Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż czujnika parkowania

htho4 04 Sty 2007 16:22 4933 7
  • #1 04 Sty 2007 16:22
    htho4
    Poziom 12  

mam takie pytanie jak montuje sie czujniki cofania ?? czy trzeba zdejmowac zderzak w samochodzie ?? jak jest z przewodami?? a dokladniej z przeprowadzeniem ich do centralki ( dokładniej od zderzaka do wnetrza pojazdu ) ?? i ostatnio widzalem na aukcjach internetowych czyjnik gdzie wyswietlacz jest polaczony, tzn komunikuje sie z centralka za pomoca fal radiowych czy jest to dobra rzecz czy bardziej chińszczyzna ktora wytrzyma kika miesiecy??

0 7
  • #2 04 Sty 2007 19:04
    adamjur1
    Poziom 39  

Zamontowałem taki marketowy zestaw z dwoma czujnikami,centralką i wskaźnikiem ledowym ( i akustycznym ) na przewodzie.
    Tragedia montażowa !!!!
    Najpierw zderzak ( passat kombi B4) Dodatkowo skomplikował mi sprawę solidnie zamocowany hak holowniczy - cały zderzak wypełniony rurami.
    W miejscu odpowiednim dla czujników była stal w zderzaku, musialem poprowadzić kable na pewnym odcinku po zderzaku. Montaż samej centralki i podłączenie raczej proste. Gorzej z sygnalizatorem- kabel przez cały samochód. Żałowałem że się do tego zabrałem a trochę już różnych urządzeń montowałem.........
    Pomysł z bezprzewodową transmisją ( w kontekście tego co napisałem) wydaje się dobry.
    Pozdr.J.

0
  • #3 04 Sty 2007 21:56
    kzaw
    Poziom 27  

Czasami trzeba demontować zderzak z samochodu ale mi osobiście zdarza się to rzadko.Przejście do kabiny z bagażnika jest np wzdłuż wiązki o lampy tylnej.Przed wierceniem otworów pod sondy należy zrobić dokładne rozpoznanie zderzaka żeby nie doszło właśnie do takich sytuacji gdy otwór wychodzi na wprost belki stalowej i sonda się nie chowa.Przy odrobinie zaparcia i rozwagi nie powinno być źle.

0
  • #4 04 Sty 2007 22:35
    damkoz
    Poziom 19  

A czy ktoś montował czujniki do astry F kombi (97r) i wie czy trzeba tam zdejmować zderzak czy nie???
    Zrobiłem wstępne rozpoznanie gdy auto stało na podnośniku i widziałem że z przewodami od czujek można wyjść przez jedno z 2 wycięć z tyłu zderzaka, ale nie mam pewności czy nie ma tam jakiejś blachy.
    Pozatym
    Jaki czujnik byście polecili w rozsądnej cenie. Pełno tego ale jak czytam to wiele opinii mówi że montuje się niektóre dłużej niż działają.

0
  • #5 05 Sty 2007 10:43
    adamjur1
    Poziom 39  

Wiadomość z ostatniej chwili - dziś rano jeden gość wjechał mi w zderzak i rozkwasił jeden z czujników cofania...... :cry:
    Za parę dni będę miał informacje nt: dobór czujnika do istniejącej instalacji lub wymiana instalacji czujników cofania wraz z demontażem zderzaka i haka holowniczego.... :D
    Pozdr.J.

0
  • #6 06 Sty 2007 00:30
    rafcio363
    Poziom 30  

polecam czujniki firmy Brees czy Bres ,niewiem jak to sie pisze ale sprawuja sie doskonale i minimum reklamacji porownojac z innymi...

0
  • #7 06 Sty 2007 01:04
    kzaw
    Poziom 27  

Ja montuję czujniki z firmy Exus i jak do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu.Ostatnia seria jest bardzo ciekawa pod względem designu,matowe sondy.Fajnie się prezentują i działaja.

0
  • #8 06 Sty 2007 09:50
    rafcio363
    Poziom 30  

a mi sie juz zdazyło pare czujek w exusie ktore padly dosc szybko...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo