Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyszukiwać usterki za pomocą zamrażacza

30 Lip 2002 16:50 4958 7
  • Poziom 19  
    Jak wyszukiwać usterki za pomocą zamrażacza
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    ja też kiedyś uzywałem zamrażacza ale lepsza jest metoda na "młotek", mam taki mały z plastiku dla dzieci, super się sprawdza polecam zamiast zamrażacza,..
  • Poziom 23  
    Używaj do usterek typu termicznego. Tzn. chodzi dobrze np pół godziny a potem przestaje. Wtedy zmrażaczem po podejrzanej okolicy i tam, gdzie zadziała znowu dobrze to tam masz uszkodzenie. Gożej, jak to nie jest jedna usterka, tylko kilka i to w różnych miejscach.
    Uważaj na miejsca, które muszą się rozgrzewać (np kineskop :lol: ) bo możesz narobić więcej szkód niż na początku było. A trochę wiedzy nie zaszkodzi. :wink:
  • Poziom 31  
    Mam pytanie na temat tego zamrażacza.
    Czy jest on szkodliwy dla człowieka i jaki (może ktoś wie) jest jego skład chemiczny. ?
    Musi byś to freon R xxx .
  • Poziom 32  
    Wątpie zeby sie producenci szarpneli na drogi freon raczej obstawiał bym spręzony dwutlenek wegla. ale to se tylko gdybam ;)
  • Poziom 31  
    A to idzie łatwo sprawdzić jesli jest to dwutlenek Wegla ale chyba (może sie myle) to ta puszke by rozerwało ciśnienie.
  • Poziom 32  
    Dlatego na puszce jest uwaga o nie podgrzewaniu powyzej 50 °C ;) Sam freon jest niewybuchowy i niepalny ale w połaczeniu z ogniem wydziela toksyczne opary. Wyjatkiem jest freon na bazie butanu to jest niestety palne ;)