Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel Toski303 - czym załatać otwory?

manekinen 04 Sty 2007 21:05 884 7
  • #1 04 Sty 2007 21:05
    manekinen
    Poziom 29  

A więc robie pożytek z tego trupa, przedni panel mam zamiar wypolerować, ale zostaną w nim małe otwory po przyciskach. I nadszedł czas na pytanie. Czym można to dobrze załatać?
    Najlepiej aby po wypolerowaniu nie było widać śladów po otworach... Proszę o różnorakie propozycje, od szpachli po zaślepki.
    Pozdrawiam.

a tak to wygląda:

0 7
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2007 21:16
    bialymaly
    Poziom 15  

Moim zdaniem chyba najlepiej nadaje się szpachla ale takich wielkich dziur nie łatałem... ale myślę że można zaspawać i zeszlifować tą wielką dziurę potem pomalować i będzie git

0
  • #3 05 Sty 2007 00:32
    manekinen
    Poziom 29  

Tzn chodzi o same małe otworki po przyciskach, ta wielka może sobie zostać. Niestety spawanie odpada. szpachla oczywiście, ale nigdy nie uda mi się dobrać takiej farby żeby bała identyczna jak reszta. A może jakieś zaślepki? np. jakieś metalowe? ozdobne? jakieś inne pomysły? każdy nagrodzę :)

0
  • Pomocny post
    #4 05 Sty 2007 00:52
    kotu123456789
    Poziom 12  

a może zamiast zaślepiać lepiej by było wyciąć jeszcze jeden taki otworek i wstawić w to miejsce diodowy wskaźnik wysterowania a jeśli chodzi o farbę to idziesz do sklepu lakierniczego i powinni ci dobrać komputerowo odcień a jeśli chciał byś pomalować całą obudowę to nie widzę problemu z malowaniem zaszpachlować pomalować i po sprawie :D

0
  • #5 05 Sty 2007 02:30
    manekinen
    Poziom 29  

Heh, nie kombinujcie z wykorzystaniem tych otworów, bo wszystko zostało już zaplanowane :)
    W ostateczności będe musiał pomalować całość, ale nie ma to jak wypolerować na lustro. Efekt jakiego żadna farba nie da.

Pytanie nadal aktualne :)

0
  • Pomocny post
    #6 05 Sty 2007 02:46
    kleki
    Poziom 28  

Moja propozycja :
    Mata szklana + żywica fenolowa (tańsza od epoksydowej :-) ) - około 20zł za najmniejszy komplet w sklepie żeglarskim. Na to szpachla samochodowa + lakier.

0
  • #7 06 Sty 2007 03:25
    manekinen
    Poziom 29  

Hmmm przeryłem trochę forum, i znajdowałem same propozycje zaszpachlowania i malowania. Jak nie znajdę jakichś genialnych zaślepek, to chyba zostaje mi malowanie.

Ale dzięki za pomoc, widać że inaczej tego po prostu nie da się zrobić.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Sty 2007 22:28
    mkpl
    Poziom 37  

A może poprostu wziąść kawałek blachy alu dociac i naklejic na ten panel?

0
  Szukaj w 5mln produktów