Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik różnicowoprądowy

04 Sty 2007 22:47 3311 4
  • Poziom 11  
    Czy domu jednorodzinnym w instalacji TN-C-S jednofazowej z wyłącznikiem nadprądowym s C25 A przed licznikiem ma znaczenie czy różnicówka w rozdzielni (w mieszkaniu już za licznikiem)jest 25A czy np 40A? Jaki taka różnica ma wpływ na zabezpieczenie? Jake parametry powinna mieć taka różnicówka w powyższym przypadku i dlaczego?

Jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie i chciałbym zaspokoić ciekawość. Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Poziom 18  
    25A i 40A to wartosc pradu jaka moze plynac przez styki glowne wylacznika roznicowo-pradowego. Nie podales jaki masz prad roznicowy
    30mA mozesz 100mA ?? Do zabezpieczenia przeciwporazeniowego potrzebujesz aparat o pradzie roznicowym 30mA.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak 30mA. Chodzi mi tylko o te wartości 25A i 40A czy gdyby była zainstalowana różnicówka 40A to czy będzie działać tak samo dobrze ja ta 25A? Tak na chłopski rozum, jaka powinna być?
  • Poziom 12  
    witam
    tak jak kolega wczesniej napisał 25 A i 40 A określa wartość prądu jaki może płynąć przez różnicówke więc zarówno 25 i 40 A będą działać równie dobrze sugeruje zakup 40A jeśli różnica w cenie nie będzie zbyt duża
  • Poziom 11  
    wszystko już wiem, dziękuję.