Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROXIMA contra SEO pytanie do fachowców

05 Sty 2007 18:50 2596 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    jestem nowy na tym formum, proszę więc wybaczcie, że pewnie odgrzewam stary temat, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi, która mnie satysfakcjonuje.
    Mam Opla Astrę F 1.6 Combi z 1997 r. Ma centralny zamek (bez pilota), el. szyby itp. itd. Chcę założyć alarm. Zastanawiam się nad Proxima ZN (producent zaoferował bezpłatne dorobienie opcji ryglowania zamka) i SEO Concerto (ten ma opcję ryglowania w standardzie).
    Różnica w cenie na korzyść SEO (ok. 50PLN).
    Nie interesują mnie inne czujniki poza drzwiowymi.
    Który z nich polecacie. Oba są dorych firm. I tu problem. Przepłacać za czarne kabelki i brak złączki zewnętrznej, czy nie.

marbar
  • Poziom 32  
    Łatwiejszy w programowaniu jest Seo, instrukcję programowania do Proximy pisał jakiś "dziwny" człowiek.
    Jeżeli chcesz mieć czarne kabelki i złącze w środku, to zainwestuj w Seo Dolphina.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    ...a co montujesz do osobówek?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Czyli pewnie coś w tym musi być, że wybrałeś SEO.

Ja osobiście nic nie mam do Proximy, uważam że ma dobre radio i nieźle zrobioną elektronikę. Firma jest stabilna i ma dobry serwis (choć wiele zależy od dystrybutora) Jeżeli ma się programator, to programowanie da się przeżyć i wtedy jest to nawet wygodne. Co do pilotów, to plastikowe piloty mają te nieszczęsne gumowe zawieszki, które szybko się urywają. Dopiero "metalowe" piloty są naprawdę dobre.

Co do Seo, to alarm ma lepiej rozwiązaną elektronikę: zabezpieczenie przeciwzwarciowe (polimery) i mniej elementów na laminacie (mniej potencjalnych usterek) Nawet najtańszy Concerto w pełni konfigurowalny, przez co możliwy do zamontowania w każdym samochodzie.

Oba alarmy to niewątpliwie "górna półka" i dyskusja o tym, który lepszy, przypomina rozważania o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Każdy ma swoje preferencje i trzeba zamontować jeden i drugi i zobaczyć, który bardziej przypadnie do gustu.
  • Poziom 9  
    Dzięuję chocby za te informacje.
    Rozumiem, że nikt na razie więcej uwag nie ma.
    Przychylam się w związku z tym do SEO Concerto.
    Chyba optymalny wybór: cena / możliwości / jakość.
  • Poziom 9  
    Skoro nie ma więcej uwag - zamykam temat