doszło coś takiego:
    - był slyszalny "swiergot" (wydaje mi się ze nazbyt glosny jak na układ elektroniczy - UBA), który przy dociskaniu trafa w UBA prawie zanikał.
    Tak więc teraz zobaczę czy przy nizszych nastawach na ERC znowu bedzie pojawiał się bład 6C.

(dodam ze na pewno bezpieczniki sprawne a elektroda jonizacyjna ustawino ok 3mm od plyty palnikowej)
  • Level 33  
    Co z tym kotłem, działa czy nie?
  • Level 10  
    Witam,
    Ciągnąc temat Logamax'ow:
    Czy ktoś może podesłać na priva do mnie wykaz kodów usterek modelu U-122? ( mam na myśli cyferki i literki po naciśnięciu klawisza serwisowego)
    Z góry dziękuję
    Kuba