Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie IE z poziomu programu? Delphi.

Łuk_F 04 Sty 2007 16:20 1227 3
 • #1 04 Sty 2007 16:20
  Łuk_F
  Poziom 16  

  Witam

  Czy jest możliwe otwarcie pliku w Internet Explorerze z poziomu programu napisanego w Delphi a strona jaka się wyswietli w IE przekierować do programu w Delphi.

  0 3
 • #2 04 Sty 2007 16:35
  krzychoocpp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witam, nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale postaram się odpowiedzieć.

  - Tak, można otworzyć stronę w IE z poziomu Delphi, Chociaż wątpię czy użytkownik Opery lub Firefoksa byłby zadowolony z takiego obrotu sprawy. Lepiej otwierać w domyślnej.

  - Co to znaczy "przekierować" ? Jeśli potrzebujesz kod strony, to prościej wysłać żądanie i przetworzyć wynik. Jeśli chcesz wyświetlić stronę, to możesz to zrobić za pomocą kontrolki ActiveX IE lub mozilli, polecam oczywiście mozillę, opis jej użycia jest tu: http://www.paranoia.clara.net/articles/taming_the_lizard_with_delphi.html

  Pozdrawiam, Krzysztof.

  0
 • #3 05 Sty 2007 16:40
  Łuk_F
  Poziom 16  

  Dzięki.

  Przetestowałem podany przykład ale niestety żadne strony nie chcą sie otwierać w tym przykładzie.

  Co do przekierowania to chodzi o to że nie moge znaleść żadnego odpowiadającego mi parsera XML a przeglądarka www (może być dowolna) ma wbudowany taki parser. Więc po uruchomieniu chciałbym programowo wiedzieć co ta przeglądarka zrobiła z plikiem (udało się parsowanie albo nie).

  0
 • #4 05 Sty 2007 17:17
  krzychoocpp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witam, a więc jeśli chodzi o parsowanie XML - zamiast używać do tego przeglądarki, radziłbym jednak zastosować parser, polecam expat (Opera i Mozilla korzystają właśnie z niego). Istnieje też binding dla Delphi.

  Pozdrawiam, Krzysztof.

  0