Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4 kanaly dwie kolumny i jedna tuba

KAIN 06 Sty 2007 13:54 1401 6
  • #1 06 Sty 2007 13:54
    KAIN
    Poziom 9  

witam wszystkich wie ktos moze czy moge zmostkowac wzmacniacz 4 kanalowy tak zeby pod dwa kanaly byly kolumny i pod dwa kanaly tuba czy tak sie da?? jestem poczatkujacy i niemam pojecia :D z gory thx

0 6
  • #2 06 Sty 2007 13:59
    shadow03
    Poziom 14  

Da rade zrobić. Tylko znowu muszę się bawić w proroka. Podaj więcej informacji. Jaki to wzmacniacz???????????:D:D:D

0
  • #3 06 Sty 2007 14:03
    KAIN
    Poziom 9  

GPM 8020 ponoc ma 4*100 watt przy 8ohm a tuba jest 4ohm i kolumny 8ohm
    stylu pisze 450wat max.mozliwe ze jak podglosze do polowy to mi robi zaklucenie w kolumnach przez to ze mam podlonczonego wzmacniacza do listwy od kompa??

0
  • #4 06 Sty 2007 18:35
    Kwaczor

Spec od akustyki

Prosze się zapoznać z terminologią. Co to jest TUBA, a co to jest SUBWOOFER. I przestrzegać tego. Dodatkowo warto popracować nad ortografią!

0
  • #5 07 Sty 2007 16:13
    KAIN
    Poziom 9  

wiem co to jest tuba a so subwofer ja mam tube samochodowa w domu

0
  • #6 07 Sty 2007 16:29
    wiezlak
    Poziom 35  

To, co masz w samochodzie, to nie jest tuba :D. To subwoofer w obudowie zamkniętej bądź BR w kształcie walca.

Nie da rady podpiąć jednocześnie 2 kolumn do 2 kanałów na zaciskach A i subwoofera pasywnego na 1 głośniku do 2 kanałów na zaciskach B. Mógłbyś podłączyć ewentualnie subwoofer do 1 kanału i zacisku B a kolumny do 2 kanałów i zacisku A ale najprawdopodobniej przekroczysz minimalną impedancję z którą powinien pracować wzmacniacz - to skończy się awarią wzmacniacza. Czy ten wzmacniacz ma napisane na tylnej ściance, że akceptuje kolumny 4ohm? Jeśli tak, to najlepszym wyjściem na tym sprzęcie wydaje się być takie połączenie - do lewego kanału na zaciskau A podłączasz równolegle obie kolumny (albo jedną do zacisku A drugą do zacisku B tego samego kanału) a do prawego kanału na zacisku A lub B podłączasz subwoofer. Minusem będzie brak stereo na kolumnach ale zyskasz możliwość regulacji głośności subwoofera poprzez kręcenie balansem.

0
  • #7 07 Sty 2007 21:36
    KAIN
    Poziom 9  

wielkie dzienki teraz mi to lepiej gra :)

0