Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ssilnik jednofazowy. Schemat podłączenia.

04 Sty 2007 18:03 5731 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich w Nowym Roku . Poszukuje schematu podłaczenia silnika jednofazowego z dwoma kondensatorami i przełacznikiem rozruch-praca.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 34  
    Zaręczam, że temat wielokrotnie był już poruszany na forum ze schematami włącznie, więc po co powielać temat. A jaki to silnik? bo jest do wyboru do koloru - z przełącznikiem ręcznym, z przekaźnikiem czasowym lub jeżeli silnik ma wbudowany przełącznik odśrodkowy to i taka aplikacja też była.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    nie moge znalesc nic na ten temat jest ale to z wyłacznikiem odsrodkowym ja mam z przełacznikiem recznym o-roz-prac
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Hmm faktycznie ... Mówisz i masz - proszę oto schemat z wył. odśrodkowym. Sry - narysowany "od ręki" ale czytelny.
    Pzdr - Mariusz.
  • Poziom 26  
    Jeśli chodzi o pojemność kondensatora rozruchowego, to bym się nie zgodził. W fabrycznym wykonaniu silnik 3kW firmy Tamel ma 40mikro kondensator pracy i 250 do 320 mikro kondensator rozruchu. Jednak silniki jednofazowe są dużo droższe w wykonaniu fabrycznym od 3 fazowych, ale za to mają duży moment rozruchowy - u mnie kręci to dużą sprężarkę WAN.
  • Poziom 10  
    dzieki za schemat ale taki znalazłem potrzebuje z przełacznikiem recznym pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.
  • Poziom 21  
    Witam.Zamiast wył.odsrodkowego WO w/g rysunku kol.Mariopi wtaw wyłącznik ręczny,nożny,przekażnik itd.Do kondensatora Cr dołącz rezystor kilkaset kiloomów (ochrona przed porażeniem).Pozdrowienia