Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi ZDI6052X - nie wylewa wody

04 Sty 2007 18:09 2600 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Jestem nabywcą zmywarki Zanussi ZDI6052X, która po trzech latach zaczęła się buntować. Mianowicie po zakończonej pracy nie wypompowuje wody. Co do konsultacji w serwisie otrzymałem informacje aby sprawdzic drożność przewodu odplywu brudnej wody i oczyścić pompę zrobiłem to kilka razy, a przyznam że nie bylo to łatwe - no ale moje interwencie skończyły się fiaskiem.
    Może ktos spotkał sie z takim problemem, może jest to jakiś jednak drobiazg?

pozdrawiam Janusz
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    1 rozbierz pompę- sprawdz czy nic nie zalega w turbinkach
    2 sprawdz dokładnie obudowę pompki czasami potrafi sie tam przykleić jakiś bród
    3 przepłucz dokładnie wąż spustowy oraz syfon pod ktory jest podłączony
    4 podłącz na krótko pompkę i sprawdź jak pracuje
    5 wymień pompkę
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Bardzo dziekuje za tak szybka reakcję i chęci.
    Co do zmywarki to tak:
    1/pompa chodzi gdyz jest jedna z dwoma turbinkami na jednej osi tylko zastanawia mnie czy ta która wypompowuje wodę musi mieć łopatki mniejsze od tej która podaje cisnienie do procesu mycia
    2/uklad jak wspomniałem wcześniej jest dokładnie oczyszczony przewód drożny
    3/cały proces zmywania jest prawidłowy aż do wypompowania wody-który moim zdaniem trwa za krótko i tak sie zastanawiam czy to wina programatora czy tych mniejszych łopatek które znajdują sie właśnie na kanale wypompowywania wody sam niewiem jeśli jest potrzeba to mogę pompe wyjąć i zrobic kilka fotek w celu weryfikacji
    pozdrawiam janusz
  • Poziom 2  
    Dziękuje bardzo ale chyba się poddam-umówiłem fachowca -myślę że to programator ciekawe ile kosztuje
    pozdrawiam janusz
    jeszcze raz duże DZIĘKI ŻYCZĘ SCZEŚLIWEGO NOWEGO ROKU