Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MV700 nie można wyjąć kasety

mumonzan 07 Sty 2007 21:54 1058 0
    mumonzan
    Poziom 9  
    Witam,

Canon MV700 działała ok ponad rok. Dziś chciałem wymienić kasetę (góra 2 tygodnie w kamerze) i nie mogę :(((

Mechanizm wysuwa kasetę, ale nie następuje druga faza - to wysunięcie poprzeczne aby można było wyjąć kasetę. Totalne zablokowanie, dopiero odcięcie zasilania i ponowne podłączenie powoduje, że kamera 'zauważa' wysunięty mechanizm i wciąga z powrotem kasetę.
    Wszystkie funkcje kamery działają. Tylko ten 'drobiazg', że nie mogę wymienić kasety:)

Jak to cholerstwo wyjąć 'ręcznie'?
    (jak tą zewnętrzną część pokrywy przymykam na chwilę i ponownie otwieram na całą szerokość, to kamera przez chwilę 'próbuje' ale przestaje i nic się nie dzieje)

Próbowałem również wyjąć baterię podtrzymującą datę/czas. Bez rezultatu, znaczy ten sam skutek.
    Próbowałem wyjmować przy kasecie przewiniętej do początku/końca/środka. Bez rezultatu. To samo - wysuwa się, ale nie odskakuje. Kasetka najtańsza Panasonica. Używałem takich kilka bez problemów. Jedyna różnica, że ta konkretna była przedtem w innej kamerze Panasonica i nagrano z 10 minut.

Czy ktoś może coś poradzić? (nie jestem elektronikiem, nie zamierzam rozkręcać, żeby coś nie schrzanić, nawet z MiniDisc miałem problemy, do kamery nie podejdę:)

Ew. proszę o informację gdzie w Warszawie jakiś sensowny serwis Canona, w którym mógłbym to wyjąć.

Pozdrawiam