Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford mondeo - brak wolnych obrotow po wymianie sterownika.

zimek81 04 Jan 2007 19:55 2135 4
    zimek81
    Level 15  
    Witam. Mam problem ktorego nie moge zdiagnozowac.

Ford mondeo 94r. 2,0 (bez imo) RKA. Auto trafilo do mnie z nierowna praca na wolnych i wysokich obrotach, podczas diagnozy stwierdzilem uszkodzenie sterownika (zmienial sie czas wtrysku na poszczegolnych wtryskiwaczach),
    po wymianie sterownika na drugi pierwsze 2 odpalenia byly ok. auto bez gazu sie uruchomilo pracowalo plynnie i wchodzilo na obroty. Po 10 min. przerwie uruchomilem auto, ale juz zaczelo gasnac na wolnych obrotach. Jak przytrzmam noge na gazie to wszystko ok, ale jak tylko puszcze auto gasnie. Z gory mowie, zaworek wolnych obrotow dziala, przepustnica czysta, przeplywomierz sprawny.

Ktos spotkal sie z taka usterka ? czy to moze byc wina sterownika, roznica miedzy starym a nowym jest tylko taka ze nowy sterownik jest z kombi (nie wiem czy to ma znaczenie).
    kangurek123
    Level 18  
    Czy są jakieś kody usterek ? Jeśli tak to jakie ?
    pozdrawiam
    zimek81
    Level 15  
    nie ma kodow usterek :(
    kangurek123
    Level 18  
    Pracuje równo na wolnych ( jak chodzi chociaz przez chwilę) czy też nie ?
    I automatycznie pytanie czy chodzi na wolnych chociaż przez moment czy od razu i gwatownie gaśnie ? .
    Modu zaożyeś nowy czy po przejsciach ?
    Sprawdź potencjometr przepustnicy jakie masz wskazania i czy jest podlączony (bo to ,ze przep.czysta to jeszcze nie wszystko ) i często jest tak ,ze to wlasnie tps nie daje mozliwości utrzymania obr b,jal jesli jest uszkodzony
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account