Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon UNITRA problem z silnikiem

Mietas_2 04 Sty 2007 19:40 2299 8
  • #1 04 Sty 2007 19:40
    Mietas_2
    Poziom 14  

Witam

Posiadam gramofon UNITRA. Pełne oznaczenie to: HGS Electronics HI-FI Plattenspieller Altus P-100. Problem jest następujący: talerz się nie kręci :/ Po zdjeciu talerza i oględzinach stwierdziłem, że sam silniczek się kręci (ale na pych - trzeba go ruszyć palcem) jednak sam z siebie się nie ruszy - tym bardziej z talerzem. Jaka może być tego przyczyna? Wiem, że coś nie tak jest z silnikiem, lecz boję się trochę rozkręcać go (gramofon) całkowicie (wszytkie płytki itd.) żeby zobaczyć co jest grane - obawiam się, że cos zepsuję.

Chciałbym doprowadzic ten gramofon do działania, bo znowu załąpałem tzw. "zajawkę" na gramofon i płyty winylowe :D

Za wszelkie rady z góry dziękuję

PS Wiem, że pewnie za bardzo nie ma co tu poradzić (po prostu silnik jest popsuty) jednak pomyślałem, że 'a nuż' na coswpadniecie i może być inna przyczyna mojego problemu.

Pozdrawiam, Mietas

0 8
  • #2 04 Sty 2007 21:13
    RADMOR_MAN
    Poziom 17  

Ten altus p-100 to cos podobnego do bernarda? Myślę, że poprostu masz luźny pasek i ci się ślizga. Sam dzisiaj kupiłem Adama gs-424, świetny sprzęcior, tylko ma już igłę zużytą i kwalifikuje się do wymiany, ale i tak dla mnie miodek. Może założymy wreszcie jakiś porządny temat o polskich gramofonach, bo widzę, ze takowego nie ma?

0
  • #3 04 Sty 2007 22:05
    altusman
    Poziom 17  

@RADMOR_MAN

Mam pytanie czy ten ADAM GS 424 ma napęd paskowy czy bezpośredni?

Co do tematu o gramofonach jestem na TAK,z winyla wciąż wielu słucha ja również.Mam GS 500 produkcji Fonica.

0
  • #4 04 Sty 2007 22:24
    the_wizard
    Poziom 16  

Adam Gs 424 ma napęd bezpośredni

0
  • #5 04 Sty 2007 22:41
    424355
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 04 Sty 2007 23:11
    m626
    Poziom 16  

Nie znam tego gramofonu, a raczej typ mi nic nie mówi. Proponuję sprawdzić czy nie jest spalona żarówka pod tarczą zamocowaną na silniku napędzającym pasek, jeśli takowa jest w tym gramofonie.
    Powodzenia

0
  • #7 04 Sty 2007 23:16
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 06 Sty 2007 18:19
    Mietas_2
    Poziom 14  

Pasek sięnei ślizga - po prostu silnik nie rusza (jak tależ jest zdjęty, to silnik się kręci, ale delikatnie, wystarczy lekko go dotknąć i już się zatrzymuje).
    Zarówka jest w porządku. Po prostu wyjmę silniczek i poszukam po sklepach nowego, pasujacego. Jeśli to nie pomoże, to byc może to transformator (jak mówił szaman) ale myślę, że nie.

Napiszę później, jak będzie po wymianie silnika.

0
  • #9 06 Sty 2007 19:57
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz również poszukać silnika na Allegro. Silnik ma symbol PRM33-1,9.
    Zanim jednak wymienisz silnik, sprawdź czy na jego zaciskach występuje napięcie ok. 1,9V dla prędkości 33 1/3 i ok. 2,4V dla prędkości 45.

GM

0