Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pralka Amica Pa4510B421

mawalach 07 Sty 2007 15:41 3376 8
  • #1 07 Sty 2007 15:41
    mawalach
    Poziom 10  

Witam mam problem z pralka Amica sygnalizuje blad 3 problem z odpompowaniem wody wymienilem pompke na nowa i dalej jest to samo nie chce wypompowac wody jezeli wylacze ja na jakis czas i wlacze z powrotem to zaskoczy i odpompuje moze ktos mial ten sam problem prosze o pomoc
    pozdrawiam:cry:

0 8
  • #2 07 Sty 2007 16:09
    jmk
    Poziom 28  

Zrób reset- wyciągni wtyczkę z blokady drzwi, uruchom bez blokady i po 15/16 mrugnięciach zielonej włóż wyczkę do blokady.

0
  • #3 07 Sty 2007 16:18
    mawalach
    Poziom 10  

a jak zrobic reset bo nie zabardzo wiem i gdzie znajduje sie wtyczka od dzwi dziekuje za pomoc pozdrawiam

0
  • #4 07 Sty 2007 16:25
    jmk
    Poziom 28  

z tam gdzie wchodzi zaczep od drzwi, możesz do wtyczki dostać sie
    -od góry
    - obok fartucha- najbardziej pracochłonne - po jego odchyleniu
    -albo od dołu po zdjęciu dolnego pasa z przodu
    Pamietaj o wyjeciu wtyczki z sieci!

0
  • #5 07 Sty 2007 16:29
    mawalach
    Poziom 10  

a jak zrobic ten reset no chyba ze reset to wyciagniecie wtyczki z dzwi i czy pralaka ma pracowac jak podlaczam spowrotem wtyczke do dzwi

0
  • #6 07 Sty 2007 16:53
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Sty 2007 18:06
    mawalach
    Poziom 10  

nie sprawdzalem tego slychac tylko pompe jak grzechocze ale jak wylacze i wlacze pralke za chwile wszystko jest ok

Dodano po 6 [minuty]:

Dodano po 54 [minuty]:

zresetowalem pralke i dalej jest to samo

0
  • #8 01 Sty 2008 11:25
    marcokce
    Poziom 11  

Miałem dokładnie to samo.Zaczęło się niewinnie od triaka z zaworu sterującego , wymieniłem na nowy MAC wszystko - 10 razy sprawdziłem i..... klapa.Przesiedziałem dwa dni nad płytą. Teraz widzę te ta pralka to jakieś nieporozumienie. Jednym słowem straszna kupa. W moim przypadku przez zwarcie triaka (przez jego bramkę) poszło na procesor. Kiedyś jak jeszcze była na gwarancji panowie wymieniali z serwisu płytę 2 razy.
    Jak można zrobić takie dziadostwo ? Zaprojektowane zabezpieczenia na płycie przez Amice to śmiech na sali. WSTYD!!!!! A kosztowała w sklepie 1800zł. Ta pralka w zasadzie zaraz po zakupie to nadaje sie do przeróbki płyty sterującej.Może i każdy szuka oszczędności ale to co wyrzeżbiła w tym modelu amica to po prostu nieporozumienie.

0
  • #9 01 Sty 2008 14:19
    nares
    Specjalista AGD

Zmyłkę robi zatkane zraszanie, a uszkodzenie jest takie jak pisał Bleble. Wodę wypompowuje tylko po wyłączeniu pralki i ostygnięciu zaw. przesterowania, na który podczas pracy jest cały czas podawane napięcie(w wyniku uszkodzenia).

0