Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pobór mocy w radiu Watson CRC 8448MU.

Siemek666 05 Sty 2007 01:41 2543 4
  • #1 05 Sty 2007 01:41
    Siemek666
    Poziom 10  

Witajcie!
    Kupiłem radio WatsonaCRC 8448MU w instrukcji obsługi jest napisane ze max pobiera 15[A] i chciałem wiedzieć czy 15[A] to duzo czy nie jak na radio??

0 4
  • #2 05 Sty 2007 02:02
    real898
    Poziom 13  

witaj 15 amper to bardzo dużo !najprawdopodobniej zle odczytales albo albo sie pomylili Ci co opisywali

0
  • #3 05 Sty 2007 19:38
    SlaweK
    Poziom 43  

Dla porównania to 20-25A prądem można sprawać spawarką elektryczną cienką elektrodą. To bardzo duży prąd jak na elektroniką a średni dla energetyków. 15Ax12V=180W czyli np 4 żarówki jak w przednich lampach.
    Gwarantuję że przy stałym prądzie 15A będą się topić przewody dołączone do takiego radia.

SławeK

0
  • #4 05 Sty 2007 23:48
    Siemek666
    Poziom 10  

Jak kupiłem auto to w nim było radio Blaupunkta na kasety i miałem akumulator 34Ah potem w Makro kupiłem tego Watsona i wtedy akumulator mi padał i nie wiem czy to ze starości czy przez radio
    Miałem dość bo kilka razy musiałem brać go na popych a zadko sie ktoś znalazł do popchania:/
    Teraz mam akumilator 60 Ah i nie wiem czy na to radiu Watsona nie bdzie mi go rozładowyać.
    I własnie jak zobaczyliśmy z tatą ze max pobiera 15[A] to go zdemontowaliśmy i zostało stare ale na starym nie moge odtwarzać płyt mogę tylko mp3 podpiąć pod kasetę adaptacyjną!

I własnie chodzi mi o to czy to radio nie bedzie mi rozładowywało akumulatora??

Na dłuższe trasy by mi go alternator podładował ale jak sie blisko jeździ to jest trochę strach!

0
  • #5 06 Sty 2007 00:13
    SlaweK
    Poziom 43  

Chłopie, widzę że o prądzie to Ty nie masz zielonego pojęcia. A nie skojarzyłeś tego że kłopoty zaczęły się gdy zamontowałeś to tandetne radio ?
    To nie pobór maksymalny a minimalny, a dokładniej prąd który pobiera radio w czasie gdy jest wyłączone. Wnioskuję że masz malucha, maluch to prawie samochód ale nie wszystko posiada prawidłowe. Sprawdź najpierw ładowanie, mierząc napięcie na akumulatorze w czasie pracy silnika, powinno się zawierać w granicach 13,8-14,4V, na wolnych obrotach może być mniej ale już przy 1500-2000 obr/min powinno być pełne ładowanie. Niestety maluch ma marny bilans prądowy i jeżdżąc w mieście na światłach nie daje rady doładować akumulatora, światła więcej pobierają niż alternator doładowuje. Jak do tego dodać szybę ogrzewaną , radio i inne odbiorniki to już robi się tragicznie.
    Ja zmierzyłbym jeszcze prąd jaki pobiera to radio gdy jest wyłączone, jeśli więcej niż 10mA to wyrzuć je do śmietnika. Dla przypomnienia, prąd mierzy się rozłączając obwód i włączajać w rozwarte miejsce amperomierz. To 10mA do prądu maksymalnego nijak się nie ma. A tandetne marki jak Watson, Denver, Kamosonic i inne wynalazki nie spełniają żadnych norm przyzwoitości. A jeszcze lepiej nie kombinuj z ojcem tylko zapytaj elektryka samochodowego, on Ci to najlepiej wyjaśni.
    Aha, jeszcze jedno, nawet bez radia w maluchu i nie tylko, jeżdżąc na krótkich trasach na swiatłach trzeba doładowywać akumulator co jakiś czas, ktoś kiedyś wyliczył że zapalenie silnika to taka strata prądu z akumulatora że trzeba około pół godzimy jazdy by alternator doładował straty, to oczywiście orientacyjnie wyliczenie.

SławeK

0