Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przenieść Windows XP Home Edition?

05 Sty 2007 17:37 1553 4
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam taki oto problem.Z początkiem grudnia zakupiłem licencjonowane oprogramowanie Windows XP Home Edition,po formacie postawiłem licencjonowane oprogramowanie,poczym zarejestrowałem w firmie Microsoft zakupionne oprogramowanie.
    Moja radość nie trwała jednak zbyt długo,ponieważ 2 stycznia na skutek awari zasilacza na komputerze gdzie był postawiony system,padła płyta głowna,oraz procesor....no cóz pomyslałem sprzęt ma już kilka latek wiec czas na nowy.Wczoraj dokanałem zakupu nowego zestawu komputerowego,i moje wielkie ździwienie.....systemu nie da się zarejstrować pod tym sprzętem.
    Dzwonię na inolinie do Microsoftu wyjaśniam oco chodzi,i niestety okazuje się iż kazdy zakupiony system rejestruje sie tylko raz pod jeden zestaw komputerowy.Wyjaśniam iż naprawa zepsutego sprzętu mija się z celem,na co usłyszałem "przykro nam"należy zakupić następne oprogramowanie.
    Czy znacie jakiś sposób by ten system postawić na nowym sprzęcie,.....inaczej swierdzę iż firma Microsoft to jedna wielka banda.....
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Cóż - sposobu nie ma, bo co bys nie robił to aktualna licencja jest już nie ważna. Co nie zrobisz z tym nośnikiem, to masz pirata.
  • Poziom 18  
    Czyli potwierdza to moje przekonanie co do firmy Microsoft klika naciągaczy,bo jak to inaczej ująć,co zmiana sprzętu to nowe oprogramowanie.....
  • Moderator Samochody
    Trzeba czytać warunki licencji, z której jednoznacznie wynika, że w momencie aktywacji licencja zostaj trwale i nierozerwalnie powiązane z kompletnym zestawem komputerowym (a z technicznego punktu widzenia z kontrolerem dysku twardego, czyli zazwyczaj z płytą główną). Jeśli zestaw komputerowy jest na gwarancji i w ramach tej gwarancji wymieniono płytę główną, Możesz uzyskać ponowną aktywację systemu... nie wiem tylko jak wygląda sytuacja gdy to Ty jesteś producentem zestawu komputerowego.
  • Spec od komputerów
    afticn - tutaj mozna potwierdzic tylko brak czytania ze zrozumieniem licencji systemu przez kupca - pretensje mozesz miec sam do siebie.