Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka PSF 401 Bestera - problem z działaniem

06 Sty 2007 18:04 1239 4
  • Poziom 26  
    Witam
    Mam pytanko,mianowicie mam spawarkę jak w temacie która ma taką opcję że po włączeniu jej do sieci i po czasie około 90 sec.nie spawania spawarka się wyłącza automatycznie,i jeżeli elektrodą dotknę do elementu spawanego powinna się sama włączyć a się nie załancza.
    Pytanie jest następujące gdzie szukać tej usterki i czy wogule ktoś spotkał się z czymś takim.Poszukuję równierz schematu to tej spawarki bo nigdzie nie potrafię go znaleść.Czekam na podpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - spawarki
    Witam Slawek1111.
    Niewątpliwie taką usterkę w takiej spawarce usuwalem.Ale proszę mi wierzyć, że nie pamiętam , ani nie próbuję zapamiętywać jak to robilem.Dla fachowca naprawa takiego urządzenia to pewien proces.Zaczynający się od wyczyszczenia urządzenia, dokonania dokladnych oględzn , sprawdzenia i poprawienia polączeń stykowych.Dokladne oględziny pozwalają wzrokowo wyszukać ewidentnie termicznie czy mechanicznie uszkodzone elementy.Następnie fachowiec bierze schemat lub robi go z natury.patrzy i określa ktore elementy mogą być odpowiedzialne za występujące niedomaganie.Mając odpowiednie do tego stanowisko pracy, bierze odpowiednie przyrządy pomiarowe, robi pomiary , określa które elementy są uszkodzone , wymienia je , robi próbę urządzenia i tak do skutku. Tak więc przy spawarce SPF401 trudno jest w kilku slowach dać dobrą radę jak usunąć tą usterkę. Pozdrawiam Kaz.
  • Poziom 26  
    Witam
    A może kolego dysponujesz schematem do tej spawarki to bym sobie sam doszedł do tego.Zapewniam cię że spawarka jest dobrze wyczyszczona a z oględzin nic nie wynika,pytam się też dlatego że u mnie na zakładzie jest tych spawarek 5 i wyszystkie mają te same uszkodzenia więc wydaje mi się że mają one wadę fabryczną.Prośba więc jest taka że jak byś sobie przypomniał cokolwiek o tej usterce to byłbym ci bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - spawarki
    O ile dobrze kojarzę w tej chwili to SPF401 to prawie to samo co SPF400 tylko z dobudowanym tym przelącznikiem z tylu spawarki. Uklad elektroniczny t.j plytka US19 jest ten sam co w SPF400. Dokumentację do SPF400 masz tutaj. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic98494-60.html .Jeśli coś pomieszalem to przepraszam, ale pamięć mam nie najlepszą (malo gigabajtów):cry:
  • Poziom 26  
    Dziękuję za pomoc zamykam temat.