Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neckar n 19 e

tomasz0703 04 Jan 2007 22:50 5876 8
    tomasz0703
    Level 25  
    Witam mam problem dosyć często z odpaleniem mojego neckara baterie wymienione iskra przeskakuje miedzy iskrownikiem a ta spręzynka na palniku zapalajacym .Sprawdzalem nawet zapalniczka czy leci gaz i okazuje sie ze leci dlatego cos tu nie rozumie gaz leci iskra pada na gaz a ognia jak nie ma tak nie ma. Bardzo prosze o pomoc

Dodano po 13 [minuty]:

I jeszcze pytanko gdzie mozna kupic jakies czesci do tego piecyka oprocz serwisu (moze jakas hurtownia w necie) na allegro nic nie widze ??

------------------------------------------------------------------------------------------

A moze miec z tym cos wspolnego elektroda jonizujaca ??

Moderated By skryn:

Posty scaliłem. Proszę następnym razem używać przycisku: "zmień" oraz polskiej czcionki, a także znaków interpunkcyjnych!

DonRomano
    Level 34  
    Nie, nie może bo jej nie masz.
    U Ciebie jest termopara, ale w sumie spełniaja podobne funkcje.
    Na początek przedzyśc dokładnie dyszę świeczki i jej filtr, może pomoże.
    tomasz0703
    Level 25  
    Nie chce sie sprzeczac ale nie mam termopary tylko elektrode tak wynika z instrukcji
  • Helpful post
    DonRomano
    Level 34  
    Może i masz rację, na oczy nie widziałem tego podgrzewacza, ale wszystkie działają na podobnej zasadzie.
    W każdym bądź razie, do zapalenia świeczki potrzebna jest mieszanina gazu z powietrzem no i oczywiście iskra. Sprawdź to, co napisałem ew. spróbuj wydłużyć troszeczkę iskrę.
    Elektroda bądź termopara wykrywa już zapalony płomyk, więc na tym etapie nic do świeczki nie ma.
    tomasz0703
    Level 25  
    Dysze czyscilem filterka tam w srodku nie ma ,gaz wali jak glupi bo jak zapale od zapalniczki wo widac .Natomiast co rozumiesz przez wydluzenie iskry jezeli chodzi o dlugosc czasu iskry to jest wystarczajaca .Prosze jeszcze o jakies sugestie
    12gucio
    Level 20  
    Witam ,jak <gaz wali jak glupi>to trzeba zmiejszyc ilosc gazu.Bo zrywa plomien.Pozdrawiam

Moderated By skryn:

Proszę używać polskiej czcionki!

DonRomano
    Level 34  
    Filtra może nie być, ale napewno jest taka przesywana przesłonka na rurce do świeczki.
    Tam trzeba ustawić odpowiednią mieszankę gazu z powietrzem.
    A przez wydłużenie iskry rozumiem długość samej iskry w milimetrach, ale to pewnie nic nie zmieni.
  • Helpful post
    aadamuss
    Level 20  
    Spróbuj delikatnie ruszyć tę sprężynkę na końcu palnika pilota delikatnie w góre lub w dół tak aby zmienić lekko przepływ gazu przez pilota. Pozdr Adam
    tomasz0703
    Level 25  
    Dzięki wszystkim za pomoc a najbardziej aadamussowi jego porada okazała się najbardziej trafna. Zamykam temat