Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki 2008.

Jachu VU 19 Paź 2007 01:08 855691 965
  • #331 19 Paź 2007 01:08
    andreas500
    Poziom 12  

Kupiłem zmywarkę Indesit 4 lata temu. Po roku zalała mieszkanie przepaliła silnik i po zawodach. Stoi do dziś w piwnicy bo wymiana silnika 800zł.
    Kupiłem Bosha i zmywa już 3 lata Polecam dla biednych troszkę droższa ale jak miło.

• #333 23 Paź 2007 12:31
    djsuszi
    Poziom 2  

Witam,
    może mi ktoś doradzić z kupnem zmywarki ?
    wymagania: 45cm, panel z przodu no i Bosch lub Siemens :)

w zasadzie chyba są to takie same urządzenia tylko pod marką Bosch'a lub Siemens'a:

http://s-studio.com.pl/p1430_Zmywarka__Bosch_SRI_53E05EU.html
    http://s-studio.com.pl/p1540_Zmywarka__Siemens_SF_55E530_EU_.html

http://s-studio.com.pl/p1431_Zmywarka__Bosch_SRI_45M15_EU_.html
    http://s-studio.com.pl/p2903_Zmywarka_Siemens_SF_55M551EU.html

http://s-studio.com.pl/p1432_Zmywarka__Bosch_SRI_45T35EU_.html
    http://s-studio.com.pl/p1562_Zmywarka__Siemens_SF54T553EU_.html

czy warto dokładać kolejne stówki na coraz to większy wyświetlacz i dodatkowe funkcje ??

Jak każdemu chyba zależy mi na długowieczności i taniej eksploatacji dla 2+1 osób

• #334 23 Paź 2007 13:51
    Radoslaw1973
    Poziom 10  

O właśnie też liczę na jakąś podpowiedź w temacie Siemensa lub Boscha, powoli musże decydować się na zakup...

• #335 23 Paź 2007 15:06
    michcio
    Poziom 33  

@Radosław1973 - podaj jakie masz wymagania co do zmywarki, ile osób itd.

Ja w najbliższym czasie kupuję KONIECZNIE zmywarkę, bo temat wrócił jak bumerang. Myślę nad BOSCH SGS56M32EU. Co Wy o niej myślcie? Jest HalfLoad, bardzo cicha, inne dodatki (raczej dla mnie potrzebne). Dobry wybór? Cena około 1700 zł.

• #337 24 Paź 2007 11:57
    Radoslaw1973
    Poziom 10  

Na pewno muszę kupić zmywarkę 45, większa po prostu mi nie wejdzie do kuchni. W tej chwili moja rodzina to 2+1. Co do wymagań...przede wszystkim klasa A, cicha, i niezawodna :) o jakiś innych wymaganiach trudno mi pisać bo nigdy jeszcze zmywarki nie miałem....

• #338 25 Paź 2007 22:15
    andreas500
    Poziom 12  

Powiem tak bosch i simens to ta sama taśma jednego dnia robią ze znaczkiem bosch a drugiego ze znaczkiem simens .
    Wybór należy do was
    Bosch zapewnia lepsze parametry tych samych podzespołów i to wszystko.
    Ale jest przez to droższy .
    Patrz na gwarancje , która lepsza.

• #339 27 Paź 2007 16:50
    miffy
    Poziom 10  

Pozwolę sobie dołączyć się do dyskusji ;)
    Także przymierzam się do zakupu zmywarki do zabudowy a nie mam na ten temat zielonego pojęcia. Tzn, po lekturze tego wątku jest trochę lepiej.
    Ale wciąż nie wiem, jakie programy będą dla mnie przydatne, nie wiem, czego od zmywarki ja jako ja mam oczekiwać. Bo na ten czas po prostu mam dość zlewu pełnego brudnych naczyń :/
    Może podpowiecie coś i mi?

Myślałam o 45 ale doszłam do wniosku, że skoro mam miejsce na 60 to lepiej będzie kupić taką.
    Chce wydać do 2000zł
    Rodzina 3 os.
    Woda twarda
    Zmywarka powinna domywać naczynia przede wszystkim i ma być niezawodna, w miarę ekonomiczna i nie zbyt hałaśliwa.

Czy w tej cenie dostanę coś lepszego niż Bosch SGV 43M03EU, która kosztuje ok 1790zł?

• #340 28 Paź 2007 21:13
    agdeldom
    Poziom 10  

miffy napisał:
    Ale wciąż nie wiem, jakie programy będą dla mnie przydatne, nie wiem, czego od zmywarki ja jako ja mam oczekiwać

Myślę,że większość użytkowników zmywarek i tak używa programu standartowego,i ewentualnie czasami szybkiego jak mają mało do umycia.

• #341 28 Paź 2007 23:20
    polkos
    Poziom 17  

[quote="agdeldom"]

miffy napisał:
    Ale wciąż nie wiem, jakie programy będą dla mnie przydatne, nie wiem, czego od zmywarki ja jako ja mam oczekiwać

-Jeżeli chcesz wyparzać garnki to będzie potrzebny program 70 stopni.
    -Program szybki - do naczyń lekko przybrudzonych
    -połowa załadunku( gdy nie używasz wielu naczyń) na pewno się przyda, chociaż ta funkcja przydatniejsza jest raczej w zmywarkach o szerokości 60cm, niż 45cm.
    - opóźnienie startu , szczególnie przydatne gdy masz taryfę nocną na prąd (nie musisz czekać do 22 by włączyć zmywarkę a ustawiasz , np. o osiemnastej start za cztery godziny i zmywarka sama rozpocznie zmywanie o 22.

• #342 29 Paź 2007 00:32
    jas07
    Poziom 12  

Z długoletniej eksploatacji zmywarki wynika, że wystarczające są tylko 2 temperatury. Mam zmywarke Siemens. Są do wyboru 3 temperatury/programy:
    -zasadniczy 65 stopni
    -ekonomiczny 50 stopni
    -szybki/szkło 35 stopni
    jest jeszcze "zmywanie wstępne" zimna wodą, polecane przy pozostawieniu niepełnego wsadu zmywarki na dłuzszy czas.
    Na początku porównałem parokrotnie "65" i "50". Nie było żadnej róznicy w jakosci zmywania. "50" jest krótszy i pobiera mniej wody i energii, toteż używam teraz tylko tego programu. Parę razy zdazyło się uży programu do szkła (35 stopni). Jest to niezbędne przy myciu naczyń kryształowych! Wyższe temperatury niestety mogą nieodwracalnie zmatowic kryształowe szkło.
    Postęp technologiczny w produkcji detergentów do zmywarek praktycznie eliminuje koniecznośc stosowania temperatur powyżej 50 stopni.
    Teraz ładuję garnki wraz z talerzami i szkłem. Relatywnie niska temperatura (50 stopni), nie powoduje matowienia szkła, a nawet z lekka przypalone garnki lśnią czystoscią bez względu na ich uprzednią zawartośc! Nie ma żadnego sensu stosowania temperatur powyżej 50 (65 i 70 stopni)! "Jakieśtam teorie", czyli tzw. "wyparzanie garnków" nie ma żadnych racjonalnych podstaw. Może miec to znaczenie w myciu zakopconych kuchenką gazową spodów garnków, ale gaz w kuchni to kompletny anachroizm, tak jak kuchnie węglowe. Wydawac się może, że producenci zmywarek stanęli przed kresem mozliwosci tej technologii i usiłują przyciągnąc klientów jakimiś nowymi programami i temperturami pracy...
    Opóźnienie startu oferują chyba juz wszystkie firmy, w każdym modelu, tylko też nie wiem po co...Zwykle i tak włącza się zmywarkę, po załadowaniu, na noc!
    Jeśli też jest taka możliwośc zabudowania, to kupujcie 60-tki a nie 45 cm. Niestety, dałem się zwieśc sugestiom studia mebli kuchennych i zabudowałem "45". W czasie swiąt i przy "grubszych imprezach" trochę zostaje "na drugi rzut".:cry:
    Z kolei mój sasiad przepłacił za "half load". Oszczędnośc proszku jest żadna, energii równeż, natomiast oszczędnośc zuzycia wody jest niezauważalna w praktyce. Także te oszczędności może mają odbicie w testach fabrycznych, ale żadnych dla uzytkownika.
    Zmywarka powinna byc jak najcichsza(!!!) i i miec te najwyżej 3 temperatury czy programy. Plus przepływowy ogrzewacz wody i szuszenie kondensacyjne. Z tego i tak będziecie wykorzystywac w 99% jedną temeraturę (czy program). Zdecydowanie najbardziej opłaca się niezawodnośc urządzenia.:D
    I u z całą odpowiedzialnością polecam Siemensa/Boscha, bo Miele jest za drogie i nie oferuje lepszej jakości wyrobu, jak też samego zmywania.

• #343 29 Paź 2007 15:04
    michcio
    Poziom 33  

Tak, to wszystko prawda, ale na przykład opóźnienie startu to funkcja bardzo przydatna. Taryfa nocna w naliczaniu energii zaczyna się dopiero o 22:00. Nie każdemu chce się włączać ją o tej porze. Niektórzy chodzą spać także wcześniej, lub wolą poświęcić wieczór na jakoś ciekawy film w TV itp...... Przydaje się też, jeśli ktoś wieczorem wychodzi.

Gaz w kuchni jest przecież na porządku dziennym, od kiedy to jest inaczej? Myślisz, że każdy ma płyty elektryczne? Takie tanie to one w utrzymaniu nie są. Trochę tańsze w eksploatacji są indukcyjne, ale nie każde naczynie na niej działa, a 5000zł to nie mały wydatek, w porównaniu z tym ok. 1000zł na gazową.
    Z resztą od gazu garnki się nie kopcą, co innego na kuchni węglowej.

• #344 29 Paź 2007 16:52
    jas07
    Poziom 12  

Nie wiem skąd wziąłeś takie ceny płyt indukcyjnych. Ceny zaczynają się od 1800 zł. Kupiłem płytę indukcyjną , bardzo z resztą dobrej firmy, za 2100zł zupełnie niedawno. Nie wiem czy nawet Miele ma tak drogie płyty indukcyjne. Wiekszośc tych urządzeń mozna kupic za sumę od 2-3tys. zł.:DProblemy z naczyniami do nich to też kolejny mit. Co do spalania gazu w kuchni to mam opinię ugruntowaną. Niegdyś gdy miałem kuchnię gazową , czarny osad na dnach garnków mówił sam za siebie, plus awarie okapu. Gaz co najwyżej powinien zasilac piece c.o. i zdecydowanie nie powinno byc go w kuchni.:!:
    Wypowiadałem sie tylko na temat, które funkcje uważam za uzyteczne. Funkcja opóźnionego startu jest teraz niemal w każdym modelu zmywarki. Nie zdazyło mi się jeszcze z tego korzystac.

• #345 29 Paź 2007 17:06
    Alski1
    Poziom 19  

Cytat:
    plus awarie okapu

Nie rozumiem, okap tylko przy k. gazowej? Przecież w głównej mierze jest on do odsysania pary, tłuszczów itd..
    Funkcja opóźnionego startu wg mnie jest potrzebna, jeśli chce się korzystać z taryfy nocnej. Ja na przykład używam wszystkich dostępnych programów, w zależności, co myję. Mycie wszystkiego razem na ekonomicznym programie nie daje dobrych efektów mycia.

• #346 29 Paź 2007 17:41
    jas07
    Poziom 12  

Napisałem o awariach okapu przy korzystaniu z gazu.
    Niemniej przy korzystaniu z "indukcji" okap praktycznie odprowadza tylko parę wodną. Jesli komuś dana funkcja jest do czegoś potrzebna, może jej używac. Uważam, że nie ma żadnej róznicy pomiedzy programem Eco"50" a "65" dla jakości mycia (ba, sprawdzałem to kilkakrotnie), niemniej akceptacja tego pogladu nie jest w sumie obowiazkowa. :D Za użyteczny uważam jeszcze "szybki program" (do szkła - 40 stopni) i...to wszystko!

• #347 29 Paź 2007 17:54
    serwal
    Poziom 20  

jas07 napisał:

Postęp technologiczny w produkcji detergentów do zmywarek praktycznie eliminuje koniecznośc stosowania temperatur powyżej 50 stopni.
    Teraz ładuję garnki wraz z talerzami i szkłem. Relatywnie niska temperatura (50 stopni), nie powoduje matowienia szkła, a nawet z lekka przypalone garnki lśnią czystoscią bez względu na ich uprzednią zawartośc! Nie ma żadnego sensu stosowania temperatur powyżej 50 (65 i 70 stopni)! "Jakieśtam teorie", czyli tzw. "wyparzanie garnków" nie ma żadnych racjonalnych podstaw.

1. Szkła krzyształowego (ołowianego) nie należ a nawet nie wolno myć w zmywarkach i to nie tylko z powodu temperatury co z uwagi na detergenty.
    2. Mycie w zmywarkach szkła zwykłego (sodowego) powoduje powolne wymywanie krzemionki i osłabianie struktury. Ale jest to proces tak powolny że prędzej naczynie ulegnie rozbiciu podczas codziennego użytkowania niż z powodu mycia w zmywarce. I w tym przypadku głównymi winowajcami są detergenty, temp tylko nieznacznie przyspiesza proces.
    3. Wszytko zależy jak bardzo przypalone były garnki, prawdziwych przypaleń, takich z początkami zwęgleń nie usuniesz w temp 50 C z cała pewnością nie z metalu i nie środkami do użytku domowego.
    4. Co do ostatniego na temat wyparzania to znów jesteś w wielkim błędzie. Wyparzanie a raczej mycie w temp 70 prowadzi sie celem usunięcia drobnoustrojów które rozwijają sie na resztkach pożywienia. Niestety temperatura w okolicach 50 C nie zabija wszystkich bakterii czy grzybów nie mówiąc o ich przetrwalnikach. Co prawda detergenty posiadają utleniacze niszczące drobnoustroje ale z powodu składu kąpieli myjącej nie potrafią poradzić sobie ze wszystkimi.
    Wyparzanie stosuje sie OBOWIĄZKOWO w zakładach zbiorowego żywienia i przetwórstwie spożywczym. Jest wskazana a nawet obowiązkowe w rodzinach w których są noworodki czy niemowlęta (gotowanie smoczków czy przemywanie butelek wrzatkiem)
    Sprawdź proszę, zanim zaczniesz obalać "jakieś tam teorie" które są zalecane a nawet nakazywane przez SANEPID czy Zakład Higieny na podstawie bardzo RACJONALNYCH badań i statystyk. W warunkach domowych mycie w 70 nie jest konieczne ale wskazane.

• #348 29 Paź 2007 18:48
    Alski1
    Poziom 19  

Serwal, podpisuję się pod tym rękami i nogami. Jedno pytanie: czy detergenty przeznaczone do mycia szkła ołowianego też je niszczą? Wszelkie szklane, czy ceramiczne rzeczy myję na programie 'CHINA'. Co Ty o tym sądzisz?

• #349 29 Paź 2007 20:57
    Persil Color
    Poziom 16  

@polkos
    Na początku napiszę, że bynajmniej nie jestem żadnym handlowcem. Ale na 100% będę popierać pralki i odkurzacze marki Miele - jeśli powiesz, że pralki Candy czy Amica dorównują sprzętowi Miele, chyba niestety w duszy wyśmieję Twoją opinię. Rozumiem, ogólnie Bosch nie należy do sprzętu niezawodnego, ale w dziedzinie zmywarek jest chyba najlepszy na rynku. Rozważ, ile użytkowników tego forum zakupiło zmywarki Boscha - czy którykolwiek narzeka? A ile osób krytykowało sprzęt typu Indesit, Ariston...? Czysta statystyka - na niej wzoruję się, aby w końcu stwierdzić, czy urządzenia danej firmy są dobre czy kiepskie.
    Wracając do pralek (trochę odjeżdżam od tematu zmywarek, ale czuję, że muszę) - w mojej rodzinie 2 osoby kupiły pralkę Amiki i obydwie te osoby były bardzo zawiedzione (żeby gorzej nie powiedzieć)... Można powiedzieć "pech". Ale słyszałem już więcej złych opinii o Amice, a więc czy można uznać tę markę za godną zaufania? Amica = Miele: żart roku :).
    A firmę Miele cenię nie tylko ze względu na niski poziom awaryjności. To solidne wykonanie w każdym calu - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz urządzenia. Nie ma miejsca na porównywanie blach użytych w Miele i Candy.
    Pozdrawiam ;)

• #350 30 Paź 2007 07:42
    miffy
    Poziom 10  

Nocna taryfa na prąd? :| Pierwsze słyszę ;) Czy to jakiś standard a ja nic o tym nie wiem?

• #351 30 Paź 2007 10:38
    michcio
    Poziom 33  

Ogólnie używa się jednej taryfy, gdzie przez całą dobę stawka za prąd jest taka sama. Zapewne masz licznik z jedną taryfą (jedno liczydło).

Naliczanie z taryfą nocną polega na tym, że licznik ma dwa liczydła, a obok licznika jest zamontowany zegar, który zmienia taryfę w zależności od pory (zaplombowany - nie zmienisz :) ).

W takim układzie energia w nocy (jedna taryfa) jest tańsza, ale w dzień za to droższa niż przy naliczaniu jednotaryfowym. Opłaca się to, jeśli na przykład zużywamy dużo prądu w nocy. Natomiast jeśli prowadzimy aktywne życie w dzień, to tylko więcej zapłacimy i nic poza tym.

Niektórym się to opłaca (jeśli ktoś zużywa dużo prądu w nocy).

Takie naliczanie dwutaryfowe to nie standard, montowane jest na życzenie klienta.

• #352 30 Paź 2007 11:49
    miffy
    Poziom 10  

Dzięki za wyjaśnienie :) Wrócę jeszcze do mojego pierwotnego pytania, które się zawieruszyło ;)
    Czy w kwocie do 2000zł dostanę coś lepszego niż Bosch SGV 43M03EU, która kosztuje ok 1790zł?

• #353 30 Paź 2007 23:14
    serwal
    Poziom 20  

Alski1 napisał:
    Serwal, podpisuję się pod tym rękami i nogami. Jedno pytanie: czy detergenty przeznaczone do mycia szkła ołowianego też je niszczą? Wszelkie szklane, czy ceramiczne rzeczy myję na programie 'CHINA'. Co Ty o tym sądzisz?

I znów moderator pogoni za oftopik.
    Nie widziałem detergentów do mycia szkła ołowiowego w zmywarkach, co nie znaczy że ich niema. Ręcznie takie szkło moza myć dowolnym płynem do mycia naczyń.
    Kiedyś umyłem w zmywarce porcelanowy talerzyk tak dokładnie że z czerwonego zrobił sie bardzo jasno różowy ale zastosowałem detergent profesjonalny, do mycia w zmywarkach gastronomicznych.
    Szkło czy naczynia stołowe codziennego użytku myje na standartowym programie i oprócz znikniecia metalizowanych wzorów na szklankach wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Jeśli naczynia o których piszesz są delikatne a domywają sie na tym programie powiem: bardzo dobry wybór.

• #354 31 Paź 2007 22:03
    MartaK
    Poziom 9  

Mimo, że nie brałam udziału w dyskusji, to skrzętnie przeczytałam wszystkie opinie, ponieważ jestem w trakcie zakupu zmywarki. Stara Ardo służyła mi....15 lat z żadka szwankując. Teściowie mają Boscha. Jest cicha, świetnie i szybko myje, prosta w obsłudze. Opinie przekonały mnie do kupna Boscha. Wielkie dzięki.:D

• #355 05 Lis 2007 11:21
    piatus
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczow,
    rownez mam zamiar kupic zmywarke do zabudowy. na poczatku miala to byc 45cm ale po przeczytaniu wszystkich postow bedzie to 60cm, boscha lub siemensa.

zastanawia mnie jednak funkcjonalnosc w pelni zintegrowanego panela. wszystkie diody i wyswietlacze (np. czas do konca programu) ukryte beda pod blatem czyli nie beda widoczne.
    jezeli sie myle to prosze o sprostowanie.

jak ktos ma zmywarke z takim panelem to prosze podzielic sie wrazeniami z jej uzytkowania.
    jakie sa dla was plusy i minusy panelu zintegrowanego i zwyklego ?

dzieki za odpowiedzi

• #356 05 Lis 2007 11:33
    MartaK
    Poziom 9  

Gdy panel jest schowany, łatwiej utrzymać zmywarkę w czystości. A tak naprawdę to bardzo krótko w codziennym życiu obserwujesz jak długo trwają cząstkowe programy. Naczynia są albo umyte albo nie. A Bosch to dobry wybór. Pozdrawiam:D

• #357 05 Lis 2007 12:17
    miffy
    Poziom 10  

Ja wybrałam panel zintegrowany a tylko dlatego, że przy zabudowanej zmywarce o wiele lepiej wygląda (wg mnie oczywiście :) ) no i też kupię Boscha.

• #358 05 Lis 2007 12:21
    MartaK
    Poziom 9  

Dobra decyzja. Są ciche, bezawaryjne i naprawdę świetnie myją naczynka. Pozdrawiam:D

• #359 05 Lis 2007 13:20
    piatus
    Poziom 9  

poszukalem na stronie producenta i troche na skapcu i jak na razie zastanawiam sie nad takimi modelami (zintegrowany panel):

Siemens:
    - SE 64M361EU (http://www.mixmedia.pl/?zobacz=4073)
    - SE 65M352EU (http://www.mixmedia.pl/?zobacz=4074)

Bosch:
    - SGV 45M53EU (http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3734)
    - SGV 55M43EU (http://www.mixmedia.pl/?zobacz=3853)

I kilka pytan:
    1. czy te zmywarki Siemensa maja AquaSensor III (na stronie producenta nic o tym nie ma a w sklepach internetowych pisza, ze jest);
    2. czy lepiej miec funkcje half load (SGV 45M53EU) czy dolozyc pare zloty i wziasc model z temp. 70st. czy wystarczy 65 ?
    3. jaka role pelni ramie natryskowe (SE 65M352EU) ?
    4. do czego sluzy AquaMix i GlassProtect (SGV 55M43EU) ?
    5. ktora z tych zmywarek byscie wybrali ? ewentualnie polecili jakas inna dobra (rodzina na razie 2 osobowa) w rozsadnej cenie ;) ? ja wybralem je glownie dlatego, ze maja wymiennik ciepla.

dzieki za rady

• #360 05 Lis 2007 20:13
    mlodyabc
    Poziom 11  

Ja podobnie obstawiałem i zdecydowałem się na Bosch SGV 45M53EU choć jeszcze jestem przed zakupem gdyż bede kupował więcej sprzętu agd.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME