Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki 2008.

Jachu VU 05 Lip 2007 20:10 865477 965
    Krater28
    Poziom 17  
    A co z moim pytaniem o Amike :?:
    Patrzyłem trochę na post "czego nie kupować" i na Amice też niektórzy psy wieszają (np jakiś filmik z youtube) ale czy wypowiedź jednego człowieka który nie wiem nawet czy z żoną gada czy z sąsiadką przesądza o czymś? Patrząc znowu na zapytania związane z awariami to trochę bosch-ów też się znajdzie. Może to wynikać z faktu że bosch-ów jest o wiele więcej w użyciu - nie wiem? Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat, może ktoś coś jednak powie na temat Amiki? Ten model o którym pisałem jest najwyższym ich modelem. Szukałem pod kątem zapytań w sprawie awarii i nic nie znalazłem i teraz nie wiem co to oznacza... czy nie psuje się czy nikt tego nie kupuje? Za tą kasę to by chyba był bosch z podstawowymi funkcjami bez żadnych wodotrysków a miło by było mieć coś lepszego. Doradźcie coś.
    Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
    raton laveur
    Poziom 19  
    Ja tam bym wolal jednak Boscha bez wodotryskow-przynajmniej solidny, nie rdzewieje i bardzo rzadko sie psuje (moj hula 5-ty rok i, odpukac, ani jednej awarii), a oprocz tego cichy i oszczedny. Za pieniadze, jakie przeznaczasz na zmywarke, mozesz dostac Boscha juz lepszego niz najprostszy (byla tu mowa o paru modelach w tej dyskusji, nawet sa podane linki na niektore). Uwierz, ciagle psujaca sie zmywarka jest jeszcze bardziej upierdliwa od ciagle psujacej sie pralki, bo potrzebna przewaznie codziennie, czesto nawet parokrotnie w ciagu dnia, a w oczekiwaniu na naprawy (nie licz, ze Ci naprawia od reki!) trzeba zgrzytac zebami i myc recznie. Nie chce za bardzo krytykowac Amiki, choc ma opinie marki czesto sie psujacej, bo sam jej nie posiadam, mam Boscha, i zmywarki Boscha NA PEWNO psuja sie najrzadziej (takich marek, co nie psuja sie wcale NIE MA-nawet Miele sie czasem psuja, choc fakt, nie wszystkie egzemplarze i bardzo rzadko, ale jednak) i NA PEWNO sa dobre (testy konsumenckie i doswiadczenie wlasne). Ale oczywiscie zrobisz, jak zechcesz... osobiscie dodam, ze Amiki nie wzialbym za darmo. Jednak nie wszyscy musza podzielac moje zdanie, zreszta, serwisy tez musza na chleb zarabiac ;) .
    Krater28
    Poziom 17  
    Wiem że serwisy muszą zarabiać.... ale nie muszą moim kosztem.
    Nie upieram się za wszelką cenę przy Amice tylko po prostu chciałbym się dowiedzieć czy mają jakieś konkretne wady np tak jak w Aristonie zapychające się filtry czy może coś innego. Amica jak sądzę nie jest produkowana na polskich podzespołach bo w Polsce praktycznie niczego się nie wytwarza tylko składa z importowanych części. Zatem czy mają jakieś konkretne wady czy może jest to na zasadzie: "nie kupuj Amiki bo się psują ale co i jak i kiedy to już nie wiem" Oczywiście też nie chcę być tym który po pewnym czasie powie - "nie kupujcie Amiki bo to szmelc wydałem na to kupę kasy i się zepsuło to to to.... i tamto :)". Chciałbym konkretnych argumentów ale trochę sam sobie odpowiem - że ich pewnie nie znajdę bo tu sami bosch-owcy :)
    Na pytanie - dlaczego kombinuję i nie kupię od razu Boscha? - ano dlatego że takie firmy jak Bosch każą sobie słono płacić za ten głupi napis a często jest tak że można kupić sprzęt firmy typu "no name" który jest funkcjonalniejszy i trwalszy od markowych produktów dlatego że nieznana firma chce zaistnieć na rynku i robi super sprzęt mało na tym zarabiając.
    Osobiście Bosch-a uważam trochę za przereklamowanego - przynajmniej w kwestii elektronarzędzi. Miałem wiertarkę Boscha która była tak policzona przez nich że po 30sek pracy na biegu jałowym wydzielała tyle ciepła co suszarka do włosów. Oczywiście pewnego dnia po gwarancji krew ją zalała. Obecnie przerzuciłem się na Makitę - robią o wiele lepszy sprzęt za trochę mniejszą kasę. Kultura pracy kątówki, frezarki ręcznej i młota udarowo-obrotowego Makity i Boscha jest po prostu nie do porównania (przed zakupem robiłem próby w sklepie). Ogólnie wszystkie Bosche wyją - Bosch zwraca mniejszą uwagę na głośność pracy i drgania - widać to nawet po zmywarkach - dużo modeli ma 52dB. Ogólnie mówiąc Bosch bardzo wykorzystuje to że jest znany na całym świecie i każe sobie za to słono płacić...... i nadal nie wiem co kupić....
    Alski1
    Poziom 19  
    Widzisz, u nas klienci skarżyli się, że w zmywarkach do zabudowy z ukrytym panelem nigdy nie są pewni, że urządzenie Bosch pracuje. Są po prostu tak ciche! Teraz wmontowano takie małe lampki, które rzucają światło na podłogę. I nie ma problemu.
    emkaa
    Poziom 11  
    Witam :D
    właściwie to szukam odpowiedzi na przyczynę powstawania tęczy na naczyniach.
    Czytałam topik jaką pralkę kupić (zawrót głowy od wiadomości) i ten topik i w którymś pojawił się taki problem.
    Od jakiegoś czasu na naczyniach z duralexu i szklankach pojawiły się tęczowe mazy. Czy to naprawdę od tabletek calgonitu??? używam całej serii tej firmy soli i nabłyszczacza.
    Ostatnio szukam po forach odpowiedzi na to pytanie i jedyne co do tej pory znalazłam to, żeby zmniejszyć nabłyszczacz na minimum. Za bardzo efektów to nie dało, tęcza utrzymuje się :cry:
    Proszę o odpowiedź i jakieś rady
    Pozdrawiam
    serwal
    Poziom 20  
    Emkaa

Zrezygnować z tabletek z nabłyszczaczem takich jaki "Power ball". To te z taka pastylka w małym zagłebieniu reklamowane jako kilka w jednym. Urzyj zwykłego taniego proszku lub tabletek (mozesz nawet tego najtańszego wczesniej) z ustawieniem nabłyszczacza na troche więcej lub zero.
    Na poczatek kup sobie jakiś cos taniego i sprawdz. Zreszta mozesz poczytać na tym wątku o tym jakie srodki. Ja upieram sie przy tych tanich z Carrefura, ale inne marki własne sieci handlowych nie sa gorsze, bardzo czesto róznica jedynie w cenie, tu nie ma zaleznosci że to co droższe to lepsze.

Krater28
    Niby masz racje, ale niby.
    Oprócz tego znaczka jest jeszcze coś takiego jak doswiadczenie w produkcji sprzętu AGD i kontrola jakości. Amika nie produkowała zmywarek wprowadziła je do oferty jakoś po roku 2000, i nie wiem czy dalej ale kiedyś produkował dla niej zakłąd Merlloni w Łodzi. Słyszałem że ma drogie cześci i że na niektóre trzeba czekać bardzo długo.
    Co do ilosci napraw Boschów to wynika to raczje z imortu urzywanych z tzw "wystawek". Ludzie kupują zmywarki gdzies na giłedach za 1/2 - 1/3 wartosci podstawowego modelu tej marki z cżesto okazuje sie że nie dziła, lub przetała dziłać po chwili. Zreszta sprawdz sam na Allegro, lub w wekend na giełdzi, rynku , targowisku. ALE ODRADZAM ZAKUP z takiego zródła.

Jurek2805
    OK.
    I ja przepraszam.
    natkakr
    Poziom 1  
    Witam;-)
    Mam taki sam problem jak Kreator, a jesli chodzi o Boscha zgadzam sie z nim w 100%. Sama planuje zakup zmywarki Amica 6428I i jestem coraz bardziej przekonana o słuszności decyzji. Dotychczas w domu uzytkuje lodówke i piec z Amicy i jak dotad nie było zadnej ustrerki. Wybrany przeze mnie model bije na głowę konkurencje pod wzgledem ilosci funkcji oraz głosnosci pracy co jest dla mnie szczególnie wazne.
  • TermopastyTermopasty
    emkaa
    Poziom 11  
    Serwal.
    dziękuję za odpowiedź, muszę wykończyć te tabletki calgonitu - 12szt!!!! a naczynia myję co 2-3 dni, więc trochę to potrwa. Chociaż nie!!! :D Przez tydzień będę miała gości to zmywara będzie chodzić na okrągło - minimum raz dziennie.
    Na pewno spróbuję z innym tańszym środkiem.
    Lepsze zwykłe tabletki czy proszek?

Natkakr
    Mam zmywarkę Amica ZZA 6628I od prawie roku i jestem bardzo zadowolona - cicha, oszczędna i domywa nawet bardzo brudne garnki bez wcześniejszego namaczania.
    Problem mam tylko z tęczowymi naczyniami z duralexu, ale to wina środka myjącego.
    serwal
    Poziom 20  
    Emkaa

Tu praktycznie nie ma wielkiej różnicy w działaniu, za to jest w kosztach. Proszek jest tańszy od tabletek i łatwiej dobrać ilość potrzebną do mycia w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Możesz wsypać 20, 40 i 60 g, tabletki musisz stosować co najmniej jedną lub wielokrotność. Jednak za tabletkami przemawia łatwość stosowania przy wyższej cenie i tabletki są "trendy" ;).
    W każdym razie, tęczy pozbędziesz sie przy stosowaniu proszku markowego i tego taniego z marketu (osławionej "1"), tabletki wybieraj markę własną sieci handlowej. Dlaczego? Pisałem o tym na poprzednich stronach.

Co do różnic między Boschem a Amiką.
    To wszystko wodotryski i tzw bajery. Tak naprawdę stosuje sie 1 - 2 programy.
    Oprócz tej ilości pokręteł przycisków i objętości instrukcji obsługi znacznie ma trwałość i niezawodność. Wolę zmywarkę prostą, ale taką która mnie nie zawiedzie niż "wybajerzoną", ale niepewną.
    To po przykrych doświadczeniach z tym, co obecnie mam w kuchni.
    Krater28
    Poziom 17  
    No ładnie - to ja już szukałem modelu jakiegoś Boscha a tu głosy uznania dla Amiki :)
    Tak jak pisałem wcześniej - interesuje mnie tylko (jeśli bym się zdecydował na Amicę) model ZWA6628I. Jest to najwyższy model producenta w inox-ie i kosztuje ok 1600zł, za Boscha o tych parametrach to trzeba minimum tysiaka dołożyć - a na to już sobie nie mogę pozwolić.
    A teraz powiem z jakimi pytaniami tu przyszedłem (może się okazać że to tylko czysta ciekawość - jeśli bym wybrał Amicę :))
    - co to jest wymiennik ciepła w Bosch-ach i co on daje?
    - pytanie do serwisantów - czy można do Boscha wpuścić wodę o temp ok 60°C?
    Na jakiej zasadzie działa przepływowy ogrzewacz wody w Boschu - czy kontroluje temperaturę elektronicznie czy po prostu jest grzałka o określonej mocy i odpowiednio dobrany otwór dławiący przepływ aby woda uzyskała odpowiedni przyrost temperatury a reszta jest dogrzewana przez wewnętrzną grzałkę?
    Jeśli by była elektroniczna kontrola przez przepływowy ogrzewacz to nie ma problemu, natomiast jeśli jest otwór to woda się przegrzeje i zagotuje.

Te pytania wiążą się z tym co pisałem w poprzednich postach - mam bojler połączony z CO i sterownik pieca będzie utrzymywał w nim 50-60°C a w przyszłości może dojdą kolektory słoneczne - więc po co miałbym grzać zimną wodę prądem :?:
    Oczywiście te problemy nie obowiązują jeśli bym wybrał Amice. Jest w niej przyłącz do ciepłej wody (w żadnym Bosch-u tego nie widziałem).
    Pozdrawiam

Do serwal - mi naprawdę nie chodzi o wodotryski pisałem o moich wymaganiach już wcześniej:
    Cytat:
    Może powiem coś o moich założeniach:
    Programów nie musi mieć dużo, wskazany kolor inox, hałas 47dB lub mniej, temperatura co najmniej 70st. C, będą myte różne rzeczy, 60cmm, możliwość stosowania oddzielnych środków (chyba już wszystkie to mają?), 1/2 wsadu, zabezpieczenia przed zalaniem, czujnik brudnej wody -nie potrzebny,

Do tego bym dołożył jeszcze możliwość podłączenia do ciepłej wody (wiąże się to z tymi pytaniami o przepływowy ogrzewacz w Bosch-ach), oczywiście 3xA i "długie noże" i regulowane półki - myślę że to nic nadzwyczajnego - wręcz niezbędne.

Serwal - zapuść mi model Boscha według moich założeń żeby kosztował poniżej 2000zł - biorę go od ręki!
    Pozdrawiam jeszcze raz.
    hipka
    Poziom 10  
    Witam, wszystkich pomocych. Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

1.Zaczęłam od ustawienia nabłyszczacza na wyższy poziom - nie pomogło :(
    2. W sobote kupiłam proszek do mycia - calgonit-2,5 kg. za 25 zł - nie pomogło.

Nawiązując do tych jajek i osadu. Osad zostaje zazwyczaj w postaci paska na poziomie gotowanej wcześniej wody, czy innych produktów. Tak jak przy gotowaniu jajek, o których wspominaliście, osad zostaje w tym miejscu i delikatnie na dnie,ale nie tylko przy gotowaniu jajek, ale przy wszystkim nawet przy wodzie.

Pozdrawiam
    Jurek2805
    Poziom 21  
    hipka napisał:
    Witam, wszystkich pomocych. Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

1.Zaczęłam od ustawienia nabłyszczacza na wyższy poziom - nie pomogło :(
    2. W sobote kupiłam proszek do mycia - calgonit-2,5 kg. za 25 zł - nie pomogło.

Nawiązując do tych jajek i osadu. Osad zostaje zazwyczaj w postaci paska na poziomie gotowanej wcześniej wody, czy innych produktów. Tak jak przy gotowaniu jajek, o których wspominaliście, osad zostaje w tym miejscu i delikatnie na dnie,ale nie tylko przy gotowaniu jajek, ale przy wszystkim nawet przy wodzie.

Pozdrawiam

Przykro mi, że nie pomogłem. Taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca. Zmywarka powinna zmywać wszystko bez problemu, bez żadnych osadów. Pozostaje serwis (z tego co rozumiem zmywarka jest nowa - na gwarancji). Zgoś tam gdzie kupowałaś - nie bezpośrednio w serwisie BOSCHA. Sprzedający odpowida za niezgodnośc towaru z umową. I jego inrteres, żeby usunąć wadę. I dobra rada: nie podpisywać w razie czego protokołu z usterki, że zgłoszenie nieuzasadnione. Od tego są i za to mają podpisane umowy i dostają niezła kasę. Dla Ciebie jest uzasadnione i basta!
    hipka
    Poziom 10  
    Jurek2805 napisał:

Przykro mi, że nie pomogłem. Taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca. Zmywarka powinna zmywać wszystko bez problemu, bez żadnych osadów. Pozostaje serwis (z tego co rozumiem zmywarka jest nowa - na gwarancji). Zgoś tam gdzie kupowałaś - nie bezpośrednio w serwisie BOSCHA. Sprzedający odpowida za niezgodnośc towaru z umową. I jego inrteres, żeby usunąć wadę. I dobra rada: nie podpisywać w razie czego protokołu z usterki, że zgłoszenie nieuzasadnione. Od tego są i za to mają podpisane umowy i dostają niezła kasę. Dla Ciebie jest uzasadnione i basta!

Tak zmywarka jest na gwarancji. Może spróbuję jeszcze zmienić (jak się opróżni)sól i nabłyszczacz na calgonit. I jeszcze kupię ten test na twardość wody - może w tym tkwi problem. Jak to nie pomoże to zostaje tylko serwis. Do sklepu się nie zwrócę, bo załatwiał mi to kolega, po BARDZO hurtowej cenie, więc nie chcę mu teraz robić problemów. Z drugiej strony czy z takim problemem zawracać głowę bosh-owi??, a może to tak jest po prostu i tak ma być?? Nie wiem sama pierwszy raz mam zmywarkę.

Dziękuję
    Będe informować o postępach :)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    hipka napisał:

Z drugiej strony czy z takim problemem zawracać głowę bosh-owi??, a może to tak jest po prostu i tak ma być?? Nie wiem sama pierwszy raz mam zmywarkę.

Wg mnie tak nie powinno być. Masz mieć pełną satysfakcję z używania zmywarki. Po to sa takie sprzęty. Inaczej to mija się z celem.
    serwal
    Poziom 20  
    hipka napisał:

Pozdrawiam

To tzw. kamień kotłowy, czyli węglany wapnia i magnezu. Osadzają sie podczas gotowania wody w miejscu parowania i na powierzchni grzejnej. Dokładnie tak samo jak w czajniku elektrycznym na grzałce.
    Jeśli jest tego mało to poradzi sobie z tym każdy proszek i płyn nabłyszczający. Jeśli jest tego sopor to pomoże sposób opisany przez Raton Laveur, lub silne zakwaszenie ostatniego płukania (choćby poprze dodatek kw cytrynowego lub octowego).

Ale też jestem ciekaw jak poradził sobie Calgonit.
    hipka
    Poziom 10  
    serwal napisał:

To tzw. kamień kotłowy, czyli węglany wapnia i magnezu. Osadzają sie podczas gotowania wody w miejscu parowania i na powierzchni grzejnej. Dokładnie tak samo jak w czajniku elektrycznym na grzałce.
    Jeśli jest tego mało to poradzi sobie z tym każdy proszek i płyn nabłyszczający. Jeśli jest tego sopor to pomoże sposób opisany przez Raton Laveur, lub silne zakwaszenie ostatniego płukania (choćby poprze dodatek kw cytrynowego lub octowego).

Ale też jestem ciekaw jak poradził sobie Calgonit.

Jeżeli chodzi o ten kamień kotłowy, to nie jest tego dużo - jak po normalnym gotowaniu. Zmieniłam już proszek na Calgonit i nic, może potrzeba jeszcze soli i nabłyszczacza.
    Dodam jeszcze, że zdazyło mi się prę razy, że na intensywnym 70 st. osad w opisywanym wcześsniej miejscu (pasek z kamienia kotłowego i i np. tłuszcz z zupki) potrafi przypalić z nie zmyć w paru miejscach.+
    Wczoraj przetarłam górne wnętrze garnka i dno tak jak radził Raton Laveur (szmatką zamiast gąbką) i wyszło lepiej ale po umyciu musiałam przetrzeć suchą ścierką osad-który zszedł bez problemów. Ale pokrywka której nie przetarłam wcześniej była cała matowa - przecierając ją ścierką rozmazało się wszystko.

A jeżeli chodzi o ten kwasek cytrynowy...to kiedy mam go dodać i gdzie??
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kevingd
    Poziom 10  
    Witam a co sadzicie o CANDY cdi45 koszt 1200zł a moze jakies inne propozycje ,rady jest to moja pierwsza zmywarka wiec niemam pojecia na co patrzec co jest wazne.
    angie 76
    Poziom 10  
    witam, tym razem z Waszą pomoca chcę kupić zmywarkę Bosch, jedno wiem ma mieć 60 cm. i kosztować do 1600 zł. Od tygodnia siedzę w necie latam po sklepach i jestem jeszcze głupsza niż byłam. A dziś postanowiłam ruszyć na miasto i kupić. Proszę o pomoc bo w desperacji kuię co popadnie. Nie zależy mi na jakiś "wodotryskach"
    Alski1
    Poziom 19  
    A może Bosch SGS45E08EU. Niby nie ma programu intensywnego, ani żadnych dodatkowych funkcji oprócz opóźnienia startu, ale gary są błyszczące po "Ekonomicznym 50 stopni"
    ela18
    Poziom 11  
    Ja polecam zmywarkę do zabudowy AEG FAVORIT 84470 Vi 45 cm używam jej od pół roku jest nas czworo i jestem bardzo zadowolona, aha do zmywania używam tylko tabletek Ludwik i niczego więcej, mam opcję 3 w 1.
    dom_ek1
    Poziom 10  
    witam, jestem na etapie wyboru zmywarki pod zabudowę z widocznym panelem, szerokość 60 cm. Znalezlem coś takiego: Bosch SGI 45N15EU . Co o niej sądzicie? może ktoś taką użytkuje? czy ktoś się orientuje czy ten model jest produkowany w Polsce czy w Niemczech?
    jokomatic
    Poziom 10  
    Witam, po lekturze wielu postow na tym forum zdecydowalam sie na zakup zmywarki 60 cm (a nie jak poczatkowo planowalam 45). Firma, ktora biore pod uwage jest BOSCH. Teraz pytanie o model. Jak sadzicie, ktora warto:
    SGS 46M12 EU,
    SGS 43E42 EU
    SGS 53E62EU?
    A moze jakis inny model w cenie do 1500/1600 zl?
    Z gory pieknie dziekuje za podpowiedzi
    Jachu VU
    Poziom 9  
    w koncu kupiona i zainstalowana. wybor padl na AEG FAVORIT 84470 Vi. zmywarka spelnia wszystkie moje wymagania. faktycznie mogla by byc 60-tka ale nie stety nie ma na taka miejsca. goraco polecam!!
    mamarekm
    Poziom 10  
    Witam,

Chciałbym kupić zmywarkę Boscha 45cm z funkcją half-board do zabudowy (taka która ma widoczny panel po otworzeniu drzwiczek). Możecie polecić jakiś model max. do 2000 pln?
    lobo0
    Poziom 19  
    mamarekm napisał:
    Witam,

Chciałbym kupić zmywarkę Boscha 45cm z funkcją half-board do zabudowy (taka która ma widoczny panel po otworzeniu drzwiczek). Możecie polecić jakiś model max. do 2000 pln?

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz BOSCH SRV 43M03EU poniżej 2k PLN
    mamarekm
    Poziom 10  
    Hmm,

A czym się ona różni od Bosch SRV 53M03EU?

Pozdr. Marek
    lobo0
    Poziom 19  
    mamarekm napisał:
    Hmm,

A czym się ona różni od Bosch SRV 53M03EU?

Pozdr. Marek

pomyliłem się, chodziło mi oczywiście o
    SRV43T03EU

a różni się od podanej przez Ciebie funkcją half-load
    mamarekm
    Poziom 10  
    Czyli ta którą podałem nie ma niestety half load jak rozumiem :-(
    A jak oceniasz przydatność tej funkcji dla 45 cm zmywarki w 2 osobowej rodzinie? Czy nie wystarczy funkcja eco?
    lobo0
    Poziom 19  
    niestety nie ma,
    co to przydatności tej fukcji to znam ją jedynie z opini - wszystkie pozytywne. Właśnie jestem na kupnie zmywarki (również 2 osoby) i będę brał z tą funkcją. Jednak dopłacanie ponad 400 zł tylko za tą funkcję mija się z celem