Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak założyć dyskoteke ?

Pszemo89 21 Sty 2009 10:48 43209 72
    diyManiek
    Poziom 29  
    załóż pankowy lokal nikt Ci zaiksu wymagac nie bedzie a i "kultura tu podobno jest" :)
    filioman
    Poziom 27  
    Zaiks oczywiście właściciel, poczytaj sobie na stronie ZAIKSu o stawkach i przelicznikach... Po co DJowi wiedza o powierzchni, uczestnikach, opłacie za wstęp i konsumpcji? Ma mieć oryginalne płyty i grać...

PS.
    DJ w sali techno wykonuje popisowy numer Fantazji. - PKP!!! - woła przez mikrofon. - Pięknie- k***a - pięknie!!! - odpowiada mu sala.
    Pele133
    Poziom 16  
    Witam, mam podobny problem... ostatnio z kumplem gadaliśmy na temat starej remizy OSP w naszym mieście która już jest praktycznie nieużyta. Mianowicie, jest w niej duże pomieszczenie (puste) znajdą sie tam różne stoliki (ławki) do siedzenia... ale do tego wrócę później.. Ta remiza jest już nie używana, bo teraz będzie nowa niedaleko od tej starej, i ta stara jest już praktycznie do wyburzenia, pomijam że jest dobry stan techniczny budynku. Są w remizie ubikacje i tak jakby zaplecze do odpoczynku. Myśleliśmy o tym, żeby nie zapraszać nie wiadomo kogo, tylko swoich znajomych z mojej strony i ze strony kumpla. Na ochronie by staneło kilku gości z OSP ;) ale sprawa z ochroną jest do przemyślenia.. Wracając do ławek, można by było na tyle sali ustawić parę stolików żeby można było piwko wypić (na swój koszt) albo fajke zapalić... Remiza jest już opustoszała więc nie ma r4aczej żadnych zastrzeżeń aby OSP by dało zgodę... Oczywiście ta dyskoteka by była organizowana za pomocą OSP i zgodą oczywiście.. dla członków i znajomych, nie chodzi mi już o plakaty reklamujące.. Proszę o odpowiedz na temat mojego posta.
    milo.jan
    Poziom 22  
    blast24 napisał:
    Witam z ciekawoscią przeczytałem wszystkie posty na ten temat. Chcialbym założyć coś w stylu klubu z dyskoteką barem lub może lepiej restauracji z pokojami.i tp. mam jedynie moim zdaniem dobrze polożona działke pod taki interes (mala konkurencja, dobre warunki turystyczne zimą i latem), troche gotówki i informacje ze 50% moglbym na taki cel dostać z UE.- do 300 000 zl. I po przeczytaniu postów wiem juz ze na to się nie odwaze ale gdybym trafił na przedsiebiorczego wspolnika z kasą to mogl by to być niezly biznes.- tylko jak takiego znaleźć?

Gdzie mogę się dowiedzieć na temat dofinansowania działalności gospodarczej przez Unię Europejską???
    Chodzi o nową otwieraną działalność!
    Jakie są kryteria i jakie warunki muszą być spełnione?
    milo.jan
    Poziom 22  
    Dzięki md
    Wreszcie coś konkretnego :) Pozdrawiam!
    ping_pong
    Poziom 2  
    3. strona i dopiero konkrety padają. A jak z zezwoleniami? (z jakimi się spotkaliście dot. założenia dyskoteki?) interesują mnie zezwolenia na działalność tego typu w Białymstoku. A jezcze warunki lokalu? Czy moglibyście mi wskazac podstawę prawna dotyczącą warunków technicznych takiego lokalu?
    skr
    Poziom 11  
    Pierwsze słyszę aby UE ze swoich środków strukturalnych wyłożyła 300tys. na otwarcie przytupajki. Chyba, zę będziesz miał biznes plan, który starannie przygotowywałeś przez kilka lat. Do tego realnie przeprowadzone badania rynku wraz z analizą kosztów. Oczywiście musisz ustalić dla kogo będzie to dedykowany klub. Tutaj są dwie opcje. Pierwszqa gówniarstwo co kombinuje jak za najmniejszą kasę zalać pałę i się naćpać. W takim przypadku masz gwarancję zysku przez efekt skali. Druga klientela do ludzie raczej od 25 roku życia. Nie często wychodzą do klubów. Ale ważne jest to, że są to zazwyczaj ludzie pracujący zawodowo, którzy mają wyższe wymagania co do klubu ale dysponują gotówką. Muszą się czuć bezpiecznie i mieć gwarancję, że nie dostaną w mordę od jakiegoś pijaczka.

Sam obserwowałem kilka lat temu wyposażenie małej salki tanecznej 50m w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach. Sam remont i wystrój, kupno używanego baru i boksów do siedzenia pochłoneło 10tyś. Do tego podstawowe nagłośnienie (końcówka+paczki+ konsola-wszytsko używane) i oświetlenie (PARy, 2 skanery, kula, UV, wytwornica dymu-wszystko także używane) to kosztowało kolejne 7tyś. Założenie monitoringu, wyposażenie baru w alkohol, czujki przeciwpożarowe, system wentylacji, grill, opiekacz, frytkownica-12tys. Razem mały pub kosztował 35 tysięcy zł. Z tego co pamiętam największą kasę pochłaniają pierdoły: okablowanie, szkło do baru, elementy wystroju.
    Istotne w prowadzeniu lokalu jest to abyś miał dobrego DJ'a, który będzie potrafił nie tylko zagrać dobrą nutę ale także będzie organizował konkursy, miał poczucie humoru. Czasy wydzierania mordy do mikrofonu :,,Ja...ja...jazda" to już przeszłość.
    filioman
    Poziom 27  
    A jak lubisz kontrole to koniecznie dotacje... Sprawdzają każdy papierek...
    hace00
    Poziom 13  
    Witam
    Nie wiem jak jest dokładnie z dotacjami UE, ale np. dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej na otwarcie lokalu gdzie sprzedawany będzie alkohol nie ma szans ( podobnie jak z transportem )

A co do warunków technicznych- gdzieś czytałem i ładnie było to opisane o zależności pomiędzy ilością gości / klientów w lokalu a ilością toalet, przepustowością dróg ewakuacyjnych itp.

Pozdrawiam
    zbuntowanaa
    Poziom 1  
    czemu odrazu skreslacie kogos kto sie pyta jak otworzyc własna dyskoteke to takietrudne od zrozumienia ze szuka pomocy
    elvis-1975
    Poziom 1  
    A ja liczę na jakieś 300.000zł z uni plus moje 300.000 mam balety jakie chcę,