Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6111 bialy ekran po wymianie glosnika

Mustangoo 04 Jan 2007 12:43 4982 24
    Mustangoo
    Level 21  
    Witam. Wymienilem glosnik w 6111 i ekran nie dziala - swieci na bialo. Sprawdzilem z kilkoma tasiemkami -to samo, wiec nie uszkodzilem tasiemki. Sprawdzilem na nowym telefonie przez chwile byl obraz potem zaczelo sie kielbasic, zn. obraz sie odwrocil, zaczely sie pojawiac paski kolorowe i potem znowu bylo tylko bialo. Czy to znaczy ze lcd jest uszkodzone? Dlaczego?? Czy ktos mial podobny problem?
    dudi-7
    Level 20  
    Miałem taki przypadek.Ale wymiana taśmy mi pomogła.Może masz jednak je wadliwe.Spróbuj jeszcze raz i sprawdż czy konektory masz wporządku..Jeśli nie to musisz wymienić wyświetlacz.
    Mustangoo
    Level 21  
    Zlacza sa łokej. Tasiemki tez. Sprawdzilem nowy lcd nadal bialy ekran. Wzialem calkiem nowy telefonik i podmienilem lcd razem z plytka pod lcd...dziala.Wniosek zatem jest taki ze cos jest nie tak z plyta pod lcd. Ma ktos jakis pomysl?? Zeby bylo smieszniej mam takie dwa trupy i historia taka sama jest. Jeden byl rzucony o sciane i byl w kawalkach, wiec za duzo od niego nie wymagalem, ale posklejalem co sie stalo i bialy ekran. Dzisiaj sprawdzilem z nowa plytka i dziala ok. Drugi przyszedl tylko do wymiany speakera, otworzylem wlozylem nowy speaker i ...bialy ekran. Jakies pomysly?? A moze po prostu moje rece lecza?? ;)

Dodano po 5 [godziny] 2 [minuty]:

Czy ktos grzebal kiedykolwiek w plytce pod lcd? Bo sadze ze wlasnie tam jest problem.
    johny190
    Level 13  
    wymiana wyswietlacz pomoze w tamtej plytce ciezka bedzie cos zdzialac
    pywoo
    Level 18  
    wyczyść dobrze złącza na płycie i na taśmie i dobrze włóż taśmę. Miałem taką sztuke i dokładne zamontowanie pomogło.
    Mustangoo
    Level 21  
    Wymiana wyswietlacza nie pomoze bo nie pomogla. Jak juz mowilem wczesniej wymienialem rozne rzeczy. Wszystko dzialalo tylko wtedy jak wzialem ze sprawnego telefonu plytke razem z wyswietlaczem i podpialem do tego telefonu. Wtedy wszystko swiecilo ladnie. Drugi eksperyment byl taki ze wzialem stare lcd wlozylem na plytke z nowego telefonu i wszystko podpialem do starego telefonu. O dziwo wszystko dziala pieknie...wiec napewno to jest problem z ta plyteczka, oraz napewno tasiemka jest dobra. Czyscilem go kilka razy i nic. Sprobuje jeszcze raz wyczyscic i moze przelutowac zlacza do lcd i do tasiemki. Zn. pogrzac je troszke. Jak nadal nie pomoze to pojecia mi brak. Jak to nie pomoze to znaczy ze plytka na 100%. Uparlem sie na ta plytke bo kiedys mialem podobny problem z samsungiem d500. Wszystkie ekrany swiecily na bialo. Jak wymienilem ze zloma ta plytke to poszlo wszystko piknie...tylko ze zloma pod tytulem 6111 nie mam jeszcze. (mam nadzieje ze to sie nie zmieni po tym tel.) ;)
    Zbycho9
    Level 20  
    Uszkodzenie płytki klawiatury bardzo częsty przypadek w tym modelu objawia się odwróceniem obrazu, zanikiem kontrasu, paskami na lcd bardzo dziwne że stało ci się to po wymianie głośniczka ale może być taki przypadek gdy za mocno wygiełeś płytkę wymień płytkę i bedzie ok

Pozdrawiam
    Mustangoo
    Level 21  
    A czy ktokolwiek widzial takie cudo w sklepie jakims? Czy mozna ta plytke gdzies kupic, czy tylko podmiana z uszkodzonego telefonu wchodzi w rachube.? No i kolejne pytanie, jesli uszkodzilem przy wyciaganiu lcd z plytka z telefonu jak go wymienic zeby tego nie zrobic nastepnym razem? Jak wy to robicie? Sciagacie prowadnice (metalowe preciki) przed wyciagnieciem plyty z lcd czy nie?
    pamazur
    Level 11  
    Ja mam to samo w 6111. wymieniałem klientowi głośnik i jak skręciłem to biały ekran. Wymieniałem już taśmy, LCD, a nawet płytkę pod LCD (to z gniazdem karty SIM) i dalej biały ekran.

jak ktoś wie co może być jeszcze za to odpowiedzialne to będę wdzięczny za pomoc.

pzdr
    network1
    Level 22  
    również przyłączam sie do tematu mam ten sam problem BIALY LCD
    Mustangoo
    Level 21  
    U mnie juz leza takie telefony dwa...Jedyny wniosek jaki wyciagnalem to taki, ze plytka jest strasznie delikatna i prawdopodobnie to wina plytki. Mozliwe ze pekla jakas sciezka na plytce. Sprawdzalem na kilku telefonach - rezultat zawsze taki sam. Zawsze pomaga wymiana tejze plytki i niestety nie pomaga plukanie, czyszczenie, grzanie. Mysle ze jeszcze mozna sprobowac wymienic glassa od Lcd - moze to pomoze...to chyba ostatnia deska ratunku...Ja niestety nie mam dawcy, bo obydwie plytki jakie mam sa z tego samego powodu...
    Powodzenia
    network1
    Level 22  
    ja rowniez wymienialem plytke i tasme i dalej to samo
    apap
    Level 21  
    Pozwolił bym sobie na taki mało popularny głos w tej sprawie. Otwierasz service manual nokii, i widzisz cały rozdział poświęcony ESD. Należy to traktować poważnie. Ja wiem, że na ELce kwitnie apoteoza gwałcenia technologii, fachowcy chełpią się tym, że pomijają poprzez zwieranie glassy chroniące układy vlsi przed elektrostatyką, że wyrzucają z samsungów warystory pełniące te również funkcje. Mierzi mnie to bardzo, im większy bałwan, tym bardziej zachwala te innowacje. A potem są takie skutki..
    Zapoznaj się kolego z info, jak powinno wyglądać stanowisko serwisowe od strony ESD, rzadziej będziesz się dziwił zaskakującymi cię niespodziankami.
    Pzdr
    Paukers
    Level 11  
    No i przyłączam się do problemu przedstawie swoje diagnozy:
    1. Sprawdziłem wszystkie punkty tasmy i złącz czy przewodzą i czy nie zwierają do masy - OK
    2. Połączenie gniazda do LCD (Rezystancja między złączem LCD a złaczem taśmy 200om (po przejściu przez glassa). Wszystkie połączenia są) - OK
    3. Napięcia zasilania na LCD - OK
    4. Sygnał RESETX po przejściu przez małego glassa 455om. - OK
    5. Wszystkie połączenia są od jednej płytki przed taśmą aż do LCD - OK a ekran biały...
    6 - LCD dobre
    7 - Zepsuta płytka ta z gniazdem SIM...
    I co dalej ktoś wymyślił?
    blasei
    Level 12  
    jasnozielone plytki maja wade fabryczna, praktycznie do wymiany. nowa wersja plytki jest ciemnozielona.
    max_gsm
    Level 18  
    Troche pozno odpisuje , ale mysle ze moja odpowiedz bedzie trafna w 100% i pomoze nie jednej osobie. Z nokia 6111 walczylem 3 tygodnie po wielikim zalaniu woda ,ale uruchomilem ja i takie sa fakty ze , ten element ktory zaznaczyl na zalaczonym rysunku , czyli Z2501 "tomex17" to nie jest on odpowiedzialny za wyswietlacz tylko za wlacznik power, czyli za wlaczanie telefonu , natomiast za wyswietlacz jest odpowiedzialny element o oznaczeniu Z2500 ten duzy glass , ktory jest obok gniazda lcd , po wymianie tego glassa bedzie wszystko smigac jak dawniej, mialem wlasnie dokladnie to samo nie raz wystarczy za mocno wygiac plytke i on juz peka i to tak ze nie widac bo peka od strony wenetrznej i wystraczy go odpowiednio podgrzac z dodatkiem topnika zachowujac przy tym ostroznosc bo mozna stopic gniazdo lcd bo jest naprawde blisko tego glassa , lub wymienic , ale na 100% jest on odpowiedzialny za wyswietlanie na lcd. Mam nadzieje ze pomoglem. Powodzenia.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze ze ten glass to pasuje np. od nokii 6230 gdzie sa dwa takie odpowiedzialne za klawiature i w nokii 7650 sa az 4 sztuki, 3650 i inne.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam jeszcze ze ten glass to pasuje np. od nokii 6230 gdzie sa dwa takie odpowiedzialne za klawiature i w nokii 7650 sa az 4 sztuki, 3650 i inne.
    djaras1992
    Level 12  
    czesc.przy wymianie glosnika mozna czesto zarysowac plytke.niewiem czy ty to zrobiles ale mogles tez naruszyc tasme od wyswietlacza sprawdzi dokladnie**
    Werewolf
    Level 25  
    Naszczęścię płytę tą można dostać tanio na allegro i podmienić. Ja osobiście tak zrobiłem.
    _delasek_
    Level 2  
    to trzeba wymienic ta plytke pod LCD????? ile taka kosztyue???
    markw_marcin
    Level 10  
    Panowie zdecydowanie trochę po czasie ale może komuś się przyda. Element Z2501 jest odpowiedzialny zarówno za włącznik jak i za wyświetlacz. Przed chwilą przekonałem się o tym na własnej skórze. 2 pady od włącznika i 2 od LCD, a 2 środkowe zostają puste:D Miałem white screen, a po zmostkowaniu wszystko wróciło do normy:D Pozdrawiam
    marek-roki
    Level 2  
    szukam tasmy nokia 6111 gdzie to kupic Marek POZNAŃ
    marek-roki
    Level 2  
    ok dzieki bardzo pozdro szacunek dla ciebie ...