Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ERB4032 odjeżdża przy otwieraniu drzwi

07 Sty 2007 21:01 6949 10
 • Poziom 11  
  Cześć
  Mam problem z lodówką Electrolux ERB4032: otworzenie drzwi wymaga użycia tak dużej siły, że co jakiś czas coś wypadnie z półki albo cała lodówka przesuwa się kilkanaście (do ok. 30) centymetrów... Wg autoryzowanego serwisu jest to nieusuwalny feler tego sprzętu, a wg producenta lodówka jest sprawna i moja reklamacja jest bezzasadna. Perspektywa życia z takim sprzętem przez kolejne 10-15 lat przeraża mnie, nie mówiąc o tym, że kosztowała 2300,00. Czy są jakieś normy na siłę potrzebną do otworzenia drzwi lodówki? W unii takie sprawy chyba powinny być określone... ? Może ktoś z was doradzi, co mam z tym zrobić? Może macie jakiś sposób?
  Pozdrawiam i proszę o pomoc
  Piotr
 • Specjalista AGD
  neom napisał:
  Wg autoryzowanego serwisu jest to nieusuwalny feler tego sprzętu, a wg producenta lodówka jest sprawna i moja reklamacja jest bezzasadna. Perspektywa życia z takim sprzętem przez kolejne 10-15 lat przeraża mnie, nie mówiąc o tym, że kosztowała 2300,00. Może ktoś z was doradzi, co mam z tym zrobić? Może macie jakiś sposób?


  Zrobić parę otworów w uszczelce drzwi chłodziarki... Efekt murowany.
  Chyba każdy serwis w Polsce powinien o tym wiedzieć...

  Jeśli autoryzowany serwis stwierdził, że jest to nieusuwalna usterka, to powinien napisać wniosek do serwisu centralnego Electroluxa. I ten, nie ma prawa odmówić wymiany sprzętu na nowy... z tą samą usterką... (patrz wyżej :D)

  PS. Dzisiejszy sprzęt, to nie chodzi przez 10 - 15 lat... :wink:
 • Poziom 22  
  Z praktyki wiem że ten problem generalnie występuje prawie w każdej chłodziarce w przypadku gdy mija krótki czas pomiędzy kolejnymi otwieraniami drzwi. Pierwsze otwarcie jest lekkie, drugie szybko po nim następujące już z dużymi oporami. Spowodowane jest to wpadnięciem do chłodziarki ciepłego powietrza i następnie jego ochłodzenie. Drzwi się po prostu zasysają na jakiś czas. Ostatnio sami producenci wykonują w uszczelce drzwi malutkie otworki aby różnica ciśnień szybciej się wyrównywała.
  Rada - nie otwierać raz po razie drzwi.

  pozdr. AK
 • Specjalista AGD
  samsu100 napisał:
  Ostatnio sami producenci wykonują w uszczelce drzwi malutkie otworki aby różnica ciśnień szybciej się wyrównywała.
  Rada - nie otwierać raz po razie drzwi.

  Brak w tym modelu tzw. małych otworków. Lecz naprawdę, trudno tutaj doszukiwać się jakichkolwiek analogii z innym sprzętem. Drzwi ciężko się otwierają już po pierwszym razie, więc coś nie jest tak...
  Ale rada, jak najbardziej jest OK. i to jest jak gdyby kompromis... Electroluxa, gdyby nie przewidział faktu, j/w... :|
 • Poziom 11  
  Zrobiłem trzy dziurki wiertłem 1,2 mm w uszczelce w dolnej części drzwi i sam nie wiem, czy jest jakaś poprawa czy nie. Może trochę łatwiej się otwiera ale czy ja wiem... W każdym bądź razie radykalnej poprawy nie ma. Może dziurki powinny być większej średnicy albo rozmieszczone po obwodzie? Boję się tak dziurawić tą uszczelkę (chociaż już to zrobiłem...) i zastanawiam się nad efektami ubocznymi tych dziurek jak np. pleśń w uszczelce na skutek zasysania wilgoci. "Skryn" - robiłeś to kiedyś w tej lodówce? Jak i jakie miałeś efekty?
  Pozdrawiam
  Piotr
 • Specjalista AGD
  neom napisał:
  "Skryn" - robiłeś to kiedyś w tej lodówce? Jak i jakie miałeś efekty?

  Tak, robiłem, ale bez odpowiedniego doświadczenia jest trudno.

  Zadowalający efekt będziesz miał, jeśli skleisz delikatnie uszczelkę w np. centralnym miejscu przy użyciu plastra. Ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz chłodziarki będzie równe (dopływ powietrza do komory chłodziarki) i nie będzie żadnych najmniejszych problemów z otwieraniem drzwi, jak również szpara będzie na tyle mała, że nie spowoduje to żadnego przeszraniania parownika. Sprawdź sobie wkładając wkrętak między uszczelkę, a komorę i zamknij drzwi. Potem je otwórz- zauważysz zdecydowaną różnicę w otwieraniu.
  Aha i zaoszczędzisz na nieumiejętnym dziurkowaniu uszczelki :wink:
  Plaster zawsze można zdjąć....
 • Poziom 15  
  Witam.
  Przed dziurawieniem uszczelki może wystarczy sprawdzić układ odprowadzający skropliny. Jeżeli jest zablokowany efekt będzie taki sam - problem z otwieraniem drzwi.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 22  
  na pocieszenie mogę powiedzieć ze w badziewiu za 4000zl ER3660 typu nofrost przy mocniejszym zamknięciu drzwi chłodziarki uchylają się drzwi zamrażarki, więc wyobraź sobie sytuację jak na "lekkim kacu" wieczorem zamykasz chłodziarkę a rano masz rozmrożoną całą zamrażarkę :D
 • Poziom 11  
  Dziękuję wszystkim za pomoc!
  Otwór odprowadzający skropliny okazał się drożny, zgodnie z waszą radą rozszczelniłem uszczelkę w ten sposób, że nakleiłem na obudowę taśmą kawałek rurki z wkładu od długopisu i jak ręką odjął, drzwi otwierają się z naturalnym, do przyjęcia oporem. Zastanawiam się tylko, czy założona przez producenta energooszczędność tej lodówki nie polegała właśnie na szczelności tej uszczelki...
  A może pomożecie mi jeszcze jeden problem usunąć?
  U góry jest dźwignia wyłącznika światła, wymaga dużej siły nacisku i po prostu drzwiami trzeba mocno trzasnąć, żeby wyłącznik nie odbił drzwi, bo wtedy lodówka pozostaje otwarta.
  Piotr
 • Poziom 22  
  Witaj!
  Zawsze możesz popsikać wyłącznik WD40 lub "olejem Silikonowym" pomaga
 • Poziom 22  
  mam lodówkę ENB 3850 i też drzwiczki się ciężko otwierają.