Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki 2008.

Jachu VU 20 Wrz 2007 23:44 861448 965
  • #271 20 Wrz 2007 23:44
    jas07
    Poziom 12  

Zgadzam się z Tobą. Tak teraz cierpi moja siostra. Kilka usterek oraz "festiwal muzyki czarnego lądu" przy każdym uruchomieniu. Gdyby miała nogi, to juz wyszłaby na środek kuchni.Mimo moich rad chciała zaoszczędzić 273 zł. Taka była róznica w cenie pomiedzy jej Aristonem a analogicznym Boschem.

• SterControl
  • #272 21 Wrz 2007 10:33
    Adamch1
    Poziom 14  

Dzięki "Persli Color" faktycznie fajna ta zmywareczka nie wiem czemu jej wcześniej nie wypatrzyłem tylko mam pewien problem z jedna funkcja a mianowicie 1/2 wsadu bo na tej stronie co podałeś mi linka pisze ze ma a na innej że nie ma
    http://www.torres.pl/zmywarka-bosch-sgs-45n02eu-p-6409.html
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/bosch-sgs-45n02eu.bhtml
    czy ktoś wie coś na ten temat więcej bo nie wiem której stronie ufać a zależy mi na tym systemie
    pozdrawiam
    P.S jak jest z servisem Bosha w polsce bo doszły mnie słuchy ze trzeba do warszawy wysyłać a przecież 99%z was poleca i kupuje właśnie Bosha

• #273 21 Wrz 2007 19:24
    Alski1
    Poziom 19  

Jas- niech Twój diabeł będzie starszy... .
    Adamch1- Może i serwis Boscha jest drogi, ale rzadziej do niego jeździmy. Natomiast części do np. Amica'i są tanie, ale częściej potrzebne.

• #274 22 Wrz 2007 12:24
    emkaa
    Poziom 11  

Mam zmywarkę Amica dopiero do roku i zapewniam, że nie chodzi jak traktor a wręcz przeciwnie prawie jej nie słychać. Żałuję, że nie ma sygnału dźwiękowego na koniec mycia bo nie wiem kiedy kończy się zmywanie (wyświetlacz ma).
    Przyznaję, że jak czytam posty na temat amici to zastanawiam sie kiedy się moja zepsuje :P
    Jednak nie żałuję, że ją kupiłam bo jest cicha, oszczędna i bardzo dobrze domywa. A jak się zepsuje to trudno kupię nową, bo nie wyobrażam sobie juz bez zmywarki życia. Mam nadzieję że wytrzyma minimum 5 lat i wtedy będę zadowolona.
    A teraz moja prośba:
    proszę i zachęcam speców od chemi do założenia tematu o proszkach, płynach i tabletkach itp. Podzielcie się z nami swoimi opiniami co polecacie a co zdecydowanie odradzacie do używania w pralkach i zmywarkach. Dziękuję i pozdrawiam :D

• #275 22 Wrz 2007 12:57
    Persil Color
    Poziom 16  

Do prania w pralkach zdecydowanie odradzam większość polskich proszków ;) W naszym kraju najlepszy jest chyba Persil (choć daleko mu do tego z Niemiec), ale jakością dorówna mu nawet Doussy z Lidla, którego 600g kosztuje 1,79. Ja używam do białego niemieckie: Weisser Riese, Persila Megaperls lub Dasha compact, do kolorów Persil Megaperls Color, no a do czarnych i lekko zabrudzonych ekologicznego płynu z orzechów saponinowych Alma Win (Prawie zawsze stosuję koncentraty, gdyż są poręczne i mniej uciążliwe dla środowiska). Do płukania tkanin najbardziej lubię koncentraty Froscha - są produkowane z roślinnych tenzydów.
    Nie mam zmywarki, ale wydaje mi się, że produkty marki Claro powinny być niezłe (produkowane w Austrii, polecane przez Miele i w korzystnej cenie; proszek 3w1 tej marki był najlepszy w którymś z testów), choć nienajgorsze będą i Adritt czy W5 z Lidla (produkowane w Niemczech). ;) ;) ;)

• SterControl
  • #276 22 Wrz 2007 16:33
    Adamch1
    Poziom 14  

Alski1 napisał:
    Jas- niech Twój diabeł będzie starszy... .
    Adamch1- Może i serwis Boscha jest drogi, ale rzadziej do niego jeździmy. Natomiast części do np. Amica'i są tanie, ale częściej potrzebne.

bardziej mi chodzlo o mozliwosci oddania do servisu niz o to ze jest drogi bo i tak nastawilem sie na bosha tylko pytlaem z ciekawosci czy da sie np w kraku oddac do servisu czy trzeba wysylac do warszawy jak nie dalej

• #277 22 Wrz 2007 22:03
    amireczek
    Poziom 15  

Adamch1 napisał:
    Dzięki "Persli Color" faktycznie fajna ta zmywareczka nie wiem czemu jej wcześniej nie wypatrzyłem tylko mam pewien problem z jedna funkcja a mianowicie 1/2 wsadu bo na tej stronie co podałeś mi linka pisze ze ma a na innej że nie ma
    http://www.torres.pl/zmywarka-bosch-sgs-45n02eu-p-6409.html
    http://www.euro.com.pl/zmywarki/bosch-sgs-45n02eu.bhtml
    czy ktoś wie coś na ten temat więcej bo nie wiem której stronie ufać a zależy mi na tym systemie
    pozdrawiam
    P.S jak jest z servisem Bosha w polsce bo doszły mnie słuchy ze trzeba do warszawy wysyłać a przecież 99%z was poleca i kupuje właśnie Bosha

Witam
    Z tego co wiem to ta zmywareczka niestety nie ma 1/2 wsadu ale ma za to vario speed właśnie taką sobie kupiłem i w najbliższym czasie napiszę jak się sprawuje
    Pozdrawiam

• #278 23 Wrz 2007 19:32
    Arson40
    Poziom 9  

Mam pytanie. Przymierzam się do zakupu zmywarki firmy ARISTON. Co powiecie na temat tego sprzętu? Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

• #279 23 Wrz 2007 19:46
    eeban
    Specjalista AGD

chyba ,że dokupisz pełną gwarancję do 5 lat

• #280 24 Wrz 2007 07:09
    Persil Color
    Poziom 16  

@Arson40
    Możesz kupić Aristona, bo nikt Ci tego nie zabroni. Jednakże musisz wiedzieć, że to zmywarki cieszące sie chyba najmroczniejszymi opiniami na tym forum. Poczytaj trochę temat, a poznasz nasze stanowiska w tej sprawie.
    Pozdrawiam :)

• #281 24 Wrz 2007 11:57
    serwal
    Poziom 20  

Arson40 napisał:
    Mam pytanie. Przymierzam się do zakupu zmywarki firmy ARISTON. Co powiecie na temat tego sprzętu? Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

Chcesz to kupuj, z tym ze na poprzedniej stronie pisałem o swych problemach ze zmywarką tej firmy. Wystarczy poczytać troche poprzeednich postów na forum.
    Ja odradzxam "włoszczyzne", sprawdz posty Ravona Lavera, On cytował wyniki badań niezawodności sprzętu AGD w podzialen na marki.

emkaa napisał:

proszę i zachęcam speców od chemi do założenia tematu o proszkach, płynach i tabletkach itp. Podzielcie się z nami swoimi opiniami co polecacie a co zdecydowanie odradzacie do używania w pralkach i zmywarkach. Dziękuję i pozdrawiam :D

Moderator obiecał że bądzie kasował wpisy odbiegajace od tematu watku.
    Chcesz coś na temat środków do zmywania? Poczytaj moje i innych kolegów posty na tym forum.
    Tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic107940.html znajdziesz troche nqa ten temat, jak i moja opinie na temat zachwalanych tabletek Claro w stosunku do włąsciwości i ceny (strasznie drogo w stosunku do radzenia sobie z zabrudzeniami, za 5% skuteczności trzeba zapłacić tyle co za 2,5 tabletki no name). Proponuje odswierzyć i pociągnąć ten watek.

• #282 24 Wrz 2007 20:49
    czarny13
    Poziom 2  

Czesc, zmywarka 45 cm do zabudowy, zintegrowany panel, cicha, na ta chwile 2 osoby, do 2000 pln. Co Wy na to, jakies podpowiedzi? Bede wdzieczny, pozdrawiam.

• #283 24 Wrz 2007 21:29
    jas07
    Poziom 12  

Siemens ewentualnie Bosch. Wejdź na Ceneo.pl lub inną porównywarkę cen. Nie zwracaj uwagi na ilość programów czy inne bajery, (czytaj chwyty marketingowe). Po 8 letniej ekspolatacji okazuje się, ze używa się głównie 2 programów (2 temperatur) EKO i 65*.Raz, czy dwa użyłem programu delikatego do szkła.Najważniejsza jest hałaśliwość urzadzenia. Moim zdaniem lepsze są zmywarki z integrowane, tj z zakrytym, panelem. Unikaj "włoszczyzny", do nich od niedawna zalicza się niestety Electrolux/AEG...Zakończyli produkcję w Niemczech i przenieśli do Włoch.
    Zakupiłem zmywarki Siemens SF 64660 (8lat temu) i SF64M350 zupełnie niedawno. Sa już nowsze modele. Nie wiem, czy te modele są jeszcze dostępne. Zmywarki koncernu Siemens/Bosch są naprawdę bezkonkurncyjne. Miele jest na poziomie Siemensa a dwa razy droższe.Niemniej kupuj jak najcichsze!

• #284 24 Wrz 2007 22:04
    Persil Color
    Poziom 16  

@Serwal
    Od razu za ten post przepraszam, bo nie do końca jest na temat. Ale jednego się doczepię: dlaczego, Serwal, tak krytykujesz produkty Claro? Przecież pod każdym względem wypadały one lepiej niż inne środki, a po przeglądzie półek w hipermarkecie, doszedłem do wniosku, że Claro są tańsze niż np. Calgonit czy Somat. Ponieważ też mam wątpliwości co do skuteczności tabletek, wspomnę tu proszek Claro 3w1. Nie wmówicie mi już, że jest drogi, bo 3kg na 75 zmywań kosztuje zaledwie 30zł! A w teście otrzymał 1. miejsce ze 100-procentową jakością zmywania. Wydaje mi się, że ten proszek jest przynajmniej godny wypróbowania.
    Pozdrawiam ;)

• #285 24 Wrz 2007 22:29
    jas07
    Poziom 12  

Może admin się trochę wkurzy, ale w mojej zmywarce uzywam tabletek Calgonitu 5in1, ale produkowanych na rynek niemiecki. We wspomnianym teście porównywano jedynie środki dostępne w polskich oficjalnych sieciach handlowych, czyli "badziewie" na rynki wschodniej Europy. Przedstawiciele tych producentów bez zażenowania mówią, że te środki są gorsze niż te na rynek niemiecki, "gdyż polscy konsumenci mają mniejsze wymagania"!!! Od kilku miesięcy zaopatruję się w produkty na rynek niemiecki.
    Początkowo kupowałem na Allegro, teraz kupuje bezpośrednio u prywatnych importerów. Według ich opinii w tej chwili najlepsze środki produkuje firma AKUTA, niemniej mam jeszcze zapas Calgonitu, toteż nie wypróbowałem jakości tych środków.

• #286 25 Wrz 2007 15:29
    serwal
    Poziom 20  

W cytowanym wątku napisałem wyrąznie dlaczego. Nie bardzo chce ciagnać ten tamt na tym wątku, ale wole kupić marke własną marketu za 0,32 zł/szt i mieć 92% skuteczność niż markowe tablety za 0,78 zł/szt i mieć 97%. To juz skoro poruszamy problem cen. W linku powyżej wymieniłem jeden z powodów.

• #287 25 Wrz 2007 19:44
    jaro-67
    Poziom 10  

Witam, zamierzam kupić zmywarkę, nawet upatrzyłem sobie model i firmę to jest AEG Elektrolux model favorit control Vi w cenie 1750 złotych. Będąc w sklepie zaproponowano mi w tej samej cenie zmywarkę Smeg STA6145.z systemem orbitalnym. Proszę o sugestie na temat tych produktów, jestem laikiem jeśli chodzi o zmywarki i jest to pierwsza zmywarka którą kupię.Z góry dziękuję za uwagi i zainteresowanie tym tematem.

• #288 25 Wrz 2007 20:59
    kevingd
    Poziom 10  

Witam ja mam AEG i jestem bardzo zadowolony kupilem miesiac temu sugerujac sie radami z forum i uważam ten zakup za dobry.

• #289 25 Wrz 2007 22:15
    cottonex
    Poziom 10  

Witam
    A ja właśnie wybrałem Whirpool-a 6936
    Sprawdzają w sklepie internetowym czy są dostępne - bo korzystając ze spisanych tu wątków jest dobra relacja jakości i ceny , a na dodatek produkcja Germany
    Chyba że ktoś mnie odwiedzie od tego pomysły (liczna rodzina, więc duża zmywarka)
    Myślałem jeszcze o Candy (chi.pl) na 15 kompletów ale nikt się nie wypowiadał

Pozdrawiam

• #290 26 Wrz 2007 12:05
    festerek83
    Poziom 1  

Witam
    mam zamiar robić remont w kuchni oraz zakupić zmywarke. Czy mógłby kto polecić firme lub nawet model. Chodzi mi o zmywarke o wymiarach 85 x 45 x 60 cm. Czytałem, że większość poleca firmę Siemens oraz Bosch. A czy jakiś konkretny model jest godny polecenia?

• #291 27 Wrz 2007 19:18
    pawelsosniak
    Poziom 10  

Czy zmywarka Bosch SRS 45T62 EU.. Polecił mi ją @Persil Color ale co wy o niej sądzicie?? czy jest godna mojej uwagi?? w sklepie kosztuje 1700 zł z małym hakiem ;) z góry dzięki za odpowiedzi.

• #292 27 Wrz 2007 21:11
    OlaHela5
    Poziom 1  

Chciałabym dowiedziedzieć się czegoś o zmywarkach AMICA ZIA 6626 jest w przysępnej cenie, od Boscha tej samej klasy tańsza ok 500 zł

Dorota

• #293 27 Wrz 2007 22:45
    jas07
    Poziom 12  

Amicę jak i inną "włoszczyznę" zdecydowanie odpuściłbym. Jeśli chcesz mieć dobry sprzęt, daruj sobie "wynalazki". Te 200-300 zł zapewni Ci spokój na -naście lat. Jeśli chcesz zwiedzać ze sprzętem serwisy, kup Amicę czy innego Whirpoola. Przetestowałem przez wiele lat Siemensa, jest bez zarzutu. Możesz kupić tańszego Boscha lub duuuużo droższego Miele. Moja rodzina i znajomi testowali w tym czasie"włoszczyznę", z fatalnymi skutkami. Ubogi w programy i temperatury Bosch będzie o niebo lepszy od najlepiej "wypasionego włocha". Nie kupuj Electroluxa/AEG, ostatnio produkowane są u Zanusssiego we Włoszech!!!
    Nie jestem wrogiem produkcji włoskiej. Przetestowałem okapy włoskie. Sa naprawdę godne polecenia. Np. Falmec czy Faber uchodzą za firmy nowoczesne i niezawodne.

• #294 28 Wrz 2007 11:28
    adam998
    Poziom 25  

OlaHela5 napisał:
    Chciałabym dowiedziedzieć się czegoś o zmywarkach AMICA ZIA 6626 jest w przysępnej cenie, od Boscha tej samej klasy tańsza ok 500 zł

Dorota

witam posiadam zmywarke Amica ZWA 6628 i jestem bardzo zadowolony cicha i bardzo dobrze domywa poprostu wszystko :D:D:D

Dodano po 12 [minuty]:

pawelsosniak napisał:
    Czy zmywarka Bosch SRS 45T62 EU.. Polecił mi ją @Persil Color ale co wy o niej sądzicie?? czy jest godna mojej uwagi?? w sklepie kosztuje 1700 zł z małym hakiem ;) z góry dzięki za odpowiedzi.

jesli chcesz koniecznie Boscha to obejrzyj ta

http://www.agito.pl/product/41719?bid=40#tabDescription

• #295 28 Wrz 2007 22:50
    helmut1970
    Poziom 10  

Witam wszystkich, zamierzam zakupic zmywarke firmy Mastercook co sadzicie o tym producencie (i produkcie)?. Pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi

• #296 30 Wrz 2007 09:10
    JLeszek
    Poziom 13  

Czytając na forum opinie ,że Siemens i Bosch to niemieckie marki niestety tylko marki.Ponieważ wyprodukowany sprzęt ma niewiele do czynienia z Made in Germany.
    Wszystkie komponenty są produkowane przeważnie w krajach europy wschodniej(też u nas w Polsce) i po całym świecie.
    Podobnie jest ze sprzętem AEG/Elektrolux mnóstwo rzeczy -podzespołów i gotowych produktów nie są produkowane we włoszech ,ale między innymi w polsce (np: w okolicach Wrocławia).
    Jakość urządzeń produkowanych kilka lat temu nie ma nic wspólnego z jakością urządzeń produkowanych dziś .
    Ja posiadam od roku zmywarkę Elektrolux ESL6164 i narazie działa ;-).
    Czas pokaże czy posłuży mi dłuższy czas.

• #297 03 Paź 2007 19:30
    borowa67
    Poziom 11  

Witam. Posiadam zmywarke BOSCHA od 1,5 roku. jest wykorzystywana codziennie. Działa bez zarzutu, dobrze myje i suszy. Środki myjące z LIDL-a. Cytuje serwisanta" ...pralki i zmywarki(Bosch,Siemens) produkowane w Łodzi są obecnie mniej zawodne niz niemieckie, bo sa robione na nowszej linii technologisznej..."

• #298 03 Paź 2007 22:53
    Rubik
    Poziom 15  

W Łodzi są robione 60-tki, natomiast 45-tki są przyjezdne (nie polskie). Pozdro RUBIK
    PS
    Oczywiście bosche i siemensy.

• #299 03 Paź 2007 23:57
    Jurek2805
    Poziom 20  

Rubik napisał:
    W Łodzi są robione 60-tki, natomiast 45-tki są przyjezdne (nie polskie). Pozdro RUBIK
    PS
    Oczywiście bosche i siemensy.

Dokładnie. "Krzyżackie" są 45 -tki.

• #300 05 Paź 2007 21:35
    czarny13
    Poziom 2  

witam, no kupie tego Boscha :) Ale mam pewne watpliwosci, na stronie Boscha sa dostepne 3 modele 45-tek z wpelni zintegrowanym panelem. Jak sadzicie, wybierac wsrod tych trzech, czy patrzec tez na inne dostepne w sieci modele - rozumiem, ze starsze ? Dajcie znac, bo w nastepnym tygodniu chce dokonac zakupu.