Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrej zmywarki 2008.

Jachu VU 15 Lis 2008 18:15 862399 965
    Poziom 21  

Jurek2805 napisał:

AEG to owszem dzisiaj nie jest to co kiedyś (kiedy aspirowała do klasy Miele), ale to nadal jedna z lepszych na naszym rynku. A cena wcale, wcale.

Oczywiście miałem na myśli AEG - Electrolux w dziedzinie AGD. Nie można tego mylić z najgorszym badziewiem w postaci jakichś radioodtwarzaczy CD, albo telefonów bezprzewodowych, które z AEG Electrolux mają tylko trzy literki wspólne. Takie czasy.

• SterControl
    Poziom 22  

Ja miałem telefon bezprzewodowy firmy AEG i 3 razy były wymienione bo żadna z nich nie wytrzymała więcej niż miesiąc. I w końcu oddali kasę.

Poziom 2  

Witam,
    Potrzebuje kupić niedrogą zmywarkę 60 cm, wolonostojącą i w miarę dobrą oczywiście w relacji cena do jakości,zdaje sobie sprawę, że im lepsza tym droższa,potrzebuje jednak do mieszkania wynajmowanego i nie bardzo chcę inwestować,co polecacie?

Poziom 21  

airbites napisał:
    Ja miałem telefon bezprzewodowy firmy AEG i 3 razy były wymienione bo żadna z nich nie wytrzymała więcej niż miesiąc. I w końcu oddali kasę.

Dokładnie. Koncern został rozsprzedany i czasem ludzie nie zdają sobie sprawy, ze to ze starym AEG ma niewiele wspólnego. Z dobrego AEG są jeszcze narzędzia i elektronarzędzia ale to firma AEG Power Tools.

Poziom 2  

przegaladłam siemensa i model wolostojacy 45 wybrany- bo z panelem srebrnym sa tylko 3 rodzaje wiec wybor w mair prosty.

Jednak z 60 do zabudowy mam dylemat - wiem tylko z eneihce miec odkrytego panelu..w ich onzaczeniach za diaska nie moge polapac sie co lepsza , ktory mozel nowszy czy modele SE czy SN.
    Moze ktos mi doradzi!!! Prosze !!!
    nie zalezy mi na wydziwianych funkcjach. Che cos dobrego i funkcyjnego

Poziom 9  

ja własnie dziś przywiozłem z NEO24 Boscha SMS 50E02EU i z tego co ją obejzalem wygląda bardzo ładnie i solidnie.jutro ją podłącze może zrobie jakąs prezentacje ;) zapłaciłem 1350 zł

Poziom 2  

Witam,
    Potrzebuje kupić niedrogą zmywarkę 60 cm, wolonostojącą i w miarę dobrą oczywiście w relacji cena do jakości,zdaje sobie sprawę, że im lepsza tym droższa,potrzebuje jednak do mieszkania wynajmowanego i nie bardzo chcę inwestować,co polecacie?

Poziom 11  

Witam

Czy ktoś używa zmywarki BOSCH SMV 58M00EU?
    ciekawy jestem opinii o niej, czy warto dopłacić i wziąć wyższy model?

czy posiada ona wymiennik ciepła? bo znalazłem sprzeczne informacje i czy w ogóle ten wymiennik jest potrzebny?
    pozdrawiam

Poziom 10  

Ostatnio kupiłam zmywarkę -whirpool- pech chciał, że coś w niej zaczęło nawalać. I dopiero zaczęło się dziać , jak pan z serwisu zaczął ją psuc a nie naprawiac. Powiem któtko - wystarczy model prosty -4 programy -bo i tak wiekszości sie nie uzywa. Mój model ma 7 programów , połowę wsadu , antybakterie, samoczyszczące filtry , przepływowy podgrzewacz wody, potrójny system spryskiwania:----i wolałabym gołego boscha lub simensa--bo to ponoć najlepsze marki.

• SterControl
    Poziom 16  

Ja szukam wolnostojacej, zdecydowalem sie na Boscha lub Electroluxa. Co do wyposazenia to musi miec krotki program i program do zmywania przypalen z garczkow itp. Poza tym to ma byc 60tka i w cenie do 1300zl (na necie) Czy istnieje jakas wyszukiwarka na necie (po parametrach) a jesli nie to moze ktos z forum poleci jaks konkretny model. Wiecej mi nie potrzeba :)

Poziom 2  

Wszyscy tu piszą o Boshu, wiem że to jest to samo co Simens podobno, ale co bardziej w takim razie polecacie Bosh czy Simens. Mam w sumie juz upatrzoną zmywarke simensa SF 25M254 EU. Co o niej myślicie?

Poziom 10  

Jeśli kupować zmywarkę to polecałabym taką o szer. 60 cm. Chyba, że jest 1 osoba lub nie ma miejsca.
    Mam od pół roku zmywarkę Siemens SE 65M352 EU pod zabudowę, oczywiście 60 tkę (5 osób). Gotuję w domu, dzieci eksperymentują w kuchni, sporo pieczemy. Żałuję, ze nie ma większych maszyn. Czasem uruchamiam 2 razy dziennie. http://www.rtvagd.sklep.pl/siemens/se_65m352_eu_13114.php5 tu sobie porównasz. Moja mniej kosztowała, niż w tym sklepie, ma tyle samo programów i temperatur, co upatrzona przez Ciebie. ma ponadto Vario Speed, czyli skracanie o połowę czasu mycia w programie. Bardzo przydatne. Ma też sygnalizacje dźwiękową przed zakończeniem i po zakończeniu programu (moim zdaniem za dużo tych przeraźliwych dźwięków). Wyłączyłam, bo w nocy przeszkadzało

Poziom 2  

Problem w tym, że nie mamy miejsca. I musi być 45tka, niestety. Dziekuje za odpowiedz

Poziom 16  

to tak z innej strony... gdybyscie mieli wybrac electroluxa z 5letnia gwarancja i boscha z 2letnia w tej samej cenie, przy czym electroluxy (wszystkie modele) sa ladniejsze od boschy i mają torche wiecej bajerow to co byście wybrali?
    Przyklad:
    http://www.mixmedia.pl/Zmywarka_Electrolux_ESF_65010_p3099.html
    http://www.mixmedia.pl/Zmywarka_Bosch_SGS_54E02_EU_p5825.html
    albo
    http://www.mixmedia.pl/Zmywarka_Bosch_SGS_53E08_EU_p8801.html
    http://www.mixmedia.pl/Zmywarka_Electrolux_ESF_63020X_p3095.html

Poziom 2  

Po długim zastanowieniu,chyba jednak zdecyduję się na boscha. Wielu znajomych posiada i jest zachwyconych( jeden nawet podał za argument pasujące tabletki z lidl-a):D

Poziom 16  

a ja chyba zdecyduje sie na electroluxa 63020x bo 100zl tanszy od podobnego boscha, 5 lat gwary i o wiele cichszy z tego co pisza ludzie o takich boschach na necie i znajomy ktory ma taki model to potrafi byc glosny.

Poziom 11  

akita* napisał:
    Ostatnio kupiłam zmywarkę -whirpool- pech chciał, że coś w niej zaczęło nawalać. I dopiero zaczęło się dziać , jak pan z serwisu zaczął ją psuc a nie naprawiac. Powiem któtko - wystarczy model prosty -4 programy -bo i tak wiekszości sie nie uzywa. Mój model ma 7 programów , połowę wsadu , antybakterie, samoczyszczące filtry , przepływowy podgrzewacz wody, potrójny system spryskiwania:----i wolałabym gołego boscha lub simensa--bo to ponoć najlepsze marki.

i ja tak własnie podeszłem do tematu kupna zmywarki , najpierw przewertowałem chyba cały internet , słowo daje spędziłem chyba z miesiąc czytając , porównując bo mi sienie śpieszyło .

wybrałem 2 modele boscha jeden wolnostojący dla rodziców i dla mnie do zabudowy , oba kupione w czerwcu w sklepach internetowych , jedyne co przy nich robimy to wkładamy i wykładamy naczynie i co jakis czas uzupełniamy nabłyszczacz oraz dosypujemy soli i jak juz kiedys pisałem wolałbym boscha bez niczego , zeby tylko umył niż cokolwiek innego z mega funkcjami

Poziom 21  

tomjey napisał:
    a ja chyba zdecyduje sie na electroluxa 63020x bo 100zl tanszy od podobnego boscha, 5 lat gwary i o wiele cichszy z tego co pisza ludzie o takich boschach na necie i znajomy ktory ma taki model to potrafi byc glosny.

5 lat gwarancji to fajna sprawa. 2 - letnia to żadna łaska. Byle nie była ograniczona do wyselekcjonowanych usterek, czyli nie obejmuje np. elektroniki. Jeśli brać to z pełną opcją gwarancyjną.

Poziom 10  

Witam!
    Jestem szczęśliwym posiadaczem zmywarki Gorenje 60cm do zabudowy, którą kupiłem 5,5 roku temu. Oprócz małej usterki usuniętej przez serwis gwarancyjny (lekkie żarzenie się lamki braku nabłyszczacza spowodowane indukcja w wiązce przewodów - zwykła neonówka jak w próbnikach) zmywarka pracuje do dziś bezawaryjnie a co najważniejsze efektywnie - jedynie mocno zaschnięte i z wyrażnymi ubytkami emalii garnki po ziemniakach stanowią problem. Swoją drogą dziwię się że jest tak mało opinii o tej firmie.
    Teraz przed wyborem zmywarki stanęła moja teściowa - musi być to zmywarka 60 cm, wolnostojąca w kolorze białym, mile widziana zdejmowana górna pokrywa pod blat, klasa AAA, program intensywny 70 stopni - często piecze i gotuje. Najwazniejsza jest jednak cena - niestety nie może raczej przekroczyć 1300 pln (zakup na raty). Bardzo proszę o radę - byłem zdecydowany na Electroluxa model ESF 63021 ponieważ do 15.12 ma 5 lat gwary ale po lekturze tego topiku jestem w kropce?

Poziom 12  

jak w temacie ,przymieżam sie do zmywary
    45cm to nie za mała na 4 os,rodzine?
    czy 60cm?
    bosh,simens czy jakąś inna??
    jakieś porady

Specjalista elektryk

45 cm to często za mało dla 2 osób, dla 4 - zapomnij, tylko 60 cm
    bosch, siemens - ta sama firma, jak znajdziesz prawie identyczne modele to będą faktycznie identyczne, może inna obudowa, można brać tańszy.

Poziom 2  

nadirzenit napisał:
    Mam podobny problem. Zastanawiam się tylko nad zmywarką Bosch SMV59T00EU lub zmywarką Siemens SN66T050EU. Praktycznie są do siebie bliźniaczo podobne no i tu mam dylemat co wybrać?

Za wszystkie za i przeciw z góry dziękuje!!!

W nawiązaniu do mojego pytania 2-3 strony temu, chciałem powiedzieć, że zdecydowałem się na Bosch SMV59T00EU. Ze względu na lepsze parametry zużycia wody i energii oraz program mycia w wyższych temperaturach. Musze przyznać, że zmywarka jest ok. Jest cicha, zmywa dosyć dobrze, co do zużycia prądu, czy wody, to będę mógł się wypowiedzieć za jakieś 0,5 roku :)

Do drobnych mankamentów mogę zaliczyć wkurzające pikania, po zakończeniu "prania", które w przypadku prania w nocy zmuszają do wstania i wyłączenia maszynki. Oczywiście można dźwięk wyłączyć całkowicie ale brakuje możliwości skrócenia czasu pikania do np. jednego-dwóch sygnałów.

Druga sprawa, to funkcja Infolight, która w tym modelu jest niezbyt estetyczna. Brakuje zaślepki, która przepuszczałaby tylko sam punkt świetlny. Bez tego wyświetlany jest prostokąt wzdłuż połowy linii drzwi a w nim wspomniany czerwony punkcik. Zaślepka aż się prosi, a niestety w tym modelu jej nie przewidziano (info z serwisu).

Pozdrawiam,
    Tomcio :wink:

Poziom 12  

dzięki za porade,czyli 60 cm,wolnostojąca ale jaka do ok 1500zł

Poziom 10  

znajdziesz spokojnie do 1500 zl wolnostojaca Bosha :)

Ja jakis czas temu kupilem Siemensa i jest extra.

Moge poradzic Tobie i innym ktorzy maja dylemat co do zakupu. Zwracajcie glownie uwage tylko na kilka rzeczy:

1. Firma (jak ma dlugo pracowac i ladnie myc to Siemens lub Bosch). Byc moze Whirpool i AEG Electrolux - ale co do tych nie mam pewnosci zadnej.

2. Halas - ja mam 52db i slychac ja, zaluje troche ze nie dolozylem 100 zl aby miec moze 49db.

3. Koniecznie aby miala jakis krotki program (35 - 40 min). Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ale przecietnie normalny progmram w zmywarce trwa jakies 2,5 godz! Ja uzywam prawie tylko i wylacznie krotkiego programu.

4. Kup przez internet - bedzie taniej :)

5. Naprawde nie zwracajcie uwagi na jakies cuda typu pol wsadu, auto cos tam - mam pol wsadu ani razu nie uzylem i chyba nie uzyje nigdy.

6. 45cm kupujcie naprawde tylko i wylacznie w ostatecznosci. 60 to podstawa.

pozdr
    koalakm

Poziom 1  

Witam,

Kupilem Whirlpool'a ADP 6849 IX, najdroższa wolno stojąca jaką mają.
    Już przy montażu rzuca się w oczy beznadziejna instrukcja, która przeznaczona jest do wszystkich modeli jakie wyprodukowali i pewnie wyprodukują a nie opisująca konkretny model.
    Programowanie rodzaju środka zmywającego (proszek, tabletka 2w1, 3w1 lub 4w1) też nie jest specjalnie łatwe do zrobienia po raz pierwszy.
    W czasie drugiego zmywania maszyna zatrzymała się po 1h (powinna po 2h50min) oznajmiła to pikaniem i błędem F07. Co to znaczy jeszcze nie znalazłem, próbuję dodzwonić się do serwisu.
    A miałem kupić boscha...

Poziom 19  

koalakm napisał:
    1. Firma (jak ma dlugo pracowac i ladnie myc to Siemens lub Bosch). Byc moze Whirpool i AEG Electrolux - ale co do tych nie mam pewnosci zadnej.

Dodalbym jeszcze Miele :wink:
    fakt nie ta cena, ale pochodzi dluzej, a jak ktos ma pieniadze i chce kupowac jakis superwypasiony model, to lepiej za te sama kase wziac prosta Miele, i tak lepsza bedzie :lol:
    tak samo jest z pralkami :wink:
    wlasnie zmienilem zmywarke

Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Noszę sie z zamiarem zakupu zmywarki. Przyznam, że byłam zdecydowana na aristona LZ 705 IX EXTRA/HA ale opinie z forum odwiodły mnie od tego zamiaru a co mozecie powiedzieć o tym boschu smi69m15eu?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Poziom 10  

Na stronie siemensa i boscha dostępne są katalogi produktów z linii 2008. Dysponuje może ktoś katalogami z lat poprzednich? Chodzi mi głównie o zmywarki z lat 2006 i 2007.
    Pozdrawiam