Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik centralnego zamka allmax v2se

lovelos 08 Sty 2007 23:28 4793 41
  • #31 08 Sty 2007 23:28
    renqien
    Poziom 32  

Sprawdziłeś, czy pojawia się plus na zielonym i niebieskim jak sterujesz pilotem?

Dodano po 47 [sekundy]:

Oczywiście na zmianę, raz na jednym, raz na drugim.

• #32 08 Sty 2007 23:54
    lovelos
    Poziom 9  

Plus pojawia się tylko na zielonym, na niebieskim niema wogule.
    pzestawiłem na pneumatyczne czyli 3,5 sek

• #33 08 Sty 2007 23:57
    renqien
    Poziom 32  

A czy jak "na krótko" podajesz plus na szary i zielony pod które podpiąłeś zielony i niebieski, to zamek otwiera się i zamyka?

• #34 09 Sty 2007 00:07
    lovelos
    Poziom 9  

niewiem czy to ma coś z tym wspulnego ale umnie jest tak że jak chce otworzyć auto kluczykiem to musze 2 razy przekręcić kluczykiem w lewo.

teraz ide zobaczyć to co mówiłeś

Dodano po 4 [minuty]:

jeśli podam mu plus na szary to zamyka a jak podam na zielony to otwiera

• #35 09 Sty 2007 00:11
    renqien
    Poziom 32  

A ustawiłeś czas zamka w sterowniku na zamki pneumatyczne, czyli trzy sekundy?

• #36 09 Sty 2007 02:58
    lovelos
    Poziom 9  

tak ale to też nie daje efektu.
    a jak mam te punkty lutownicze ustawić zeby było dobrze ja ja juz w każdy sposób ustawiałem i nici

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

Podłączyłem wszystko tak jak napisaliscie wyżej.
    Punkty lutownicze mam polutowane tak:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/980214b4014f741f.html

I sterownik tylko zamyka drzwi a otworzyć nie chce.
    Klikne raz guzik w pilocie i słysze jak zamyka drzwi, zaczyna mrugać cały czas dioda led. To teraz jak nacisne drugi raz guzik w pilocie to powinny się otworzyć, a one sie nie otwierają tylko słysze jak prubują zamknąć sie drugi raz.

"Przeciągnełem kabel <+> od akumulatora i jak dotykam nim do kabla szarego "odpowiedzialny za zamykanie" który wychodzi z drzwi, to drzwi sie zamykają.
    A jak dotykam nim do kabla zielonego "odpowiedzialny za otwieranie" Który wychodzi z drzwi, to drzwi się otwierają."

Do tych kabli "szarego i zielonego" wychodzących z drzwi, podłączyłem kable ze sterownika "zielony i niebieski" zaznaczyłem je na tym rysunku:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/243b3a9f13c9c5d6.html
    zielony do szarego, niebieski do zielonego.

Sprawdziłem prubówką i zauważyłem ze w kablu zielonym "wychodzącym ze sterownika" po jednym naciśnięciu guzika w pilocie idzie prąd przez 3,5 sek."drzwi sie zamykają"
    teraz przykładam prubówke do kabla "niebieskiego wychodzącego ze sterownika" i klikam 2 raz w pilocie by sie drzwi otworzyły ale prąd nie płynie i drzwi się nieotwierają.

Co jest nie tak??
    jest ktoś w stanie mi pomóc??
    może coś jest z tymi punktami do lotowania?? bo według mnie raz prąd powinien płynąć w kablu zielonym a raz w niebieskim tak???

Prosze o pomoc

• #37 09 Sty 2007 08:30
    renqien
    Poziom 32  

Nie dziwne, że nie chce działać, jak źle polutowałeś punkty lutownicze. Jeszcze raz powtarzam: ustaw punkty lutownicze na sterowanie plusem, a nie na sterowanie jednoprzewodowe, bo zaraz coś spalisz i będą kłopoty.

• #38 09 Sty 2007 16:09
    lovelos
    Poziom 9  

mam je polutować według tego schematu:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bbccacc4fe2925f.html

???

Dodano po 45 [minuty]:

Już Działa :):):):):)
    raz płynie prąd na kablu zielonym a raz na niebieskim.
    Wszędzie płynie przez 3,5 sek.

A teraz Ostatni problem, Bo żeby zamknąć drzwi to trzeba dać impuls <+> na szary kabel w przelocie drzwi. "zgadza sie i jest ok"
    Ale umnie jest tak żeby otworzyć drzwi to potrzebuje 2 impulsy <+>
    na zielony kabel w przelocie drzwi.
    I problem jest w tym ze sie dalej drzwi nie otwierają bo potrzebne są dwa krutnie impulsy a nie jeden długi.
    Co mam zrobić??
    Da sie coś z tym zrobić??
    Bardzo prosze o pomoc, juz tak daleko doszłem dzieki waszej pomocy.

• #39 09 Sty 2007 21:21
    renqien
    Poziom 32  

Powiem szczerze, że nie zauważyłem w Golfie III otwierania na dwa razy, dziwne. Fakt faktem, że już dawno nie robiłem tego modelu, ale żebym miał aż taką sklerozę??? No cóż, od jutra przestawiam się z masła na margarynę, może pomoże ;)

• #40 09 Sty 2007 22:01
    lovelos
    Poziom 9  

heh a u mnie potrzebny jest do otwarcia podwójny impuls. a do zamknięcia jeden.

Ale sobie poradziłem, bo przeczytałem jeszcze raz instrukcje :D:D
    i zobaczyłem że mozna zaprogramować podwójny impuls ale do zamykania. No to go zaprogramowałem.

I zamieniłem kable czyli zielony do zielonego a niebieski do szarego.
    I teraz mam podwójny impuls na zamykanie, i wszystko gra.

Tylko teraz dioda led mnie oszukuje :) bo mruga na otwartym samochodzie a na ziemkniętym nie mruga:D:D
    A powinno być odwrotnie.
    Ale utne ją bo jest zbędna i po sprawie:P

a tak na marginesie to nic sie niestanie ze zamieniłem te kable??
    Bo niby wszystko chodzi dobrze i z kluczyka i z pilota.

• Pomocny post
    #41 09 Sty 2007 22:05
    renqien
    Poziom 32  

Nic się nie stanie.

• #42 10 Sty 2007 00:52
    lovelos
    Poziom 9  

odłączyłem też kabel zółty "co podpina sie go do stacyjki".
    bo jak włożyłem kluczyk do stacyjki i włączyłem auto, to po 1 min mrugały 2 razy kierunki. a jak odciełem teraz też żółty kabel to juz niema tego.

mozna tak??
    czy cos sie stanie??