Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie IE z poziomu programu? Delphi.

Łuk_F 04 Sty 2007 16:20 1119 3
  • #1 04 Sty 2007 16:20
    Łuk_F
    Poziom 16  

Witam

Czy jest możliwe otwarcie pliku w Internet Explorerze z poziomu programu napisanego w Delphi a strona jaka się wyswietli w IE przekierować do programu w Delphi.

• #2 04 Sty 2007 16:35
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale postaram się odpowiedzieć.

- Tak, można otworzyć stronę w IE z poziomu Delphi, Chociaż wątpię czy użytkownik Opery lub Firefoksa byłby zadowolony z takiego obrotu sprawy. Lepiej otwierać w domyślnej.

- Co to znaczy "przekierować" ? Jeśli potrzebujesz kod strony, to prościej wysłać żądanie i przetworzyć wynik. Jeśli chcesz wyświetlić stronę, to możesz to zrobić za pomocą kontrolki ActiveX IE lub mozilli, polecam oczywiście mozillę, opis jej użycia jest tu: http://www.paranoia.clara.net/articles/taming_the_lizard_with_delphi.html

Pozdrawiam, Krzysztof.

• #3 05 Sty 2007 16:40
    Łuk_F
    Poziom 16  

Dzięki.

Przetestowałem podany przykład ale niestety żadne strony nie chcą sie otwierać w tym przykładzie.

Co do przekierowania to chodzi o to że nie moge znaleść żadnego odpowiadającego mi parsera XML a przeglądarka www (może być dowolna) ma wbudowany taki parser. Więc po uruchomieniu chciałbym programowo wiedzieć co ta przeglądarka zrobiła z plikiem (udało się parsowanie albo nie).

• #4 05 Sty 2007 17:17
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, a więc jeśli chodzi o parsowanie XML - zamiast używać do tego przeglądarki, radziłbym jednak zastosować parser, polecam expat (Opera i Mozilla korzystają właśnie z niego). Istnieje też binding dla Delphi.

Pozdrawiam, Krzysztof.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo