Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 'Philipsa' do yamppa

leon007 05 Sty 2007 22:23 4359 18
  • Wzmacniacz 'Philipsa' do yamppa
    Witam!
    Chciałem zaprezentować wzmacniacz samochodowy, który kiedyś zmontowałem do odtwarzacza yampp3 usb.
    Wnętrze stanowi kti avt2499 z TDA8571 na pokładzie. Jest to 4 kanałowy wzmacniacz o teoretycznie bardzo dużej mocy 4x40W.
    Obudowa wykonana z aluminium, do niej doczepiony odpowiednio przycięty radiator, całość wyszczotkowana, wypolerowana i pomalowana najtańszym szprajcem. Na zewnątrz wyprowadzona kostka iso i wejscia chinch.

Pozdrawiam
    Michał

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!

http://odrdzewiacz.fora.pl/

Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie czyli jedyne takie miejsce w sieci!
    Specjalizuje się w: automatyka i robotyka
    leon007 napisał 102 postów o ocenie 374, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście Kalisz. Jest z nami od 2004 roku.
    danielkk
    Poziom 31  
    no całkiem fajna konstrukcja estetycznie wykonana o ciekawej obodowie. tylko pokaz zdjecia wnętrznosci bo z zewnątrz to nic nie widac
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    No no:) Super pomysl z tym designem:) Gratulacje:) Ale o 4x40W zapomnij:P
    Krzysztof33
    Poziom 15  
    Czym obciąłeś ten radiator?? Pokaż serce wzmacniacza, powiedz jak odsłuch. Pozdrawiam.
    texo
    Poziom 10  
    Fajna zabawka......tylko nie powinieneś polerować radiatora. Takie czynności pogarszają chłodzenie. Element chropowaty ma większa powierzchnie czynna i znacznie lepiej przebiega wymiana energii. Poza tym ciekawa konstrukcja i design.
    tomol
    Poziom 13  
    Fajnie wycięty radiator, jak to zrobiłeś?
    leon007
    Poziom 13  
    Zdjęć wnętrzności niestety nie mam przy sobie. Zresztą to nic ciekawego, poprostu złożony kit avt i kilaka niedbale poskręcanych kabli.
    W rzeczywistości wzmacniacz wyciąga ok 4x16W, ale to w zupełności wystarcza przy 4 kanałach. Jeżeli chodzi o jakość to wiadomo, jak to Philips. Z tą końcówką mocy spotkałem się kiedyś w oryginalnym wzmacniaczu... Pioneera:D.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia z budowy.
    Lepiej byłoby umieścić takie radiatory z dwóch stron, ale nie miałem akurat dwóch takich samych radiatorów.
    lenin10
    Poziom 18  
    Bardzo fajny wzmacniacz, lecz nierozumiem sensu jego budowy- przecież każde, nawet troche starsze radio wyciągnie te 15-16W.

ocenka to 10/10 -za piłowanie tego radiatora
    redart
    Poziom 23  
    Bardzo estetycznie wykonane, gratuluję cierpliwości z tym radiatorem. Flaków nie ma co oceniać, bo to nie twoje a zresztą nic nie widać...
    5/5. Ta kostka jest w stanie w baaardzo optymistycznym wariancie oddać 40W na kanał przy obciążeniu 2Ω! ale chyba ciepła :D.
    Mam pytanie: czy do odpalania tego piecyka służy włącznik z kluczykiem, widoczny nz zdjęciu?
    poeta5
    Poziom 23  
    obudowa przednia, kupiłem kiedyś tą końcówke ale plus zasilania dotknął mi radiatora i sie spalila......przed wszystkim maja te koncowki zabezpieczenie ale nie przed glupota hehe
    Pth
    Poziom 26  
    Bez kitu jak popatrzyłem na pierwszą fotkę to pomyślałem, że to fabryczna obudowa. GRATULUJĘ! :]
    leon007
    Poziom 13  
    Cytat:
    obudowa przednia, kupiłem kiedyś tą końcówke ale plus zasilania dotknął mi radiatora i sie spalila......przed wszystkim maja te koncowki zabezpieczenie ale nie przed glupota hehe

Też jedną spaliłem, ale przez testy bez radiatora:cry:, a tez miało być zabezpieczenie termiczne. Mam jeszcze kilka tych kostek na zbyciu, jak chce ktoś, to chętnie oddam.
    Cytat:
    czy do odpalania tego piecyka służy włącznik z kluczykiem, widoczny nz zdjęciu?

Hehe! Podczas testów, tylko ten przełącznik miałem pod ręką.
    Cytat:
    Bardzo fajny wzmacniacz, lecz nierozumiem sensu jego budowy- przecież każde, nawet troche starsze radio wyciągnie te 15-16W

Nawet więcej, ale nie każde ma wejscie liniowe, do którego możnaby włączyć odtwarzacz mp3. Pozatym nie ma to jak zrobić sobie coś samemu i potem zostać docenionym na forum.
    Dzięki koledzy!
    Wrather
    Poziom 12  
    hehe wyglada to jak fabryczna konstrukcja
    wrzuc fotki wnetrza
    manekinen
    Poziom 29  
    Genialny pomysł z naklejanymi literkami i paskami, wypolerowana obudowa i matowy zwykły spray - a efekt powalający. Nie nakładałes jakiegoś lakieru na wierzch? nie zdrapuje się ta farba?

Gdyby nie ta nakrętka pomiędzy żeberkami radiatora, powiedział bym że to fabryczna produkcja. I mimo niewielkiej mocy, wygląd nadrabia, i za całokształt daje 10/10.

pozdrawiam.
    Karol966
    Poziom 30  
    obudowa super, troszke mała ale za obudowę 5/6
    5 bo zawsze moze być lepiej;-)
    troche za slaby ten wzmacniacz bo w tej chwile większość radji samochodowych ma większą moc bo ok 28W na kanał, (napisane że 50W :-D - dobry kawał, wtedy radio musiaŁo by pobierać ponad 17A prądu by dac taką moć)

pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

NO I POWTARZAM PROŚBE KOLEGÓW,,,,,,

ZRÓB KILKA FOTEK WNĘTRZA,

w końcu jesteśmy ścisłowcami i zwłaszcza interesuje nas to co jest w środku
    Morg
    Poziom 12  
    też prosiłbym o fotki wnętrza :D bardzo dobre i estetyczne wykonanie :)