Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AVF 88 błąd F-08

Ru-tec 07 Sty 2007 15:26 14289 3
  • #1 07 Sty 2007 15:26
    Ru-tec
    Poziom 2  

Ciekawe, właśnie wczoraj skończyła mi sie gwarancja na ową pralke i po włączeniu i poborze wody przez kilka sekund wyskoczył na wyświetlaczu błąd F-08 i włączył się spust wody. po ok.4-5 min pracy wyłączyła sie. Ponowiłem próbe i znowu to samo, wyczyściłem filtr i zaczołem szukać pomocy na temat F-08. po ok 1 godz ponowiłem próbe i jak gdyby nigdy nic zaczeła działać, ale wyczytałem ze błąd ten może się powtarzać, i z tąd moja prośba:

jaka jest przyczyna, z czym jest to związane i co zrobić aby usunąć usterke?

4 3
  • #2 07 Sty 2007 16:13
    jmk
    Poziom 28  

Zajrzyj pod spód pralki , być moze ma aqa stop i jest woda stad takie było jej zachowanie

2
  • #3 07 Sty 2007 17:18
    Ru-tec
    Poziom 2  

witam
    czy ten czujnik aqua stop wyłapuje jakiekolwiek ogniska wilgoci i ją rozłącza pokazując ten błąd? ponieważ pralka stoi obok kibelka ze starego typu spłuczką (plastikowa) i często sie poci, więc i wody czasami jest troche na posadzce, czy to może być przyczyną? pozdr.

2
  • #4 07 Sty 2007 17:51
    eeban
    Specjalista AGD

Przekaźnik grzałki zacięty (sygnalizowane gdy hydrostat jest w pozycji Pusty) lub hydrostat zacięty w pozycji Pełny (jednocześnie Pełny i Pusty)
    • Sprawdź wydajność styków konektora J3 na module
    • Sprawdź status hydrostatu na stykach konektora J3: przewodzenie między stykami 2 i 4 (gdy zbiornik pusty), przewodzenie między stykami 2 i 3 (gdy woda jest w zbiorniku), przewodzenie między stykami 2 i 1 (gdy woda w zbiorniku powyżej normalnego poziomu, woda przynamniej do połowy wziernika)
    • Sprawdź okablowanie pomiędzy konektorem J3 na module a hydrostatem
    • Sprawdź okablowanie grzałki pomiędzy pomiędzy nią a stykami 5 i 6 konektora J3
    • Wymień hydrostat
    • Wymień moduł
    żaden aquastop

2