Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydrofor do wody mineralnej

04 Sty 2007 15:02 2259 6
  • Poziom 23  
    Posiadam lodowkę z kostkarką i dystrybutorem wody i wymyśliłem sobie, żeby jej nie podłączać do kranówy tylko do mineralnej, ale nie mam na to dobrego pomysłu.
    Najpierw wymyśliłem postawić butelkę na strychu, żeby woda spływała pod własnym ciśnieniem, ale rurki na wierzchu, poza tym może być za małe ciśnienie.
    Najlepszy okazałby się mały hydroforek, ale musiałby cicho chodzić. Są takie instalacje do jachtów, ale drogie.
    Myślałem też o wykorzystaniu opryskiwacza ogrodniczego - niedrogie urządzenie, ale po jakimś czasie pewnie gubi ciśnienie i co najważniejsze pewnie nie ma atestu do wody pitniej.

Ma ktoś lepsze pomysły?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 16  
    Stałe ciśnienie możesz wytworzyć grawitacyjnie - po prostu od góry naczynia z mineralną musi być w miarę szczelny tłok, czymś obciążony. Oczywiście powinna być pewna poduszka powietrzna miedzy tłokiem i lustrem wody. Zasada prosta - tak, jakbyś naciskał na piłkę wypełnioną wodą. Plus taki w stosunku do patentu z opryskiwacza, że stały ciężar da w miarę stałe ciśnienie. Oczywiście woda niegazowana :)
    Szczegóły - wielkość całości, powierzchnia tłoka i cała hydromechanika - powodzenia z zabawą :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Potrzebuję uzyskać przynajmniej 1atm, czyli 1kg/cm2 powierzchni butelki. To czym mam obciążyć ten tłok ? Poza tym konstrukcyjnie może być trudne do zrealizowania (szczelność układu).
    Już lepiej by było pompować powietrze z butli wcześniej nabitej do naczynia z wodą.
    Najlepiej jednak zaadaptować jakieś istniejące urządzenie, tylko nic mi do głowy nie przychodzi. To tak jak kiedyś wykorzystano silnik od motopompy strażackiej do napędu samochodu - Syrenka :)
    Nawet w ostateczności bym kupił chiński hydrofor w markecie, ale dosyć duży i hałaśliwy.
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam ten sam problem i szukam rozwiązania. Pewnie już sobie z tym poradziłeś więc proszę o radę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Sprężarka od akwarium nie da oczekiwanego ciśnienia.
    Podłączyłem kostkarkę do wodociągu poprzez filtr sedymentacyjny, węglowy i ceramiczny. Idealnie byłoby zakupić filtr RO, ja się jednak na to nie zdecydowałem.