Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry do głośnika clarion sw3011 czy ktoś....

07 Sty 2007 20:03 4091 27
  • Poziom 12  
    Witam jestem tu nowy ale widzę że jest tu dużo mądrych ludzi:) potrzebuje parametry głośnika clarion sw3011 może ktoś juz go testował i wie jak się zachowuje w różnych typach obudów dostałem go i planuje wrzucić do bagażnika tylko jeszcze nie wiem jaką obudowe do niego zastosować????? pomóżcie pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego hym akurat te parametry dostałem razem z głośnikiem a na stronie clariona nie ma nic więcej niż qts vas i fs a ja potrzebuje jeszcze kilka parametrów hym właśnie go testuje w obudowie zamkniętej 52 litry gra ładnie odpowiedx impulsowa jest ok ale wydaje mi sie że potencjał jeszcze w nim drzemie i mozna by zejść dużo niżej tym głośniczkiem i ośiagnąc naprawdę dużo tylko parametry .... ale dzięki za szybką odpowiedź
  • Poziom 14  
    hm ja słyszałem go w tej właśnie skrzyni podpiętej pod wzmaka JBL łupał nieźle...zastanawiałem się nad jego kupnem ale dąłem post i w sumie mi go odradzili a namawiają mnie na lanzara max 12...

a powiedz jeszcze pod co go podpiełeś bom ciekaw??:)
  • Poziom 12  
    Ja mam go potpiętego do wzmaka hifonics w konfiguracji 2x50 na przód i 1x100 na suba wydaje mi się wystarczająco a jeśli chodzi o wzmaka to firma niezbyt znana ale gra ładnie nawet bardzo ja go dostałem i jestem bardzo zadowolony aa i jednostka sterująca pioneer 6500r co myślisz o tym wzmaku??
  • Poziom 42  
    hifonics to firma malo znana u nas bardziej popularna za oceanem firma jest konkretna co tu duzo kryc
  • Poziom 14  
    zgadza się tak jak Crazy_88 napisał...za oceanem konkretny sprzęt...w Polsce trochę też słaba dostepność wiec mało ludzi ma z tą firmą kontakt...

a jaki model tego HIFA??:) i czy specjalnie kupiłeś czy już miałeś...

Ja sobie pomyślałem,ze gdbym zakupił tego suba to walnąłbym carpowera hpb 602 (na mostku 225RMS)

Jeszcze jedno wszystkie wartości ,które podajesz są w RMS tak??
    I mówisz,że ładnie ciągnie na tej 100 sam clarionik?:) hmmm...
    powiedz mi bo jak ja szukałem to w sklepie była podana wartość 250RMS dla tego głośnika a na stronie o ile się nie mylę jest 150RMS...Ty już masz go "w ręku" zatem sprostuj mi jak to jest z ta mocą oki??

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jeśłi chodzi o model wzmaka to powiem dopiero jutro bo nie chce mi się iśc do garażu a nie pamiętam:) a jeśli chodzi o pochodzenie to wujek przywiózł mi go zza oceanu:) więc orgin:) że właśmie w instrukcji pisze że wamak ma 100 wattt rms po zmostkowniu i powiem Ci że radzi sobie z tym głośniczkiem dość w pewnym momencie(tak przy 3/4 mocy wzmaka ) glośniku zaczyna się lekki przester i nie wiem czy to głośnik nie wytrzymuje czy obudowa zamknięta(50litrów) zbyt mała czy brak kondesatora i prądu:( (ale juz niedługo) no ale ogólnie radzi sobie:) w aucie co jakis czas śróbki trzeba dokręcać jest szybki i nisko schodzi jakna głośnik w obudowie zamkniętej
  • Poziom 14  
    No widzisz,to masz pewność,ze nie podróbka:)

A jeśli chodzi o obudowę to nie jest za mała, po 2 kolega podpowiedział mi,ze lepiej jest mieć wzmaka o mocy większej niż sub gdyż zapewnia to większą kontrolę nad nim no i oczywiście większe możliwości...czyli sub pokaże co potrafi...a jak mu się za słabo kopnie prądem:) to wiadomo...

więc jeśłi chodzi o moce sub/wzmak na pewno dzwięk będzie dużo lepszy gdy wzmak będzie silniejszy niż sub

a nie odpowiedziałeś mi jeszcze ile ten CLARION ma w RMSie...a już 2 razy pytałem:P
  • Poziom 12  
    Głośniczek ten ma 150 RMS sorkui że nie odp wcześniej
  • Poziom 14  
    Nie szkodzi,ważne ze w ogóle:)

A no widzisz ma 150RMS czyli w sklepie tam gdzie ja miałem okazję słuchac tą skrzynię której fotkę dałem parę postów wcześniej mieli 250RMS/750MAX

Co do MAXa to się nie pomylili ale to jest najmniej wazne...

Hmm to w sumie wzmak trochę słaby i może ze tak powiem nie wydymać tego głośnika...proponowałbym coś mocniejszego a owego HIFA przeznaczyć na system przedni...bo szkoda,zeby taki sprzęt sie marnował...

to jest 2 kanałówka tak??

Do tego clariona rozglądałem się za Carpowerem hpb 602 (350Max i 225RMS w mostku) taki zapas jest wystarczający a wzmacniacze tej firmy jak można zauwazyć ogólnie cieszą się powodzeniem:)

Aaa i jak możesz to zerknij na obudowe i podaj mi model wzmaka oki?:)

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam mój wzmak jest 4 kanałowy ma 4x50 i stabilny do 1 oma właśnie teraz wykorzystuje go w ustawieniu na kanały na system przedni i dwa w mostku na suba aha a nazwa jest troche przytarta i chyba arkos X ale nie wiem tylko zgaduje mówisz że do tego głośniczka potrzebuje coś mocniejszego ale raczej ten carpower mnie nie przekonuje:( własnie teraz zmieniam auto zamieniam poczciwą ibize na audi wiec mam sporo bagażnika do dyspozycji i chciałbym wrzucić ten głośniczek do obudowy bass reflex i zabudować to wszystko w bagażniku tylko czy to dobry pomysł z taką obudową co o tym sądzisz??

Dodano po 4 [minuty]:

Aha jeśli chodzi o moc tego głośnika to sprawa troche sprzeczna raz piszą zę ma 250RMS i 750 muzycznej to na stronie Clariona a czsami w sklepach że ma 150 Rms i 750 muzycznej więc nie wiem jak wkońcu jest ale gra nieżle
  • Poziom 14  
    No właśnie denerwuje mnie ta mocowa niedokładność..150 a 250 to duża róznica:/
    Co do obudowy to zależy czego słuchasz i na czym Ci najbardziej zależy...pewnie wiesz,ze BR i closed mają trochę odmienne brzmienia tj.
    BR niżej zejdzie a closed takiego zejścia nie będzie miał za to szybciej kopnie co nie znaczy,ze wszystkie głośniki się nadają i do BR i do closed
    Co do tego konkretnego głośnika to ciężko powiedzieć czy się będzie nadawał do BR...chociaż nie słyszałem go w BR jestem za tym,żeby pozostał w zamkniętej (ujął mnie brzmieniem właśnie w zamkniętej i trochę chyba nie potrafię sobie go wyobrazić w BR)

Ale jesli nie możesz się zdecydować poczytaj na ten temat tutaj:

http://diyaudio.pl/portal.php?show=7

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Po mału przekonuje Się do tej obudowy zamkniętej ale chciałbym usłyszeć jak zachowa sie w otwartej tak dla pewności:?: Hym mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie jakiego wzmaka byś polecił do tego głośnika oprócz tego carpower'a pozdrawiam
  • Poziom 14  
    No mógłbyś jeszcze zobaczyć

JBL GTO 2060 ceny w granicach 450-550zł ma w mostku 220RMS
    Blaupunkt THA 280 ceny 350-400zł ma w mostku 240 RMS

Dodano po 2 [minuty]:

tak dla lepszej komunikacji mój gg 7485008:)
  • Poziom 14  
    dzisiaj się zdecydowałem i kupiłem tego suba wraz ze skrzynią zamknietą 45l...teraz poszukam wzmaka w dobrej cenie:P
  • Poziom 42  
    w dobrej cenie tzn jaki przedzial?
  • Poziom 12  
    Hym znaczy zakupiłeś clariona:D no to teraz nie czuje się taki osamotniony. Więc może ty prędzej dobierzesz wzmaka który to ładnie pociągnie powiem Ci że próbowałem tego CarPower'a co mi polecałeś i stwierdzam że mój HIFONICS lepiej sobie z nim radzi(i mocowo i bas jest szybszy na CP był lekko zamulony) alewydaje mi sie ze głośnik potrzebuje więcej:D
  • Poziom 14  
    crazy88 w dobrej cenie tzn 300zł za jakąś używkę...
    a problem ze wzmacniaczem jest bo rzeczywiście gra on różnie a możliwości ma naprawdę duże...:)

dziś testowałem go na RTO mark 4.5...
    1 grał fajnie ale nie wiem czy to już jest to:P...wydaje sie ze sub moze jeszcze
    2 bardzo fajne zejście tego suba,aż miło słuchać:)
    w sumie wzmak godny uwagi a cena tego wzmaka - uzywany 250zł (ale trudno dostać)

wcześniej testowałem go na Infinity REF 7541A (w sklepie) i za bardzo mnie nie ujął dlatego nie będę opisywał...

a zupełnie na początku podpięty był (też w sklepie) pod JBLa (niestety nie pamietam dokładnie modelu!!:/)...ale chyba był to GTO755.6 II powiem tyle,że grał pod nim wyśmienicie!!!...mocne uderzenie! i niskie zejście!...

może ktoś powie,ze sklep a auto to nie to samo i nie można porównywać...ale zarówno JBL jak i INFINITY były sprawdzane w sklepie, pod tym samy radiem i kolos różnica na korzyść JBL!

dlatego grzanek ja rozglądam się za jakimś JBL...tylko musze dorwac w dobrej cenie<haha>
  • Poziom 42  
    mysle ze moglbys pogadac z irkiem on by cos znalazl dla ciebie ma nowki wzmaki w dobrych cenach:)
  • Poziom 12  
    JBL to klasa cięzko coś znależć w dobrej cenie ale ostatnio słyszałem właśnie na pokazie(media markt) ten głośniczek z JBL i grało pięknie ciekawe jak grało by w aucie :) ten głośnik ma potencjał i to duży szukaj ja też poszukam i może coś dobierzemy:D co go wykorzysta na maksa:D
  • Poziom 14  
    grzanek daj swoje gg jak masz co?

Dodano po 5 [minuty]:

dzięki bardzo crazy a jak do niego dotrzeć? masz jakies namiary?:)
  • Poziom 14  
    szukamy grzanek JBLa to chyba jedyne znaczy najlepsze rozwiązanie:)
  • Poziom 13  
    Panowie i jak z poszukiwaniami? Czym jest teraz zasilany? Czy głośnik w obudowie zamknietej ok 42 litry zaspokoi moje lakomstwo na soczysty i miesisty bas ale bez ruszania lusterkami? Slucham wolnych bitow, duzo czrnej muzy zza oceanu. Wzmak 160rms na mostku
  • Poziom 14  
    Hmm...ja mam właśnie skrzynię 45l...możliwości ma duże i gra naprawdę fajnie...bass mięsisty ale to jest skrzynia zamknięta wiec bardziej do szybkich beatów chociaz ja jak na razie słucham wiecej czarnej muzy:P:P:P i jest bomba...co do wzmaka...jak miałem podłączone pod radio! to lusterka skakały :) oczywiście to chwilowe rozwiązanie...wzmaka do tego najlepiej dobre 250RMS...

na 160RMS pewnie,że Ci pociagnie ale będzie wyduszał przy głośniejszym graniu i będą większe zniekształcenia...

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Przy subwooferze znalazłem taki dokument. Mam nadzieję że się przyda

Parametry do głośnika clarion sw3011 czy ktoś....
  • Poziom 14  
    i o to wszystkim chodziło!!:)
  • Poziom 11  
    To się cieszę - :-D

Nie wiem tylko czy w przypadku obudowy BR tylna scianka może być pochylona (port prostokątny z przodu według zalecenia producenta) i czy pojemność skrzyni jest z wytłumieniem czy bez ? Czy należy ją w ogóle wytłumiać ? Czy pojemność skrzyni to pojemnośc po odjęciu objętości głosnika (która to ?) czy nie ??

Słucham raczej HH i czarnej muzyki prawie nigdy Techno - kusi mnie żeby zrobić obudowę BR (bo mam ten subek w zamkniętej - bardzo ładnie ale w BR może grać lepiej).