Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki 2008.

Jachu VU 05 Wrz 2007 10:42 864808 965
    kasienka219
    Poziom 10  
    Zibid dziękuję bardzo za rade.
    Pozdrawiam :)
  • OptexOptex
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Przeczytałem cały wątek ale mało tu konkretów a sporo spraw jest nadal nie wyjaśnionych. Np: jak rozpoznać że zmywarka Bosha jest produkowana w Polsce czy w innym kraju. Gdzieś znalazłem, że zmywarki z literą M w symbolu np.: Bosch SGV 43M03EU są produkowane w Niemczech i je warto kupić. Zmywarki Bosha maję też funkcje dziwnie brzmiące ale co one oznaczają i czy są potrzebne też tego nie znalazłem, np.:
    EasyLock
    VarioSpeed
    AquaMix
    Czym się różni czujnik AquaSensor III od AquaSensor I
    Alski1
    Poziom 19  
    VarioSpeed – zmywasz 2x szybciej!
    Co zrobić, kiedy podczas uroczystego obiadu skończą się
    czyste sztućce? Albo gdy zabraknie talerzyków, a czas podać
    deser? Teraz wystarczy włączyć funkcję VarioSpeed. Dzięki tej
    funkcji zmywarka zmyje i wysuszy naczynia w czasie o połowę
    krótszym! Oprócz oszczędności czasu gwarantujemy także
    najlepsze rezultaty zmywania i suszenia (w klasach efektyw -
    ności A). Funkcję VarioSpeed można dołączyć do każdego
    długiego programu zmywania, przyspieszając dwukrotnie jego
    przebieg.
    Gdy cenisz wygodę – RackMatic i EasyLock
    Na komfort użytkowania zmywarki wpływają także ruchome kosze
    RackMatic. Ich wysokość ustawisz jednym ruchem ręki za pomocą
    małych dźwigni. Nieza leżnie od obciążenia kosza zrobisz to szybko
    i bez zbędnego wysiłku. Pojemnik TopInsert umożliwia natomiast
    dozowanie środków myjących przy lekko uchylonych drzwiach.
    Teraz nie musisz schylać się i otwie rać drzwi zmywarki na całą
    szerokość. Zamek EasyLock zapewnia wygodne zamykanie
    i otwieranie drzwi bez konieczności używania siły.
    AquaSensor III jest bardziej rozbudowany i precyzyjny niż AquaSensor I.
    GlasProtec – od czystości do delikatności
    Innowacyjna funkcja GlasProtec to gwarancja
    bezpieczeństwa dla naczyń wrażliwych na
    różnice temperatur oraz wysokogatunkowego
    szkła. Teraz nawet najdelikatniejszą ceramikę
    będziesz mogła zmywać w zmywarce. Możesz być pewna,
    że nasze urządzenia zapewnią im należytą troskę. O właściwą
    twardość wody zadba funkcja AquaMix, a wymiennik
    ciepła zabezpieczy naczynia przed szokiem termicznym.
    kasienka219
    Poziom 10  
    Witam :)
    No i w końcu kupiłam zmywarkę SIEMENA SE 25M861EU Co prawda jeszcze jej nie mam w domku. Ale jak tylko dostanę, użyję to dam znać czy to był dobry wybór i co o niej sądzę. :D
    Narazie pozdrawiam :)
  • OptexOptex
    Zdzichu
    Poziom 32  
    Dzięki Alski1 troche jest teraz jaśniej. Jeszcze znalazłem coś takiego: HalfLoad
    zazwyczaj Bosch ma albo HalfLoad albo VarioSpeed co bardziej się przydaje?
    Drogie wersje mają obie funkcje.
    Coraz bliższy jestem podjęcia decyzji. Być może będzie to:
    SGI45N05EU
    -------------------------
    Cechy:

4 programy: Garnki 70, Auto 55-65, Eco 50, Skrócony 45
    Funkcja dodatkowa: VarioSpeed
    Auto 3in1
    5 temperatur
    AquaSensor III
    Technika naprzemiennego mycia
    Elektroniczna regeneracja
    Przepływowy ogrzewacz wody
    Wskaźnik czasu do końca programu
    Programowanie czasu startu: 1-19 h
    Wskaźnik braku soli na panelu
    Wskaźnik braku nabłyszczacza
    Kosze VarioPlus
    RackMatic - regulacja wysokości górnego kosza
    Składane półki w górnym koszu (3x)
    Składane półki w dolnym koszu (2x)
    Uchwyt do mycia długich noży
    Kosz na sztućce Duo
    Kosze srebrne z uchwytem do wyciągania
    AquaStop
    Elektroniczne zabezpieczenie przycisków przed zmianą
    EasyLock
    System samoczyszczących filtrów
    Wyposażenie dodatkowe:

SGZ1051 - Zestaw składający się z 4 elementów (głowica do mycia blach + dodatkowy, mały koszyk na sztućce + uchwyt do mycia butelek + uchwyty do mycia kubków).
    SGZ3003 - Kaseta do mycia srebrnych sztućców.
    SGZ 2014 - Kosz do mycia długich szklanek i kieliszków.

Zużycie w programie Eco 50:
    woda: 13 l
    energia: 1.05 kWh

Poziom hałasu: 49 db (re 1 pW)

Wymiary urządzenia: ( wys.x szer.x głęb. ) 810 - 870 X 598 X 570 mm

Eurolabel:

Efektywność energetyczna: A
    Skuteczność zmywania: A
    Skuteczność suszenia: A
    ----------------------------------------------------------
    lub podobny model:
    --------------------------------------------------------------
    SGI45N15EU
    ----------------------------------------------------------
    Cechy:

2 x 4 programy: Garnki 70, Auto 55-65, Eco 50, Skrócony 45
    Funkcja dodatkowa: HalfLoad
    Auto 3in1
    5 temperatur
    AquaSensor III
    Technika naprzemiennego mycia
    Elektroniczna regeneracja
    Przepływowy ogrzewacz wody
    Wskaźnik czasu do końca programu
    Programowanie czasu startu: 1-19 h
    Wskaźnik braku soli na panelu
    Wskaźnik braku nabłyszczacza
    Kosze VarioPlus
    RackMatic - regulacja wysokości górnego kosza
    Składane półki w górnym koszu (3x)
    Składane półki w dolnym koszu (2x)
    Uchwyt do mycia długich noży
    Kosz na sztućce Duo
    Kosze srebrne z uchwytem do wyciągania
    AquaStop
    Elektroniczne zabezpieczenie przycisków przed zmianą
    EasyLock
    System samoczyszczących filtrów
    Wyposażenie dodatkowe:

SGZ1051 - Zestaw składający się z 4 elementów (głowica do mycia blach + dodatkowy, mały koszyk na sztućce + uchwyt do mycia butelek + uchwyty do mycia kubków).
    SGZ3003 - Kaseta do mycia srebrnych sztućców.
    SGZ 2014 - Kosz do mycia długich szklanek i kieliszków.

Zużycie w programie Eco 50:
    woda: 13 l
    energia: 1.05 kWh

Poziom hałasu: 49 db (re 1 pW)

Wymiary urządzenia: ( wys.x szer.x głęb. ) 810 - 870 X 598 X 570 mm

Eurolabel:

Efektywność energetyczna: A
    Skuteczność zmywania: A
    Skuteczność suszenia: A
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Alski1
    Poziom 19  
    HalfLoad to połowa załadunku, czyli mycie w jednym koszu.
    Ja szukałbym jeszcze zmywarki z klasą A+.
    dranski
    Poziom 9  
    jw. jak by ktos wiedział czy taka zmywarka jest dobra to bym byl wdzieczny

z góry dzieki za odpowiedź

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "Początkujący Serwisanci".

Krater28
    Poziom 17  
    Witam
    Wydaje mi się że zamieszczanie tutaj opisów funkcji zmywarek jest przesadą. Nie lepiej zamieścić jakiś link do opisu funkcji i po kłopocie? Temat robi się przez to strasznie długaśny i dlatego pytania zaczynają się powtarzać (bo się niektórym nie chce czytać).
    Przed zakupem zmywarki czytałem ten temat w całości i mimo złej opinii kupiłem Amicę ZWA6628I. Jeszcze chodzi. Może kiedyś będę płakał ale narazie jestem zadowolony. Kupiłem ją na allegro (jest ich mało i trzeba czekać - więc możecie zobaczyć w aukcjach zakończonych). Cena jest atrakcyjna w stosunku do możliwości. Dlaczego ją kupiłem? - ano dlatego że nie znalazłem w internecie jakiś rzeczowych dowodów na psucie się tych zmywarek. Wszyscy mówią że się psują - tylko co się psuje się pytam??? Można sobie dokupić 5 lat gwarancji.
    Opis funkcji w linku: http://www.otomedia.pl/produkt/amica_zmywarka_zwa_6628_i.php lub http://www.eminet.pl/index.php?products=product&prod_id=230
    Wykres cen: http://www.skapiec.pl/wykrespopup.php?compid=94150
    Zaznaczam że kupiłem na allegro bo było najtaniej - linki są w celach informacyjnych.
    O wyborze detergentów (tabletki lub osobne środki myjące) też już pisałem - myślę że wybór co do tego jest oczywisty.
    Pozdrawiam.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Dam dowód na psucie się tych zmywarek. Co prawda tylko jeden, ale dość porządny:
    http://youtube.com/watch?v=P63GbGWTucM

A możecie mi przybliżyć markę TEKA?? Czy te zmywarki są dobre?
    Z góry dzięki za przybliżenie marki TEKA ;)
    Krater28
    Poziom 17  
    :arrow: Persil Color
    Widziałem to zanim kupiłem moją zmywarkę. Niestety nie przekonało mnie to. Powiem tak: każda zmywarka się psuje - tłumaczył mi to nawet tu ktoś zanim dokonałem wyboru. Kwestia z jaką częstotliwością się psuje. Ja wyszedłem z założenia że jest to najwyższy model producenta (za te pieniądze jest najgorszy model Boscha) i że powinien on być w miarę dobrze zrobiony. Tak jak pisałem wcześniej - pracuje na razie bez zastrzeżeń a czas resztę pokaże. Natomiast cieknąca uszczelka w tym filmie nie przekonała mnie do niczego. Bał bym się bardziej popsutych programatorów, pomp, czujników - niestety tego nie znalazłem w necie. Wpisz sobie choćby tutaj na elektrodzie zmywarkę Bosch - trochę znajdziesz o usterkach :) natomiast o zmywarkach Amiki nie bardzo (inne produkty owszem są - ale nie zmywarki). A na pewno nie przekonasz mnie do tego - że nikt nie kupuje Amiki więc nikt nie pisze o usterkach - bo na pewno się parę osób znalazło. Do niczego nie przekonuję - po prostu na zdrowy rozsądek i ograniczony budżet kupiłem Amicę.
    Pozdrawiam
    Persil Color
    Poziom 16  
    Nie no, rozumiem. Może Amica nie jest tragiczna, ale mnie nie przekonuje - nasza rodzina ma pecha co do tej marki i w 100% straciłem do niej zaufanie.
    Ale przyznasz, że częściej jednak klienci wybierają zmywarki Boscha niż Amiki i ja również kupiłbym BSH - chociażby za pierwsze miejsca w testach konsumenckich i ogólnie dobre opinie: te 2 kwestie składają się, według mnie, na dobry wizerunek marki.
    A to, że nie każdy chce przeznaczać duże sumy na sprzęt, który i tak się może zepsuć, rozumiem. Choć sam mam nieco inne poglądy na ten temat - może właśnie dlatego do dzisiaj nie mam zmywarki (bo też z kasą nie jest dobrze):P
    A ta Teka też mnie nie przekonuje - tak tylko z ciekawości pytałem ;)

Pozdrawiam :)
    redkaz
    Poziom 2  
    witam,

problem wiadomy czyli jaką zmywarkę wybrać. po przeczytaniu całego wątku wiadomo, że będzie to Bosch albo Siemens. kompletnie nie mam pojęcia, którą wybrać bo wszystkie mają system 3 w 1 a jak wiele osób pisało funkcja taka jest zbędna.
    rodzina jest 2-osobowa, sporo gotuję ale ciast nie piekę ;) zmywarka musi być 45 bo kuchnia malutka, z panelem odkrytym i pod zabudowę. jaki model radzilibyście zakupić? cena tak do 2500 pln-ów.

z góry dzięki za rady.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Ale czy to, że zmywarka ma jakąś funkcję (np. 3w1) stanowi jakiś problem? Nie używamy tejże funkcji i po sprawie ;)

Dodano po 20 [minuty]:

No dużego wyboru to tu nie ma :P
    Siemens SF54T553EU - ten model będzie chyba najlepszym rozwiązaniem - jest cichy, ma podstawowe i dodatkowe funkcje, klasę AAA... no i nieźle się prezentuje ;)
    Albo Boscha SRI45T35EU - w sumie to nie wiem, czy jest między tymi dwoma modelami jakakolwiek różnica...
    P.S. Podałem te modele, bo mają panel sterowany za pomocą przycisków. Mnie się w Boschach/Siemensach pokrętła nie podobają. No chyba, że Ty masz inne zdanie na ten temat... to napisz :)
    redkaz
    Poziom 2  
    zdecyduję się chyba na taką: SIEMENS SF 55 T 551, różni się niewiele a zawsze AAA a nie AAB.
    serwal
    Poziom 20  
    A czemu tylko BSH?
    Czemu nie AEG lub Elektorluxa?
    Adamch1
    Poziom 14  
    Witam mam pytanie a w zasadzie prośbę o wskazanie modelu Bosha jak najtańszego który posiadałby system namaczania kiedy sie nie myje żeby nie zaschło oraz funkcje 1/2 wsadu , zaznaczam ze musi być 60-tka
    z góry dzięki
    pozdrawiam Adam
    P.S i jeszcze żeby miał AAA
    jas07
    Poziom 12  
    Od 8 lat mam zmywarkę Siemens. Nigdy nie było z nią najmniejszych problemów. Zanim kupiłem, zasięgnąłem opinii w serwisach i studiach kuchennych. Także pytałem znajomych o opinie. Od sprzedawców nie można zwykle dowiedzieć się niczego. Polecają te sprzęty, na które mają najlepszy rabat w hurtowniach. Ostatnio ponownie kupiłem Siemensa do innego mieszkania.
    Electrolux/AEG niestety przeniósł produkcję zmywarek i pralek do Włoch. Skutki są tragiczne. Dowodem jest opisywany w u. tygodniu ostatnia akcja serwisowa. Zmywarki powodują pożary. Poza tym typowe są przecieki i tysiące innych problemów z którymi serwisy nie potrafią się uporać z komentarzem "ten typ tak ma"! Te zmywarki nic juz wpólnego z dawną jakością Electrolux/AEG. Na forach można poczytać opinie załamanych użytkowników.
    Ponadto wyroby włoskie są strasznie hałaśliwe. Przykładem są również wyroby Amici. Będąc u znajomych myślałem, że ich zmywarka uległa awarii. Siemensa praktycznie w ogóle nie słychać podczas pracy. To tylko delikatny szmer a nie odgłosy pracy traktora bez tłumika. Deklarowany przez producentów "włoszczyzny" hałas urządzenia jest duuużo większy w prawdziwej eksploatacji. Trudno tez porównać jakość niedomytych naczyń z perfekcyjną jakością mycia w Siemensie czy Bosch.
    Poza tym od kilku miesięcy zacząłem używać tabletek do zmywarek. Nie ma żadnej różnicy w jakości zmywania, tylko że używam tabletek produkowanych na rynek niemiecki.
    Można poeksperymentować z wyrobami innych firm. I zmywać ręcznie, gdyż zmywarka będzie zwiedzała serwisy. To spora oszczędność w eksploatacji zmywarki... Zdecydowanie lepiej kupić Boscha/Siemensa z mniejszą ilością zwykle i tak niepotrzebnych funkcji niż dobrze "wypasiony" kłopot na wiele lat.
    Czy zmywarka ma klasę AAA czy tylko AAB nie ma żadnego znaczenia, to ułamkowe oszczędności. W cenie urządzenia juz może to mieć dużo większe znaczenie. Polecam zwrócenie uwagi głównie na wytwarzany hałas i jakość mycia. Po zajrzeniu do wnętrza zwykle tez widać jakość materiałów i dokładność montażu. I to zwykle widać przy porównaniu wyrobów niemieckich a włoskich czy tureckich. Amice traktuję jako firmę włoską.
    Alski1
    Poziom 19  
    Jas07- mycie, używając tabletek nie oznacza źle umytych naczyń. Tyle, że one psują zmywarkę.

Serwal- bo BSH to wiodąca firma, z wyższej półki. Dlaczego mam kupować Amana'ę, jeśli mogę Maytag'a?
    jas07
    Poziom 12  
    Nie wiem skad info o psuciu zmywarek przez tabletki zespolone?!
    Problem niedomywania miałem niegdyś przy eksperymentalnym stosowaniu proszku Somat kupionego w Tesco. Po zmianie na Calgonit zjawisko ustało.
    Niemal wszyscy moi znajomi stosują tabletki do wielu lat i nigdy nie mieli problemów z usterkami sprzętu. Nie jest to jednak Amica czy inny Ariston. Nie wiec co maiłaoby się z powodu stosowania tabletek psuć.
    Na tym forum napisano juz niemal wszystko o zmywarkach.
    Nie ma przecież przymusu kupowania sprzętu tej czy innej f-my.
    Nie słyszłem dotąd o usterkach sprzętu Siemens/Bosch wsród znajomych za to o powaznych usterkach "włoszczyzny" dość często.
    Czy warto ponosić ryzyko, aby zaoszczędzić 10/20 % ceny. Zwłaszcza, że w necie róznice cen są jeszcze mniejsze...
    pawelsosniak
    Poziom 10  
    Witam, a co powiecie na temat zmywarki Ariston LL 40 EU ?? wiem ze nie za dobrze sie wypowiadacie o tej firmie, ale czy ona naprawde jest taka zła?? ewentualnie jaką inną zmywarkę do 1500 zł byście polecili?? a co na temat Whirpola powiecie?? niewiem co robic i co zakupić a chce dobry sprżet ale tylko 45 cm,nie szerszy:|
    Persil Color
    Poziom 16  
    @pawelsosniak
    Ona naprawdę jest taka zła ;)
    Whirlpool też jest zła:)
    A tak w ogóle, to po co kombinujesz?? Skoro wszyscy jednogłośnie polecają Boscha, to biorę go i tyle... Za 1500zł powinieneś już takiego kupić, a jak nie, to warto 100 zł dopłacić.
    Pozdrawiam ;)
    pawelsosniak
    Poziom 10  
    Persil Color napisał:

Ona naprawdę jest taka zła ;)
    Whirlpool też jest zła:)
    A tak w ogóle, to po co kombinujesz?? Skoro wszyscy jednogłośnie polecają Boscha, to biorę go i tyle... Za 1500zł powinieneś już takiego kupić, a jak nie, to warto 100 zł dopłacić.

No to dobra a teraz mi @Persil Color może doradź jak najlepszy model Bosha bo ja jestem całkiem zielony w tym temacie..dodam tylko że chodzi o 45cm szerokości i wolnostojącą. Wielkie dzięki za odpowiedź
    Adamch1
    Poziom 14  
    A co polecicie mnie z Bosha 60tka max do 1500zl wolnostojaca
    Alski1
    Poziom 19  
    jas07- używanie proszku, nabłyszczacza i soli w ODPOWIEDNICH ilościach daje zamierzone rezultaty, i jest ekonomiczniejsze. Tabletki mają to do siebie, że używanie ich zanieczyszcza wymieniacz jonowy. Jest to szkoda dla zmywarki, zresztą po roku widać słabszą jakość mycia. Sól w tabletce nie działa z wymieniaczem, zmiękcza tylko wodę. Zauważ, że w instrukcji zmywarek często jest napisane, cyt. " Używanie zespolonych środków czyszczących <<CleanDishes>> etc. może powodować szkody zmywarki, za które gwarancja nie odpowiada." Czemu to dowodzi? Ja nigdy nie używam tabletek, mimo, że na naszym rynku są dość popularne. Zresztą musiałbym kupować tabletki do poszczególnych naczyń, nie mając możliwości dawkowania. Jeżeli myję szkło delikatne/szklanki używam środka do mycia szkła w żelu. Do garnków/patelni/talerzy/naczyń do gotowania używam proszku do takowych rzeczy. Jeśli myję jeden kosz, zmniejszam dawkę środka o ok. połowę, natomiast w przypadku tabletki nie jest to możliwe. Do "SpeedCycle15min" nie użyję tabletki, bo nie zdąży się rozpuścić. Po co więc narażać się na naprawy, jak i drogie koszty tabletek, i długich programów, których czasem wcale nie trzeba używać.
    Rubik
    Poziom 15  
    No to ja sie wypowiem nie o zmywarkach które chciałbym mieć tylko o zmywarkach które mam albo mam do nich dostęp.
    Od pół roku mam AMICE ful wypas za mniej niż 1500zł i stwierdzam że jest rewelacyjna. Kolega GOSCU ma tez AMICĘ (qpowaliśmy razem) i też jest zadowolony. Szwagier od 2 miechów ma BOSCHA (nie pamiętam którego) i mu nie domywa. Mama ma od 2 lat BOSCHA małego i myje rewelacyjnie. Wszyscy używamy tych samych środków myjących z rossmana (nie reklamowanych!!!) i jest OK. Jasne że moja amica też czasem nie domyje, wiele zależy od ułożenia ale ten bosch szwagra to już faktycznie jakby pomyłka a kosztował 1800zł. Nie pisze żeby gloryfikować amicę ale głównie żeby wykazać że i mistrzom (bosch) zdarzają się wpadki. Pozdro RUBIK
    PS
    Jak bym miał wybrać to jeszcze raz bym wybrał AMICE.
    jas07
    Poziom 12  
    Nadal nie widzę żadnego uzasadnenia, aby nie stosować tabletek, zwłaszcza, że w instrukcji zmywarki są polecane. W mojej ostatnio kupionej zmywarce była nawet załączona tabletka Calgonitu 5in1 dla przetestowania. Nie sądze ,aby Siemens pozwolił na umieszczenie takiej próbki w fabrycznym opakowaniu zmywarki, gdyby mieli jakiekolwiek wątpliwości, co do ich wpływu na poprawne działanie urządzenia. Jest nawet specjalna opcja programu dla stosowania tabletek. Zarówno na tradycyjnych środkach jak i tabletkach efekty mycia w moich zmywarkach są takie same. Miałem niegdyś problem tylko z tradycyjnym, zapewne zleżałym Somatem, ale i tak nie była to tabletka. Może takie problemy występują w produktach ze sklepów "for 1 $" i we "włoszczyźnie", ale nie w przyzwoitych zmywarkach średniej klasy jak Siemens/Bosch.
    Ponadto wielu formowiczów uparło sie klasyfikować zmywarki tych firm do klasy wyższej. Zmywarki "hi-end" są zwykle dostępne tylko na zamówienie i sterczą na wystawkach supermarketów jak Bosch.
    Whirpoole czy Amici, czy inne Ardo i Aristony to sprzęt niskiej klasy popularnej. Kup a z rok, dwa wyrzuć na śmietnik.
    serwal
    Poziom 20  
    Odradzam wszystkim Aristona Idesit czy Ardo.
    Jak pisałem wczesniej mam ta maszyne w domu własciwie wypadało by ja sprezentować jakiemuś wrogowi - niech pocierpi.