Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z Multimedia a AP

ufoczysko 07 Sty 2007 16:32 3372 15
  • #1 07 Sty 2007 16:32
    ufoczysko
    Poziom 2  

Witam,

mam internet z kablowki (Multimedia) z modemem od nich (Motorola SB5101). Mam w domu jednego kompa z karta bezprzewodowa i chcialbym odbierac w nim internet bezprzewodowo. Jako, ze ten modem Motoroli nie daje takiej mozliwosci - kupilem router/AP (Planet WAP-4035), ktory chcialbym wstawic pomiedzy Motorole, a kompa. No i wstawilem... podlaczylem, pokonfigurowalem i nic.

Czy wie ktos czy ten router/AP nadaje sie do takiego rozwiazania?

Jesli tak, to czy moglby ktos opowiedziec... jak kompletnemu laikowi, jak skonfigurowac tego Planeta, zeby przekazywal mi net droga radiowa do kompa, ewentualnie wiekszej ilosci kompow?

z gory dzieki

0 15
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 07 Sty 2007 22:04
    maczko
    Poziom 10  

Z tego co sie zdazylem zorientowac to model ktory wymieniles to AP ze switchem jedynie a nie router. Krotko mowiac wymiana sprzetu na router (tylko nie ADSL'owski - bo na tym tez nie uciagniesz :)) z wi-fi.

pozdrawiam

0
  • #3 07 Sty 2007 22:47
    ufoczysko
    Poziom 2  

a polecilbys jakis niedrogi, ktory by dzialal przy takim zestawieniu?

0
  • #4 08 Sty 2007 00:12
    mulat
    Poziom 17  

jak wyzej tylko nowy sprzet z tym nic nie zrobisz
    musisz kupic router z wejscie WAN
    gdzie tam podpinasz kabelek od modemu
    na allegro od chyba 90zl sie zaczynaja

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #5 08 Sty 2007 12:25
    gabic
    Poziom 13  

Przy podłączonym tylko jednym komputerze switch wystarczy, tylko prawdopodobnie u dostawcy netu musisz zgłosić że nastąpiła zmian z karty przewodowej na bezprzewodową. W przypadku podłączenia kilku komputerów faktycznie potrzebny jest router.

0
  • #6 08 Sty 2007 16:09
    ufoczysko
    Poziom 2  

gabic: chcialbym podlaczyc tylko jednego kompa... a powiesz mi tylko jakie dane ustawic na AP zeby przekazac net do laptopa dalej? mam ustawic takie IP, brame, maske jak dostaje przy podlaczeniu przez kabel bezposrednio do modemu (bede mial chyba konflikt IP, co nie?), czy jakies inne?

0
  • #7 08 Sty 2007 21:30
    mulat
    Poziom 17  

nie wystarczy tylko switch poniewaz
    jezeli bedziesz wylaczal komp 1,, aby wlaczyc komp 2 . to i tak musisz zresetowac modem bo adresu nie pobierze wiec to sie mija z celem

UFOCZYSKO...
    jak wyzej pisalem aby miec internet na laptopie i na kompie musisz kupic router ktory ma port (WAN)

0
  • #8 10 Sty 2007 01:28
    maczko
    Poziom 10  

teraz dopiero zobaczylem ze chcesz tylko 1 kompa podlaczyc. nie bedzie wiec z tym problemu. wystarczy ze zrestartujesz modem (odlaczyc wtyczke lub przycisk reset\reboot - jezeli modem takowy posiada) i powinno smigac na automatycznym pobieraniu adresu. jezeli tak nie jest a net dziala jak masz podlaczony kabelek to pewnie jest blokada na jeden adres mac i wtedy bedziesz musial zmienic sobie np mac karty bezprzewodowej.

napisz czy po zrestartowaniu dziala. jak nie to cos zaradzimy.

0
  • #9 19 Lut 2007 18:29
    Wróblewski
    Poziom 15  

Dołączam się ze swoim problemem. Administrator podłączył mi modem z kartą sieciową. W tym modemie jest jeszcze gniazdo USB o jakimś dziwnym kształcie nie wiem o jakim symbolu a jest to dla mnie interesujące bo chciałbym pod nie dokupić telefon internetowy.
    Proszę Was koledzy o wszelaką pomoc w tym temacie, m.in. czy powinienem to zgłosić do admin. i jaki model telefony byłby dobry
    Pozdrawiam

0
  • #10 20 Lut 2007 21:51
    gabic
    Poziom 13  

Wróblewski napisał:
    Dołączam się ze swoim problemem. Administrator podłączył mi modem z kartą sieciową. W tym modemie jest jeszcze gniazdo USB o jakimś dziwnym kształcie nie wiem o jakim symbolu a jest to dla mnie interesujące bo chciałbym pod nie dokupić telefon internetowy.
    Proszę Was koledzy o wszelaką pomoc w tym temacie, m.in. czy powinienem to zgłosić do admin. i jaki model telefony byłby dobry
    Pozdrawiam

Proponuję zamianę - podłączenie komputera przez USB a telefonu internetowego przez wyjście ethernet (obecnie podłączone do karty sieciowej).

0
  • #11 20 Lut 2007 22:00
    marek-mba
    Poziom 18  

Możesz sobie zakupić bramkę z wbudowanym router`em VoIP. Taką bramkę podczepiasz pod port RJ-45 a komputer i telefon do niej (zwykły stacjonarny telefon). Jeśli podłączysz komputer przez złącze USB (kabel AB - taki jak do drukarki) a telefon VoIP przez RJ-45 to będzie wymagało 2 adresów IP od Twojego dostawcy - co może wymagać dodatkowej dopłaty do abonamentu.

0
  • #12 23 Lut 2009 22:32
    Nappi
    Poziom 9  

Jeszcze ja się dołącze z pytaniem... Rowaniez posiadam interenet z multimedii, modem motorola SB4200E, posiadam również AP TP-Link TP-WA501G. wszystko niby pieknie ładnie ale po podłaczeniu... nic... Pomocy, kolega powiedział ze mam isc do operatora i powiedziec mu o tym ze chce tak zrobic, bo podobno pod jeden moden modem jest przypisany tylko 1 IP czy cos takiego

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam jeszcze ze posiadam tylo jednego kompa... Prosze o pomoc

0
  • #13 24 Lut 2009 09:16
    robsonsm
    Poziom 2  

Ustaw tp-linaka jako AP i podłącz do modemu. W komputerze kartę sieciową WiFi ustaw na automatyczne pobieranie adresu z DHCP, wpisz nazwę SSID. Pozostaje włączyć modem z AP, komputer powinien bez problemu połączyć się z internetem. Jeśli to nastąpiło musisz koniecznie wprowadzić jakieś szyfrowanie najlepiej WPA.

0
  • #14 24 Lut 2009 11:18
    Nappi
    Poziom 9  

robsonsm napisał:
    Jeśli to nastąpiło musisz koniecznie wprowadzić jakieś szyfrowanie najlepiej WPA.

To znajde w połaczeniach sieciowych ?
    "uwierzytelnienie siecowe" to o to chodzi (domyslenie mam otwarte, ale tak jest kilka do wyboru wiec nie wiem za bardzo ktore

Niżej jest jeszcze"szyfrowanie danych" tez mam domyslenie "wylaczone"

czy to gdzieś w ustawieniach AP powinno być ?? Dodam że mam win XP

0
  • #15 25 Lut 2009 08:55
    robsonsm
    Poziom 2  

Szyfrowanie musisz ustawić w AP ( zakładka - wireless securities ) później w komputerze. Ustawisz w zakładce dotyczącej połączeń sieciowych, lub jeśli posiadasz program do zarządzania kartą bezprzewodową.

0