Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polsat cyfrowy podlączenie brak mi słów

05 Sty 2007 11:07 1807 5
  • Poziom 20  
    Napisze wszystko po kolei co robie.

Talerz ustawiony i konwenter w takiej samej pozycji jak odbierałem TVN z analogowego dekodera.

Konwenter to Samsung NO-MSDE8232TA(P4) dekoder cyforwy EchoStarDSB717.

Końcóke euro wpycham do gniazda out w dekoderze cyfrowym i szukam któe chinche włązyć do TV tam gdize siepodłaczało magnetowid. robie to na kanale 4 bo tam był ustawiony odbór na TVN z satelity.

Problem polega na tym ze nic sienie wyświetla szary obraz, o co chodzi, już mi ręce opadaja :cry: Co źle robie ?

Błągam pomżcie.
  • Poziom 14  
    Przyczyna moze być w tym że w tunerku ustawiony moze być sygnał wyj. jako RGB i tuner należy połączyć z tv kablem euro euro i przestawic w menu tunerka z RGB na CVBS lub compoite video i dopiero wtedy łączyć wtykami chinch
  • Poziom 14  
    musisz wybrac w telewizorze av (wejscie audio wideo)
  • Poziom 20  
    konradzki napisał:
    musisz wybrac w telewizorze av (wejscie audio wideo)

Tzn jakie wejscie ? Bo juz się pogubiłem. I jak wybiore to wejscie to mam wybrac jeszcze w pilocie od TV kanał AV i na nim ogladać polsat. ?

Coś sie zamotałem. :cry:

A Konwenter to Samsung NO-MSDE8232TA(P4) jest dobry ?
  • Poziom 14  
    masz kabel euro - chinch wtyk euro wkladasz do echostara do wejscia opisanego tv, odpowiednie dwie chinche audio i wideo wkladasz w gniazda chinch telewizora, uruchamiasz dekoder i telewizor na pilocie od telewizora wybierasz av, powinnes wtedy widziec obraz z dekodra na tv,
    zakladamy ze antena jest dobrze ustawiona , co to za konwerter to nie wiem jesli jest dobry na zadnym kanale nie moze byc komunikatu brak sygnalu, jesli taki komunikat sie pojawia oznacza to ze jest to jakis stary konwerter nie pelno zakresowy i musisz go wymienic.
    powodzenia ;-)
  • Poziom 20  
    No zobaczymy bede działąć ok 19:00 jak sie uda to masz browara :P