Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki 2008.

Jachu VU 11 Cze 2008 11:51 864286 965
    PGS2
    Poziom 10  
    BOSCH SGI58M05 EU
    Zmywarki używam od ponad 2 miesięcy. Wygląd rzecz gustu mi się podoba. NAPRAWDĘ DOMYWA GARNKI, PATELNIE PROSTO PO SMAŻENIU np. ryb, talerze, sztućce itp. ZERO tłuszczu!!! i resztek jedzenia. Jedyne ale... to uwaga na makarony. Trzeba koniecznie te resztki przed włożeniem do zmywarki usunąć bo inaczej może nie domyć. Nie domywa z boków garnków "sadzy?" "okopconych" taki tłusty nalot sadzy? który schodzi za pociągnięciem ściereczki - przez kuchenkę gazową. Natomiast wszystko w środku bardzo dobrze. Aby dobrze domyła wszystko trzeba, jak w każdej zmywarce zresztą, z "głową" poukładać naczynia, garnki itp. Mi akurat nie dosusza denek kubków. Ale to kwestia braku pochylenia kubków. I tego, że naprawdę dużo do niej „wpycham” rzeczy, które nawet czasem układam piętrowo i też je domywa! Poza tym zmywam w niej WSZYSTKO co jest brudne i wykonane ze stali, plastiku, porcelany, szkła np. półki z lodówki, pojemniki, filtry od okapu, dzbanki, flakony, półki szklane, słoiki po dżemach itp. Nie wkładam tylko DREWNIANYCH RZECZY!!! Mogą się zniszczyć! Najczęsciej uzywam programu Auto. Zmywamy 1 raz dziennie (wszystko ze śniadania, garnki i reszta z obiadu i wszystko po kolacji). Nawet naczynia kilkudniowe, zeschnięte domywa bezproblemowo. Zmywarka jest naprawdę cicha!!! Można rozmawiać szeptem! Stojąc obok!! Ogólnie Zmywarka jest ok. Mogę ją z czystym sumieniem polecić. Obsługa prosta. Instrukcja nie jest zła ale widziałem lepsze - np. pralki Miele. Wygodne kosze i dodatki do nich, ergonomiczny koszyk do sztućców. Polecam tylko zmywarki 60!!! 45 są za małe!!! Garnki i patelnie nie wejdą!!! U mnie w domu są 3 dorosłe osoby. A naczynia szybko się zbierają! Słowem tylko 60cm. Największa dla mnie wada to. Brak sygnalizacji dźwiękowej po skończeniu zmywania!!! Uważam, że w kwotach rzędu 2500-3000zł taki drobiazg powinien być!!! Jest wyświetlacz z czasem do końca zmywania ale idę do pokoju np. obejrzeć TV, zapominam o zmywarce – cicha - i brakuje brzęczyka!!! Używam wygodnych tabletek Calgonitu ale spróbuje CLARO. Wcześniej był w rodzince problem. Kto dziś zmywa. Irytujący i sprawiający kłopot każdy na każdego zerka, atmosfera się psuje... i zdrowie siada. Teraz jest inaczej każdy jak wraca do domu to się uśmiecha szerzej, jest jeszcze bardziej sympatycznie i w ogóle. Inny świat!!! Zmywarka to naprawdę dobra rzecz. Wolny i zaoszczędzony czas przeznaczamy na przyjemności!!! A o zmywaniu czegokolwiek po prostu zapomnieliśmy... co to znaczy zmywać. Zmywanie??? A co to jest??? J Zakup godny polecenia w 100%. Ja zapłaciłem na promocji w Markecie AGD tzw. Minus VAT niecałe 2500zł.

Mam pytanie o funkcję VarioSpeed - skraca średnio o połowę czas zmywania pobierając przy tym więcej wody i prądu??? Czy też tyle samo wody i prądu co w podstawowym czasie zmywania np. auto standartowo trwa u mnie 2h 21 minut. Po włączeniu VarioSpeed tylko 1h 21 minut.

maderos pytał o uchwyt do blach.... Wiesz ja dostałem chyba taki zestaw, o który pytasz w zestawie ze zmywarka. Uchwyt do butelek był 1 – nie używam go bo szkoda mi miejsca a i tak butelki jak je dobrze ustawie świetnie się zmywają , głowica do blach też 1 – choć jej nie używałem jeszcze bo myje blachy standartowo i też domyte. Uchwyty do kubków chyba 2 lub 3 ale też ich nie używam ... jak wyżej? Ich zakup jestem w stanie zrozumieć TYLKO jeśli nie domywa ich Twoja zmywarka w standardzie lub też nie można ich ustawić w zmywarce.

„Półeczki” na długie noże i inne długie przedmioty to fajna rzecz. Praktyczna i Ergonomiczna.

Ogólnie od ponad 2 miesięcy używam praktycznie tylko 1, słownie jednego programu – Auto. Co więcej najprawdopodobniej nie zmieni się to aż do końca jej użytkowania.

Tabletki Calgonit jak pisałem i Sól do tego.

Potwierdzam słowa przedmówców. Gorzej z nawykami wkładania wszystkiego do zmywarki, żeby nie zajmowało i brudziło zlewozmywaka. Oraz Kto ma włożyć brudne naczynia do zmywarki i potem czyste wyjąć J

Pozdrawiam
    PGS2
  • Fotowoltaika
    azetka
    Poziom 2  
    Od niespełna dwóch miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką zmywarki. Moja gosposia "Jagna" to zmywarka Siemens SE65M352EU. Chętnie przyznałabym nagrodę Nobla temu, kto wymyślił, to urządzenie. :D
    Wreszcie mogę mieć zadbane ręce, po upływie kilku godzin nie schodzi mi lakier z paznokci. Nie zabieram się do sterty garów zła i padającą ze zmęczenia na twarz po dwugodzinnym tańczeniu przy kuchni i przygotowywaniu obiadku dla rodzinki. Po obiadku, po wizycie gości, po większym szaleństwie kulinarnym moich pociech, rodzinka nie spoziera na siebie złowrogo w celu "wyłonienia szczęśliwca" do zlewozmywaka.
    Wracam z pracy wyluzowana, bo wiem, że nie czeka na mnie sterta garów wielka az pod niebiosa. Wszystkie naczynia do zmywania sa pochowane w czarodziejskiej szafce, a ja z ochota mogę zabrać się do przygotowania obiadu, a nie do porządkowania pola manewrów.
    Naprawę komfort.
    Najczęściej przygotowuję załadunek na wieczór (korzystam z nocnej taryfy), włączam, maszynę i idę spać. Rano wyjmuję wszystko pięknie wymyte, wysuszone i lśniące. Ach, jak lubię te poranki:D
    Używam niemieckich tabletek do zmywarek AKUTA.

Mam tylko jeden dylemat. Otóż wcześniej na forum czytałam, że pomimo używania tabletek dobrze jest dodać sól i ustawić na niskie dozowania. Ma to zapobiec osadzaniu sie kamienia. Mam twardą wodę i czasem są białe plamki na szklankach. W instrukcji obsługi, jaka była załączona do zmywarki napisane jest tylko gdzie sypać sól. Ile tego sypać, czy kilogram, czy łyżkę, jak sprawdzać czy jest OK nie napisano. Tam gdzie dozuje sie sól, jest woda. Czy tak ma być? Nie chcę przedobrzyć lub zatkać urządzenia. Może ktoś doradzi, jak z tą solą ma być przy użyciu tabletek i napisze coś o dozowanej ilości. Bardzo proszę
    serwal
    Poziom 20  
    azetka napisał:

Mam tylko jeden dylemat(...)

Soli sypiesz do "oporu", ile zmieści sie w tym pojemniku, ale tak by dokładnie go zamknąć, czyli trochę poniżej krawędzi otworu. Zmywarka sama sobie ile jej potrzeba, zgodnie z ustawieniami.
    Tak w tym pojemniki powinna być woda. Sól sypiesz przez specjalny lejek będący na wyposażeniu urządzenia i nie przejmuj sie wypływającą wodą.
    Producenci tabletek zalecają stosowanie soli i nabłyszczacza przy twardej wodzie inaczej mogą pozostawać osady.
    Dozowanie soli ustaw na 1/3 skali i zobacz cy na naczyniach szklanych nadal są osady, jeśli są to zwiększ do zaniku.
    Jeśli ustawisz na max a osady dalej będą występować to konieczne będzie używanie nabłyszczacza.

Możesz też zrobić to inaczej.
    Ustaw dozowanie soli na 1/5 i do zmywania stosuj dwie tabletki.
    Radoslaw1973
    Poziom 11  
    Witam,
    Jaką zmywarkę 45cm możecie polecić? Pewnie to będzie Bosch albo Siemens tylko jaki typ? Dodam że nie ma szans na 60cm...brak miejsca :(
    PGS2
    Poziom 10  
    Powiem tak,

zrezygnuj z tej jednej szafki nawet jeśli to jest 60/70 czy coś innego...

Albo zmywaj ręcznie Patelnie, Garnki...

Wybór należy do Ciebie.

Przesuń, usuń, dosuń cokolwiek... w mojej rodzinie kupiono 45. I teraz zmywają ręcznie Patelnie, Garnki i wszystko co się nie mieści w ich 45...

Ja przy 60 nie wiem co to jest zmywanie ręczne...

Naprawdę koszt w porównaniu do 60 nie jest już taki duży a Czas i komfort ... tego nie da się porównać. Kupić zmywarkę i dalej zmywać ręcznie? w Dodatku Garnki, Patelnie??

Naprawdę wierzycie, że w ciągu dnia nawet jeśli jest Was dwoje zużyjecie tylko 4 widelce, 4 talerze, jeden Garnek i jedną patelnię??? Chyba, że pizza, chińczyk to podstawa waszego menu... to tak żartem.

Parafrazując jedną z reklam... "Wąsy same rosną, wiry w zmywaku też Same sie robią, Brudne naczynia... i to w naprawdę dużych ilościach.

Powtórzę się... Wybór należy do Was :)

Pozdrawiam
    PGS2
    Jesio
    Poziom 10  
    Witam Wszystkich,

co powiecie o zmywarkach Whirlpool ADP 6947 PC lub Whirlpool ADP 6937 ? Czy warto i którą kupić? Może ktoś taką posiada? Mam zamiar jakąś zmywarke kupić na początku lipca tak do 2000zł

Co sądzicie też o takiej: Miele G 1022 SC

Z góry dziękuje za rady
    azetka
    Poziom 2  
    Dzięki Serwal za odzew. Nasypałam i teraz czekam na efekt.
    Też uważam, że lepiej kupić szerszą zmywarkę, niż później jeszcze mieć zabawę w zlewozmywaku.
    Przy układzie okien i drzwi (po 1 sztuce pośrodku każdej ściany) w mojej kuchni tez mieściła mi się zmywarka 45 cm. Wykombinowaliśmy jednak meble z "zakrętasem", mąż przesunął drzwi i zmieściła się taka, jak trzeba (a przydałaby się jeszcze szersza po dzisiejszym szaleństwie kulinarnym).
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PGS2 napisał:
    Powiem tak,

zrezygnuj z tej jednej szafki nawet jeśli to jest 60/70 czy coś innego...

Albo zmywaj ręcznie Patelnie, Garnki...

Wybór należy do Ciebie.

Przesuń, usuń, dosuń cokolwiek... w mojej rodzinie kupiono 45. I teraz zmywają ręcznie Patelnie, Garnki i wszystko co się nie mieści w ich 45...

Ja przy 60 nie wiem co to jest zmywanie ręczne...

Naprawdę koszt w porównaniu do 60 nie jest już taki duży a Czas i komfort ... tego nie da się porównać. Kupić zmywarkę i dalej zmywać ręcznie? w Dodatku Garnki, Patelnie??

Naprawdę wierzycie, że w ciągu dnia nawet jeśli jest Was dwoje zużyjecie tylko 4 widelce, 4 talerze, jeden Garnek i jedną patelnię??? Chyba, że pizza, chińczyk to podstawa waszego menu... to tak żartem.

Parafrazując jedną z reklam... "Wąsy same rosną, wiry w zmywaku też Same sie robią, Brudne naczynia... i to w naprawdę dużych ilościach.

Powtórzę się... Wybór należy do Was :)

Pozdrawiam
    PGS2

Radosławie, PGS2 ma dużo racji. Ale jak nie masz zupełnie możliwości zainstalowania 60-ki, to kup 45. Odwdzięczy Ci się i tak. To nieporównywalny komfort w stosunku do "ciapciania" w zlewozmywaku. I komfort idealnie umytych naczyń. Garnki będziesz mógł sobie nastawić osobno na następne zmywanie. Nie polecam zmywania patelni teflonowych, naczyń aluminiowych, platerów, delikatnego szkła i porcelany. Przy użyciu obecnie dostępnych środków koszty są minimalne. Jęśli nie zaufasz reklamom firm X lub Y, które reklamują się jako najlepsze, a są kilkakrotnie droższe od porównywalnych w skuteczności innych dostępnych na rynku.
    A co do modelu Boscha lub Siemensa - obojętnie. Dostosuj do możliwości finansowych. Bosch Siemens produkuje bliźniacze modele, lekko różniące się kosmetycznym wyglądem. Z 45 masz ten komfort, że wszystkie są robione (albo do niedawna były robione w Niemczech - łatwo poznać po nadruku). Zważ jednak, ze funkcji z czasem używa się jednej lub dwóch. Chyba, ze ja za leniwy jestem... A zmywarek używam od kilkunastu lat. Jeśli chodzi np. o solidność koszy B/S nie ma sobie równych. Idź do pierwszego, byle jakiego sklepu i sam zobacz. A kosze i rolki muszą długo wytrzymać dźwigając kilogramy.

P.S.
    Oczywiście jeśli o chodzi o solidność nie brałem pod uwagę Miele:D
  • Fotowoltaika
    VIP_1
    Poziom 10  
    Witam, mam pytanie dotyczące różnic między zmywarkami Electrolux a AEG, czy różnice są tylko kosmetyczne, czy w AEG są lepsze podzespoły bo różnica w cenie bliźniaczych modelach wynosi 200-300pln.
    kotweiler
    Poziom 16  
    P.S.
    Oczywiście jeśli o chodzi o solidność nie brałem pod uwagę Miele:D[/quote]

Mam taki sprzęt w domu 10 lat i nigdy nie był naprawiany. Miele turbothermic, polecam sprzęcik bezawaryjny, a jak gary myje. Posiada trzy kosze, dwa na gary i jeden na górze do mycia sztućców. Mycie w 12 różnych programach, dodatkowo suszarka z wentylatorem. Zmywarka jest niezawodna i bardzo funkcjonalna. Jeżeli chodzi o rozmiar , to dla rodziny 4 osobowej tylko 60 cm, mniejsza jest bez sensu.

Radoslaw1973
    Poziom 11  
    Dzięki Jurku 2805 za podpowiedź, decyzję już podjąłem, zamówienie złożone w sklepie, wybrałem Boscha SRS45T72, mam nadzieję, że będę z żoną zadowolony, to nasza pierwsza zmywarka także na pewno docenimy jej pomoc nawet jeśli to jest tylko 45 :D
    Pozdrawiam a no i dam znać oczywiście jak to chodzi. A co do środków to właśnie jakie byś polecał?
    adi70
    Poziom 10  
    Witam experci ponieważ mam ten sam problem z kupnem zmywarki a co chwile są nowości w produkcji uprzejmie proszę o fachowca od AGD o dobre doradztwo cena do 1300 -1600zł chciałbym aby się spisała w używaniu po 1? jakiej firmy po 2? funkcjonalność i en. oszczędność no ale to zwykle wiadomo wiąże się z ceną później z naprawami co wiąże się z gwarancją (na Mielle przyznaje nie mam)BOSCH SIMENS ELEKTROLUX (BECO FAJNE PARAMETRY INOX OSCZEDNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM 9 l.ALE CZY WARTO?)CZY INNĄ PROSZĘ DORADŹCIE ) 60cm szer.I MUSI MIEĆ ZDEJMOWANY BLAT Z GÓRY -----------PRZYKŁADOWY MODEL?????????/ I ABY MIAŁA TAKIE PARAMETRY --------------------------------- LFF 825 EU Ariston
    3-8 programów mycia m.in.: Ultra Intensive, Speed 25, Baby Cycle, Duo Wash, Short Time, Good Night
    !!!!!!!!!!!!!z czego pewnie 3 użyje MOJA ŻONECZKA !!!!!!!! ??????? umożliwia zastosowanie dwóch różnych programów w tym samym czasie, należy tylko załadować delikatniejsze szkło dolnego, a zaawansowany system zmywania ustali odpowiednie ciśnienie i temperaturę wody dla każdego z koszy oddzielnie
    # Funkcja 1/2 wsadu umożliwia zmywanie naczyń oszczędzając jednocześnie czas, wodę i energię, przy załadunku górnego lub dolnego kosza
    Syg. br soli i nabł. ( nie wiem czy to potrzebne? )
    Górny kosz regulowany
    System WaterStop potrafi natychmiast wykryć wyciek, zatrzymać pracę zmywarki i zamknąć dopływ wody
    Głośność 49 dB ---->>>lub mniej NAJLEPIEJ !!!
    i na koniec Klasa A A A

PROSZĘ Z 101 modeli co wybrać? MOŻE SIMENSA LUB AEG ALBO BOSCHA LUB INNĄ dziękuję i pozdrawiam Adrian ------- korzystałem z tego może komuś się przyda http://www.swiatkonsumenta.pl/artykul.php?id=572&PHPSESSID=cc1fda151f5831713bcd016c3d43e02a http://www.muratordom.pl/sprzet-rtv-i-agd/osz...wody/oszczednosc-czasu-i-wody,15341_20510.htm http://www.okazje.info.pl/szukaj/zmywarka/ceny.html
    Bartek_B
    Poziom 2  
    Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w wyborze między modelami:

- Whirlpool ADP 6947 IX
    - Bosch SGS 56M18 EU
    - Bosch SGS 45E08 EU

Chyba, że możecie mi polecić coś jeszcze. Musi mieć tylko metalowy/srebrny front i zużywać 12/13 l. wody.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Radoslaw1973 napisał:
    A co do środków to właśnie jakie byś polecał?

Szczerze? Kiedyś używałem bardzo reklamowanego Calgonitu w proszku. potem tabletek tego producenta. Kilka lat temu przerzuciłem się na W5 kupowane w Lidlu (osobno tabletki +nabłyszczacz+sól). I nie żałuję, bo efekt dla mnie ten sam a prawie nie odczuwam finansowo. Sól i nabłyszczacz wystarcza na baaardzo długo. Możesz stosować też inne środki także te renomowanych firm typu Somat lub Calgonit typu 3 albo 5 w jednym, jednakże mimo zapewnień, że nie trzeba, dodawałbym w takim wypadku soli. Raz na kilka miesięcy można użyć preparatu do czyszczenia zmywarki Calgonit (najdroższy), Somat (dużo tańszy) albo domol (najtańszy kupowany w Rossmanie).
    Tabletek używam, ponieważ jestem z gruntu i nieuleczalnie leniwy i nie chce mi sie za każdym razem bawić we wsypywanie proszku do pojemnika. Tabletka jest wygodniejsza.
    Jednakże chcę podkreślić, iż są to tylko moje doświadczenia i ktoś może mieć zupełnie inne zdanie.
    Są tez zwolennicy najtańszego proszku do zmywarki z Carrefoura (tego z czerwona jedynką). Po prostu najlepiej jeśli chcesz, przetestuj kilka kombinacji. Jest teraz dużo tego na rynku w różnych cenach. Ja używam tych, które sprawdziłem i do których się przyzwyczaiłem. Może są lepsze i tańsze, ale mi sie nie chce już eksperymentować. Może jak zabraknie tych środków, które używam, będę zmuszony rozglądnąć się za innym zestawem, ale na pewno nie będą to te z najdroższych. Wg mnie nie zawsze najdroższe znaczy dużo lepsze i nie warto przepłacać.
    hamid
    Poziom 10  
    witam

przeczytałem cały temat ale mam jeszcze kilka pytań.

mam dwa modele, ktore by mi odpowiadaly:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/232252
    http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/186635

jesli ktos ma taka zmywarke to mogly napisac pare slow, jakie wrazenia i spostrzezenia.

pyt 1: czy ktos wie co oznaczaja te cyfry i litery w nazwie zmywarki?
    np: SGS 44E18EU
    ktos pisal, ze jedna z liter oznacza, gdzie zmywarka jest produkowana. w tym przpadku jest to litera 'E'. widzialem jeszcze oznaczenia z literami 'N' 'M' i 'T'. nie wydaje mi sie, zeby to oznaczalo miejsce produkcji.
    chodzi mi o to, zeby kupic zmywarke produkowana w Niemczech.

pyt 2: mozna pisac, ze ktos ma zmywarke Bosch od 10 lat i dziala jak nowa. ale z tego co czytalem, to te zmywarki Bosch skladane w Niemczech maja czesci produkowane w Polsce. i tak to jest, ze starsze produkty naprawde sa niesmiertelne ale teraz cos sie moglo pozmieniac w polityce firmy i pogorszyla sie jakosc produktow.
    wiecie jak wyglada ta sytuacja?

pyt 3: przylacze do wody mialbym przy kranie, w widocznym miejscu. widzialem na roznych zdjeciach koncowke przyłącza i jest ona jakas taka nietypowa. to chyba jakis element systemu AquaStop. nie wiem co o tym myslec.

pyt 4: srebrne zmywarki maja AntiFingerprint. i jak to teraz z nimi jest naprawde? brudza sie? srebrne trudniej sie czysci. czy sa z nimi jakies problmy?

pyt 5: mam obawy przed kupnem zmywarki ze sklepu internetowego. niby mozna poczytac komentarze o sklepach ale i tak strach pozostaje. macie jakies sprawdzone sklepy? na co zwrocic uwage? widzialem sklep z dostawa za 50 zl. troche malo. wolalbym, zeby nie przywiezli mi zmywarki, ktora spadla z ciezarowki.
    michcio
    Specjalista elektryk
    Ad. 3. EU zapewne oznacza Unia Europejska, czyli to nie jest dość precyzyjne określenie miejsca produkcji. To zapewne tylko oznaczenie, że ten model jest przeznaczony na rynek europejski.
    Na 100% o kraju produkcji dowiemy się z tabliczki znamionowej :)
    Nie wiem jak ze zmywarkami, ale słyszałem na tym forum, że pralki Boscha wyprodukowane w Polsce są przynajmniej na takim samym a nawet wyższym poziomie niż te z Niemiec...

Ad. 3. Tak, końcówka jest zintegrowana z zaworem AquaStop. W wężu od zmywarki jest jeszcze kabel do tego zaworu. W momencie, kiedy zmywarka pobiera wodę, podaje napięcie, które otwiera zawór, a po napuszczeniu zamyka dopływ.
    Poza tym końcówka gwintowana jest to typowa końcówka, identyczna, jak w przyłączu do pralki.
    Z tego, co pamiętam, w mojej instrukcji montażu do Boscha jest zaznaczona możliwość podłączenia w ten sposób, że pomiędzy kranem a zaworem AquaStop można dołożyć jeszcze odpowiedni wężyk, a elektrozawór można schować. Ale w tym momencie ochrona przed zalaniem jest aktywna tylko na odcinku zmywarka-zawór, a wypadku pęknięcia węża przedłużającego nic nie odetnie dopływu.
    Ale przecież ryzyko pęknięcia węża jest znikome...

To takie coś, to pudełko ma 10 cm długości i około 3 cm grubości:

Ad. 4. Nigdy nie widziałem jak działa AntiFingerPrint, ale zwykłe urządzenia INOX są okropne pod względem zabrudzeń. U mnie w domu już nigdy nikt nie kupi zlewu ze stali nierdzewnej - żeby wyglądał jako tako po prostu nie wolno go używać! Każda kropla CZYSTEJ wody zostawia paskudny ślad - po każdym użyciu trzeba by go czycić i wycierać do sucha... Na to samo skarżą się sąsiedzi.

Ad. 5. Ja kupiłem swoją przez internet, w sklepie Agito.pl, który cieszy się dobrymi opiniami, zmywarka przyszła na drugi dzień kurierem UPS. W idealnym stanie, nic jej nie było.
    Myślę, że warto kupić w jakimś i-sklepie, bo przeważnie można zaoszczędzić parę stów w stosunku do zakupu w zwykłym sklepie.
    Przesyłka kosztowała około 70 zł/
    hamid
    Poziom 10  
    dzieki za odpowiedzi.

nie chce przekombinowac. czyli lepiej bez wezyka.

odp 3: wlasnie o to cos mi chodzilo. dosyc spore to jest.
    m.f.
    Poziom 2  
    Witam. Mam do znawców tematu kilka pytań...
    AquaStop - czy wszystkie nowsze Bosche mają ten system i jak to rozpoznać po oznaczeniu zmywarki- da się?
    Chciałbym coś już kupić ale mętlik ogromny.
    Ogólnie zmywarkę potrzebuję dla (narazie) 2 osób. Napewno Bosch, ew. Siemens, do zabudowy, 45cm, z krytym panelem - reszta do rozważenia (przydałoby się Half Load ale nie wiem czy to konieczne). Tylko co wybrać tak w granicach około 2k PLN?
    Mam na oku kilka modeli Bosch: SRV45T13EU (chyba model już nieprodukowany), SRV43T03EU (nowość) i SRV45T23EU. Coś polecacie z tego? A może jakiś inny?
    Help bo żonka stwierdziła że jak nie ja to ona coś wybierze i kupi :-)
    michcio
    Specjalista elektryk
    Myślę, że obecnie każda nowa zmywarka będzie to coś miała.

Poszukaj w opisach sprzętu w internecie (strona producenta itp.), czy w specyfikacji jest AquaStop.
    life27
    Poziom 15  
    Z serii co wybrać ?

- Siemens SE25E259EU
    - Bosch SGS 54E02 EU

bardzo podobne parametry z tym że Siemems ma regulowany górny kosz i wskaźnik konca zmywania

Siemens to dobry wybór?
    Drafia
    Poziom 10  
    Witam serdecznie zastanawiam się nad zmywarką oczywiście Bosza model między

http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/317036_cena/
    a
    http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/300247

ta raczej odpada bo sporo bierze wody
    http://www.aksen.pl/product_info.php?products_id=1905

ta droga niestety
    http://www.skapiec.pl/site/cat/300/comp/270832

a co sądzicie jeszcze o tej
    http://www.aksen.pl/product_info.php?products_id=2414
    pomóżcie w wyborze bo jutro bym kupił !!! czas trochę nagli
    PGS2
    Poziom 10  
    Witam.

Co jakiś czas zaglądam na elektrode z sentymentu i ciekawości co słychć na forum.

Osobiście używam Calgonitu QUANTUM. (po 0,64 gr. sztuka.)

Osobiście nie polecam, wzoraj testowałem, Tabletek AKUTA. Nie domywają zwłaszcza salaterek po śmietanie... :(

Pozdrawiam.
    maly_1
    Poziom 2  
    Witam.

Zamierzam kupic zmywarke i wyszukalem taki sprzet :
    siemens se 25e851 za 1390zl.
    Prosze o porade czy warto kupic ten model?

Z gory dziekuje.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    maly_1 napisał:

Prosze o porade czy warto kupic ten model?

Wg mnie warto
    kyniu1978
    Poziom 9  
    Witam.
    Stoję przed ciężkim wyborem zmywarki.
    Upatrzyłem sobie zmywarkę Elektrolux ESL 66020, 5 programów, szybki 60 stopni i auto - te 2 najważniejsze
    Jednak napotkałem w media markt na promocję zmywarka BOSCH SVG 45M83 EU (dostępna tylko w Czechach) z systemem vario speed, też ma program auto i szybki ale 45 stopni. Jakość wykonania lepsza w porównaniu z tym electroluxem ale mimo wszystko waham się co kupić - cena porównywalna.
    Za wszelkie porady będę wdzięczny :)
    artista
    Poziom 11  
    kyniu1978 napisał:
    Witam.
    Stoję przed ciężkim wyborem zmywarki.
    Upatrzyłem sobie zmywarkę Elektrolux ESL 66020, 5 programów, szybki 60 stopni i auto - te 2 najważniejsze
    Jednak napotkałem w media markt na promocję zmywarka BOSCH SVG 45M83 EU (dostępna tylko w Czechach) z systemem vario speed, też ma program auto i szybki ale 45 stopni. Jakość wykonania lepsza w porównaniu z tym electroluxem ale mimo wszystko waham się co kupić - cena porównywalna.
    Za wszelkie porady będę wdzięczny :)

Oczywizda, kup Boscha, nie ma się co za bardzo zastanawiać, ja wybrałem Siemensa, ale to ten sam koncern.
    mk1a
    Poziom 16  
    tak i was serwis zeżre a gdzie poparcie polskiego przemusłu
    kyniu1978
    Poziom 9  
    czyżby serwis boscha był drogi? podejrzewam że podobne mają ceny za części jak elektrolux
    Jurek2805
    Poziom 21  
    kyniu1978 napisał:
    (dostępna tylko w Czechach)

Co z gwarancją? Czy jest uznawana przez polską sieć serwisów B/S? Jak ważna tylko w Czechach to bym sobie głowy nie zawracał. Przynajmniej dwa lata masz spokój w razie "W", jeśli gwarka w Polsce jest uznawana. A psuje się wszystko, tylko jedno nagminnie, inne mniej. No chyba, że cena tak atrakcyjna, że można zaryzykować. Albo mieszkasz np. w Cieszynie, czy Kudowej.
    kyniu1978
    Poziom 9  
    gwarancja jest na 2 lata, jest nawet instrukcja polska, mieszkam 30 km od granicy ale słowackiej :)